Telefon
Mobil Menü

CE Belgesi Başvurusu

Avrupa Birliği ülkelerinin pazarlarına dâhil olmanız hususunda CE sertifikası şartına dair işlemler yapmanız gerekmektedir. Pazarda serbestçe dolaşım hakkına sahip olma konusunda daha da verimli neticelere erişmenizde firmamızdan yardım alabilirsiniz. Böylelikle CE belgesi başvurusu sonucunu daha da basite indirgemek ve daha problemsiz bir işlemler bütününü halletmek konusunda da gereken desteği vereceğiz. Tüm bu işlemlerdeki yükümlülüğünüzü daha da düşük tutarak, profesyonelliğimizle bu sertifikalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. CE Belgelendirme süreciyle alakalı danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Ancak firma olarak bizden destek aldığınızda hangi adımları izleyerek CE sertifikası temin edeceğinizi net bir biçimde belirtmekteyiz.
 

1. Ürününüz İçin Geçerli CE Direktiflerini Bulun


CE belgesini almak için ilk adım her zaman direktifleri incelemeniz gerekecektir. Firmamız da CE belgesi başvurusu işlemleriniz esnasında ürününüzün bu kapsama girip girmediği hususunda bilgilendirme yapacaktır. Ayrıca bazı tiplerdeki ürünleriniz birden fazla direktif için de kapsayıcı nitelikte olabilir. Bu tarz durumlarda muhakkak tüm yönlendirmelere uyum sağlayacak şekilde hareket etmekteyiz.
Direktifler, ürünlerinizin AB yasalarına nasıl uyum göstereceğinizi belirtmektedir. Ayrıca firma olarak ayrıntılı bir şekilde sizlere bu direktiflerden bahsederek, temel gereksinimler hakkında bilgi vermekteyiz. Ayrıca başvurularınızın bu süreçte nasıl gerçekleşeceğini de net bir biçimde ifade etmekteyiz.2. Üçüncü Taraf Değerlendirmelerini Baz Alın


AB direktiflerinden bazılarına bağlı olarak test işlemlerine ürünlerinizin tabi olmasını gerektirebilir. Firma olarak da sizleri bu konuda açıkça bilgilendirecek ve analiz raporlamalarını da sizin için yerine getireceğiz. Ayrıca hangi ürünler için test ve analiz işlemlerine tabi olmanız gerektiğini açıkça ifade edeceğiz. Ayrıntılı incelemelere tabi olmanız konusunda aşağıdaki ürün gruplarından bir tanesine dahil olmanız gerekecektir.

• Tıbbi cihazlar
• Basınçlı ekipmanlar
• Koruyucu sistemler
• Gazla çalışan yakan cihazlar

Bu tip ürünleri imal ettiğiniz takdirde onaylı bir firma olarak gerekli incelemeleri yapmaktayız. Bu hususta CE işaretini elde etmeniz hususunda gerekli kriterleri karşılayıp karşılamadığınızı net bir biçimde denetleyerek onay vermekteyiz.
 

3. Ürün Uygunluğunu Ele Alın


Üçüncü aşamada da CE sertifikası hususunda yönergelere bağlı testlerin içerisinde olmanızdan geç.iyor. Firma olarak bu hususta da sizlere en doğru yönlendirmeleri yapmaktayız. 8 farklı modüle bağlı olarak inceleme yaptığımızda ürününüzün hangi sınıfa girdiğini net bir biçimde belirtmekteyiz. Üretim, kontrol ve tam kalite güvencesi gibi konular altında değerlendirmelerimizi yaparak ürünlerinizin CE işareti almaya gerçekten uygun olup olmadığını gündeme getiriyoruz. Bu aşamada ürünlerinizden örnek almak suretiyle analiz sürecini başlatıyor ve AB uyumluluğunu denetliyoruz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram hesabımız üzerinden bizinle iletişime geçerek kolaylıkla CE Belgesi sahibi olabilirsiniz.
 

4. Teknik Dokümantasyonların Oluşturulması ve Saklanması


CE belgesini almanız konusunda önemli bir sorumluluğu üstlenerek CE belgelerinin saklanmasında önem teşkil ediyoruz. Üretici konumunda hareket ederek her bir adımınızda bu şekilde hareket ediyoruz. Ayrıca dosyaları tamamladıktan sonra her birini sizlere ileterek en az 10 yıl boyunca bu dosyaları elinizin altında bulundurmanız gerektiğini de genel olarak belirtiyoruz. Zaman zaman yetkililer tarafından bu dosyalar sizlerden isteneceğinden dolayı bu yönde hareket etmenizin ne denli önemli olduğunu bildiriyoruz.

5. Uyumluluk Bildirimi ve CE İşaretinin Eklenmesi


Üretici olarak tüm işlemleri bizimle beraber tamamladıktan sonra uyumlu olduğunu belirtmenizde yarar vardır. Sorumluluğunuzu göstererek, ürünlerinizin uygunluk beyanını esas aldığını iletmeniz gerekir. Bu durum yasal bir zorunluluk olduğundan dolayı da muhakkak gerçekleştirmeniz gerekir. AB makamlarına sunacağınız bu beyannamelerde birtakım bilgilere de yer vermek durumunda kalacaksınız.

• Sorumlu kişi
• Ürününüzün adı
• Ürününüzün uygun olduğu direktifler
• Kullandığınız standartlar
• Test sonuçlarına nasıl ulaşılacağı gibi konulara yer vereceksiniz.

CE Belgesi ile ilgili danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden Tam Çözüm’ e ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Makinalar İçin CE Belgesi Nasıl Alınır?
    Avrupa Birliği?ne bağlı tüm ülkelerde serbest dolaşım hakkına sahip olan ürünlerde CE İşareti yer almaktadır. Makinalarınızın da Avrupa Birliği pazarında satışı ve serbest dolaşımı için CE belgesine ihtiyaç duyacaksınız.
  • FSSC 22000 Belgesi Nasıl Alınır?
    FSSC 22000, kalite yönetim sistemleri içerisinde gıda güvenliğinin sağlandığını gösteren çok önemli bir belgedir. Gıda sektöründe bulunan pek çok işletmenin bu belgeye sahip olması gerekir.
  • Yerli Üretim Logosunun kullanımı
    Üretim yeri Türkiye olan ve perakende olarak satışa sunulan ürünlerde kullanımına başlanan ?Yerli Üretim? logosu, etiketler ve fiyat listelerine, kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde yerleştirilecek.
Whatsapp
Instagram