Acil Durum Eylem Planı

Acil Durum Eylem Planı

Acil durum eylem planı ve acil durumlarda oluşabilecek can ve mal kaybını engellemek için önlemler, her işyerinde bulunmalıdır. İşyerleri içerisinde birçok personel, müşteri, yönetici ve benzer kişiler olur. Bu kişilerin genel olarak işyerinde meydana gelebilecek her türlü kazaya karşı korunması gerekir. Bu sadece can kaybını önlemek amacıyla değil aynı zamanda işyerinde meydana gelebilecek mal kaybını önlemek için de oluşturulabilir.

Acil durum eylem planı her işletme için zorunludur. Bu sebeple işletmelerin birçok adım doğrultusunda acil durum önlemleri oluşturması gerekir. Bu anlamda eğitimler, belgelendirmeler ve denetimler Tam Çözüm firması tarafından yapılmaktadır. Tam Çözüm firması tarafından verilecek eğitimler, belgelendirmeler ve yapılacak denetim noktaları genel olarak aşağıdaki gibidir;

  1. Meydana gelebilecek acil durum tespitleri (yangın, deprem ve sel)
  2. Acil durum ekibi oluşturulması
  3. Acil durum planı oluşturulması
  4. Acil durum toplanma bölgesi belirlenmesi ve bu bölgenin acil durum sırasında kullanılabilir halde olması
  5. Acil durum için işyeri içerisinde yönlendirme ve işaretleme çalışmaları

Yukarıdaki noktalar için danışmanlık, rehberlik ve eğitim hizmeti firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Bununla birlikte Tam Çözüm firması OSGB ortaklığıyla bu önlemleri denetlemekle de yükümlüdür. Bu yükümlülük sayesinde firmamız gerekli denetlemeleri yaparak acil durum eylem planı için sertifika ve belgelendirme de yapabilmektedir. Siz de işyeri acil durum eylem planı için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Belgeler ve Denetimler

osgb1
osgb2
osgb3
osgb4
osgb5
osgb6
osgb7
osgb8
osgb9
osgb10
osgb11
osgb12
osgb13