Telefon
Mobil Menü

BSCI Danışmanlığı

BSCI belgesi bir firmanın yasal zorunluluklarla belirlenmiş olan kriterlerini yerine getirdiği takdirde aldığı bir belgedir. Belgeyi alma sürecinde ise sizlere BSCI danışmanlığı hizmeti sunmakta olup eksikliklerin giderilmesi konusunda sizlere destek vermekteyiz.  BSCI, İş Sosyal Toplumsal Uyumluluk Girişimi olarak açıklanabilir. BSCI standartlarının bir firmada ne denli doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulandığını firmamız ön hazırlıkta sizler için belirlemektedir.

BSCI Danışmanlığı Nedir?


Danışmanlık hizmetimizden faydalanarak BSCI’nın kriterlerinin firmanızda eksiksiz olup olmadığı, eksik ise nasıl tamamlanabileceği gibi konular hakkında uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. BSCI danışmanlık hizmetimiz BSCI kriterlerinden olan yasalara uygunluğu kontrol eder. Yürürlükte yer alan çalışma saatlerinin iş kanununa uygunluğuna bakar. İşçi hakları, kıdem, ihbar tazminatı gibi konulardaki hesaplamaların yasalara ne denli uygun olduğunu kontrol eder.

16 yaşından küçük çocukların çalıştırılıp çalıştırılmadığı, iş yeri sağlığının, emniyetinin ne denli yerinde olduğu, zorla çalıştırma gibi durumların önüne geçilip geçilmediği, toplu görüşme hakkının olup olmadığı, ayrımcılığın yapılmadığı, işyerindeki çalışma standartlarının normal olup olmadığı gibi konularda incelemeler yaparak sizlere bu konuda bir rapor hazırlar ve sunar. Sizleri BSCI’nin esas denetimlerine hazırlar.
 

BSCI Danışmanlığı Ne İşe Yarar?


Temelde BSCI danışmanlığı “BSCI Belgesi Alma ile İlgili Denetim Sürecine” odaklanır. Yani firmanızın BSCI belgesi almak için ihtiyaç duyduğu gerekli test ve denetimlerin bu sürece eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına katkı sağlarız. Bu denetimlerimizdeki hedef denetim öncesinde standartları en iyi şekilde sağlamasıdır. Ayrıca gerekli denetim öncesinde yönetici ve çalışanların mevzu bahis konuda bilinçlenmesine de olanak sağlamaktayız.
 

BSCI Danışmanlığı Nasıl Alınır?


Bu danışmanlık hizmetini her biri alanında profesyonel kişilerden oluşan ekibimizle sizlere sağlamaktayız. Sistem kalite belgelendirme kuruluşları bu konuda gerekli yardımcı yapmaktadır. Denetim danışmanlığı firması olarak, BSCI standardına göre gerekli gözlem ve incelemeleri yerinde gerçekleştirmekteyiz. Eğer denetim yapılmış ve herhangi bir eksik, uygunsuzluk görülmemiş ise bu durum BSCI veri tabanına kaydedilecektir. Veri tabanına kaydedilen kuruluş yıllık olarak denetim ve gözetlemeye tabi olacaktır. Bu kayıt ile firma dünya çapındaki tedarik zincirine de bağlanmış olacaksınız.
BSCI danışmanlığı hizmetimiz sayesinde BSCI belgesini almak çok daha kolay hale gelecektir. Çünkü uzmanlarımızca yapılacak ön denetimler ile eksikleri kapatmak, iyileştirmek daha mümkün hale gelecektir. Bu sayede daha etkin risk yönetimi, daha iyi iç yönetim süreçleri, işçi haklarının iyileştirilmesi, üreticilerin desteklenmesi, farkındalık mekanizmalarının daha iyi bir boyuta ulaşması gibi önemli kriterler yerine getirmiş olacaksınız.

Bu danışmanlık hizmetini alırken danışmanlık firmasının yetkinliği, uzmanlığı gibi konulara da dikkat edilmesi gerekir. Eksiksiz, sorunsuz ve doğru bir denetim süreci için profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak önemlidir. Yıllardır BSCI danışmanlığı hizmeti sunan firmamızı incelediğinizde bu konuda ne denli yetkin olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizleri arayabilir ve danışmanlık hizmetimizin detaylarını öğrenebilirsiniz.

 

Whatsapp
Instagram