Telefon
Mobil Menü

BSCI Belgesi

BSCI Belgesi için danışmanlık almak isteyen işletmelere yönelik iş ve işçi optimizasyonu sağlamayı hedefliyoruz. Uluslararası BSCI Belgesi için başvuruları beklemekteyiz.

BSCI Belgesi İşçi, Emek ve Çalışma Organizasyonu
kapsamında sürdürülen bir eğitim ve belgelendirme sistemidir. Belge alma sürecinde birtakım hedeflere odaklanılarak sosyal açıdan performansı çoğaltmak hedeflenir. Prosedüre uygun belgelendirme aşamalarını kapsamlı olarak gerçekleştiriyoruz.

BSCI Belgesi Nedir?


ILO kriterlerine uygunluk kapsamında vermekte olduğumuz BSCI Belgesi işçi güvenliği standartlarını düzenleyen bir belgedir. İş ve işçileri barındıran işletmelerde nasıl bir prosedür olması gerektiğine yönelik bazı standartları kapsar. Belge alan iş yerleri, birtakım kriterlere uygun şekilde sürece devam ediyor demektir. İşçileri sosyal performans açısından da destekleyen prosedürler, birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

BSCI denetimi ve belgelendirme işlemleri arasında belirli bir bağlantı bulunmaktadır. Belgelendirme öncesi gereken koşullara dair ayrıntılı bilgi, firmamızda kapsamlı olarak yer almaktadır.


BSCI Belgesi Ne İşe Yarar?


BSCI Belgesi almak için karar veren işletmeler bazı evrak ve standartları yerine getirdiğinde birçok avantaja sahip olur. Kapsam bakımından işçileri ve işletmeyi birçok anlamda destekleyen bir çalışma olacaktır.

•    İş sağlığı ve güvenliği konusunda işletmenin gereksinimlerini tamamlamayı sağlar. Yasal prosedürlere uygun bir zemin ardından uygulamalı olarak gelişime odaklanır.
•    İşçileri ve iş yerini ilgilendiren zorunlu belgeler konusunda alt yapınızı güçlendirir. Sürdürülebilir güvenli bilgi saklama gibi konular da dahil olmak üzere çalışanlarınızı da ilgilendiren bilgileri sağlamlaştırır.
•    Çalışanları sosyal açıdan baskılayan durumlar kontrol edilerek, zorunlu bırakılan durumlara dair detaylar ele alınır. Olası risk ve sorunlara karşı da önlemler alınabilir.
•    Çalışanların ortamını sağlık yönünden olumsuz etkileyen durumların varlığı kontrol edilir. Bu açıdan düzenleme gereken yerlerde sistemli bir inceleme ardından iyileştirmeleri destekleyen yaptırımlardan bahsedilir.
•    Çalışanlara yönelik sendika hakkı tanınması koşulları incelenerek bu konuda gereken değişiklikler sağlanır. İşletmeniz belge almadan önce en hassas konulardan biri açısından kritik bir süreci atlatmış olur.
•    Maaşların geçinmeye uygun olması sağlanarak genel sektör kriterlerine göre sorunsuz bir süreç tamamlanır.

Ücret hesaplaması, çalışma saatleri, yasal mevzuat gibi pek çok konuda düzenleme sağlanır. İşçi çocuk kontrolü ve düzenli istihdam gibi temel kriterler kapsamında denetimleri tamamlayan ekiple belgenizi alabilirsiniz.
 

BSCI Belgesi Nasıl Alınır?


BSCI Belgesi almak için evrak ve gerekli uygulama sürecini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Belgenin gerektirdiği standartları, kapsamlı olarak sizlere sunuyoruz. Firmamızdan alacağınız bilgi ve uygulama danışmanlığı ardından denetimlere uygun şekilde süreç tamamlanacaktır.

Firmamızda müşterilere işçiler ve iş yeri tarafından verilen hizmetler içeriden dışarıya belirli bir aşama gerektirmektedir. Yönetim sistemleri konusunda iş ve işçi haklarının detaylarını dilediğiniz anda öğrenebilirsiniz.

Prosedürleri uygulamaya başlamadan önce, gerekli görüşmeler yaparak belge alımınızı uygun hale getirmekteyiz. Güvenli kollardan BSCI Belgesi almak için birkaç adımda kalite belge başvuruları yapabilirsiniz.

 

Whatsapp
Instagram