Telefon
Mobil Menü

CE Belgesi Nasıl Alınır?

Ürününüzü Avrupa Birliği pazarına sokmak isteyişinizle birlikte birtakım prosedürleri yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle CE belgesi nasıl alınır konusunda bir araştırma içerisine girerek, bu hususta firmamızdan da yardım alacaksınız. Avrupa pazarında sunacağınız ürünlerin CE onayı almasından mesulsünüz. Ayrıca CE Belgesi ile birlikte tüm direktiflere uygun olduğunuzu göstererek bir güven ortamı yaratacaksınız.

CE kapsamında ürünleriniz düşük risk grubunda yer alıyorsa beyanname yayınlama yolunu firmamızla birlikte izleyebilirsiniz. Var olan ürünlerinizin asgari boyutta standartlara ve AB güvenlik talimatlarına uygun olduğunu göstereceksiniz. Ancak firmamızla hareket ettiğiniz takdirde beyannameniz AB normlarına uygun olacaktır. Ayrıca bu beyannameyi yayınladıktan sonraki süreçte sorumluluk sizin üzerinize geçecektir. Bu sorumluluk doğrultusunda tüm ürünlerinizin herhangi bir sağlık sorunu yaratmayacağını garanti edeceksiniz. Güvenilirlik garantisini de CE belgesi nasıl alınır sürecinde vereceksiniz. Aksi bir durum oluştuğunda yasal sürecin başlatılacağını da kabul etmiş olursunuz. CE Belgesi hakkında daha detaylı bilgi için “CE Belgesi Nedir” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

AB kapsamında hemen hemen her bir ürün düşük risk grubunda yer almaktadır. Bu yüzden özellikle firmamızla ortak hareket ettiğinizde prosedürü en hızlı şekilde tamamlayacaksınız. Ancak ürününüz yüksek risk grubunda yer alıyorsa izlenecek olan yolun daha da uzun olacağını belirtmekteyiz. Bu yüzden daha uzun zamana ihtiyacınızın olacağını ifade ediyoruz. CE Belgesi ile alakalı detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Sadece ürününüz değil imal ettiğiniz unsurların tüm parçalarının da CE standartlarına uygun olması gerekmektedir. Bu parçalar için de ayrı beyannamelerin gerekliliği firmamız tarafından sizlere sağlanan bir hizmet olacaktır.


CE Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?


CE belgesinin ne kadar geçerli olacağı hususunda da hizmetlerimize başlarken sizlere bilgi vermekteyiz. Ayrıca bu hizmet süresinin uyduğunuz direktiflere bağlı olarak değişiklik gösterdiğini ifade etmek isteriz. Bu süre sonrasında tekrardan denetimlere tabi olacak ve CE işaretini kullanmaya devam edeceksiniz. Genel itibarıyla bu rakam 5 ile 10 yıl olarak belirtilmekle birlikte firmamız bu sürenin dolmasının ardından tekrardan devreye girecektir. CE Belgelendirme süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


CE Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar


CE işaretini ürünlerinize dâhil etmeniz adına firmamızdan danışmanlık hizmeti aldığınızda belli başlı belgeleri sunmanız gerekiyor. Özellikle var olan işletmenizin ya da kurumunuzun yasal geçerliliğinin olduğunu, evraklarla kanıtlamanız bekleniyor. Bunun dışında imza sirküleriniz de muhakkak evraklarınız arasında yer almalıdır.
CE belgelendirme işlemleri esnasında öncelikli olarak firmamızla iletişime geçmeniz gerekiyor. Eğer ürünleriniz yüksek risk grubunda yer alıyorsa test ve analiz süreçlerine dâhil olacaksınız. Sonrasında da dokümanları meydana getirmek için kayıtları bizimle beraber oluşturarak teknik dosyanızı meydana getireceksiniz. Gerekli incelemeler sonrasında da kolaylıkla CE Belgesi sahibi olacaksınız. CE belgelendirme süreci ile alakalı detaylı bilgi için “CE Belgelendirme Süreci Aşamaları” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.  


CE Belgesi Hangi Ülkeler İçin Geçerlidir?


CE belgesi alarak, tüm Avrupa ülkelerinde piyasada yer alma şansınız doğacaktır. Firmamız da bu konuda sizlere gereken desteği vererek, tüm ürünlerinizin global bir boyuta taşınmasını destekleyecektir. Ayrıca AB ülkeleri kadar Türkiye içerisinde de CE işaretinin tüketiciler için önem teşkil ettiğini bilmenizde fayda var.
Orta Asya, Pasifik ve Afrika ülkelerinin kendilerine özgü standartları olsa da CE işaretine sahip olmanız durumunda buralarda da piyasaya açılmanız söz konusudur. Dünya genelinde etkili olmanızı sağlayacak olan CE standartlarına ulaşmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle kolay ve pratik bir şekilde CE belgesi sahibi olabilirsiniz.


 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • GRS Etiketinin Amacı Nedir?
    Ürünlerin daha iyi koşullarda, standartlara uygun bir şekilde dönüştürülüp, geri kazandırılması, hem kaynakların etkin kullanımı hem de çevre ve canlı sağlığı açısından önem taşımaktadır.
  • Kimler GRS Sertifikalı Olabilir?
    Geri dönüştürülmüş materyal ticareti yapan ya da üretimlerinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanan işletmeler için alınabilir sertifikalar arasında GRS Sertifikası da yer alır. Kimler GRS sertifikalı olabilir?
  • BRC Belgesi Nasıl Alınır?
    BRC belgesi, uluslararası alanda kabul görmüş olan standartları içerisinde barındırır ve gıda işletmeleri için oldukça önemlidir.
Whatsapp
Instagram