Telefon
Mobil Menü

CE Belgelendirme Süreci Aşamaları

Avrupa Birliği ülkeleri, her zaman pazarında CE işareti taşıyan ürünlere yer verecektir. Ayrıca CE Yönetmeliği’ne uygun olarak hareket etmeniz bu pazar içerisinde yer almanızı destekleyecektir. Tam Çözüm’ den destek alarak CE belgelendirme süreci aşamaları hususunda etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizin CE işareti taşıması halinde tüm ürünlerinizin piyasaya sürülmesi durumu olumsuz karşılanmayacak ve kısıtlanmayacaktır.

Ürünlerinizin AB piyasasında yer alması için CE işaretini taşıması zorunludur. Ayrıca ürünlerinizin uygunluk değerlendirmelerine dair olumlu sonuç almaları halinde bu şekilde bir durum içinde olacaksınız. Avrupa Birliği’ ne dâhil olan tüm ülkelerde pazarlama faaliyetleri içerisine girmek için alınan önlemlere harfiyen uymak durumunda kalacaksınız.
Avrupa Birliği sınırları içerisinde ürünleriniz ilk kez kullanıcılarıyla buluşuyorsa CE Yönetmeliği hususunda hareket etmeniz gerekir. Tam Çözüm, CE belgelendirme süreci aşamaları konusunda sizlere yardımcı olarak bu dönemi oldukça hızlı bir biçimde aşmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle bu ürünlerinizin kullanıma hazır hale geldiğini kanıtlamanız ve herhangi bir olumsuzluk barındırmadığını ispat etmeniz konusunda firma olarak danışmanlık hizmetimizden yararlanacaksınız. CE belgelendirme süreci ile ilgili bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.Avrupa Birliği ülkeleri tarafından ithal edilen ürünlerinize yönelik CE denetlemesi uygulanmaktadır. Bu tip bir sürece giriş yapmanız adına CE işaretini temin etmeniz gerekiyor. Bu hususta firma olarak her zaman bu işlemleri etkili bir biçimde tamamlamanıza destek olmaktayız. CE belgelendirme süreciyle alakalı detaylı bilgi almak için “CE Belgesi Bilgi ve Başvuru” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
Ürününüzde herhangi bir güncelleme ya da değişime gittiğiniz takdirde AB piyasasında yer almaya devam etmek için tekrardan CE başvurusunda bulunmalısınız. Bu güncellemelere bağlı olarak ürünleriniz yeni olarak kabul edileceğinden dolayı firmamızla tekrardan iletişim kurmanızda yarar vardır. Risk analizi ve testlere bağlı olarak hazırlanacak tüm raporlama işlemleri tarafımızdan gerçekleştirilecektir. Bu süreç sonrasında CE işaretini ürünlerinize dâhil ederek, AB piyasasına dâhil etmenizi kolay hale getirmekteyiz. Ürünlerinize CE İşareti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram hesabımız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Avrupa Birliği sınırları içerisinde üretici ya da yetkili temsilci olarak varlık gösterecekseniz firmamızla iletişime geçmeniz oldukça önem taşımaktadır. CE sertifikası sahibi olmak için aşağıdaki aşamalar izlenecektir.

1. İlk olarak ürünlerinizin geçerli olduğu yönetmelikleri tespit edeceğiz. Bununla beraber imal ettiğiniz ürünlerin hangi yönetmeliğin kapsamında olduğunu belirleyeceğiz.
2. Ürün için tüm gerekliliklerin tespitini gerçekleştirmek. Ayrıca yönergelere bağlı olarak nelere ihtiyaç duyulduğunu gözlemleyeceğiz.
3. Üçüncü taraflara bu süreçte ihtiyaç duyulup duyulmadığını tespit edeceğiz. Ayrıca gerek görüldüğünde farklı firmalarla ortak hareket ederek gerekli sürecinizi hızlandıracağız.
4. Ürünlerinizin uygun olup olmadığını değerlendireceğiz. AB yasaları gereği 8 uygunluk modülü olduğundan dolayı bu modüllerin her birini incelemeye koyulacağız.
5. Teknik dosyaları hazırlayarak saklayacağız. Üretici firmanızın var olan imal ettiği ürünlerinin gereklilikleri karşılayıp karşılamadığını göz önünde tutacağız. Bu sayede dosyayı ne kadar süreyle saklamanız gerektiğini de belirteceğiz.
6. AT Uygunluk Beyanı yapma konusunda da yardımcı olarak ürünlerinize CE belgesini dâhil edeceğiz. Uygunluk beyanına bağlı olarak CE işaretine ulaşımınızı daha da basit hale getireceğiz.
Tam Çözüm’ den alacağınız danışmanlık hizmeti ile CE belgesi süreciniz olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır. Başka bir değişle bu belgeleri kolay yoldan, kesintisiz ve güvenli bir şekilde temin etmeniz de mümkün hale gelecektir.

CE işaretine dair bilgi almak ve başvuru süreciyle alakalı detaylar hakkında bir ön görüşme yapmak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Yerli Üretim Logosunun kullanımı
    Üretim yeri Türkiye olan ve perakende olarak satışa sunulan ürünlerde kullanımına başlanan ?Yerli Üretim? logosu, etiketler ve fiyat listelerine, kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde yerleştirilecek.
  • FDA Onay Belgesi
    FDA onay belgesi, ürünlerin pazarlama ve satış sürecinde önemli bir rol oynar. Tüketiciler, FDA Belgesi olan ürünlere güven duyar.
  • GRS Belgesi Nasıl Alınır?
    GRS Belgesi, başta tekstil firmaları olmak üzere, üretimlerinde geri dönüştürülmüş materyal kullanan ya da geri dönüştürülmüş materyal ticareti yapan tüm firmalar için önem arz eden uluslararası bir belgedir.
Whatsapp
Instagram