Telefon
Mobil Menü

CE Belgesi Nereden Alınır?

Firmanızın sadece ulusal piyasada sınırlı kalmaması ve Avrupa Birliği ülkelerine açılmasını isterseniz firmamızla ortak hareket etmenizde yarar var. Özellikle Avrupa Birliği standartları olarak kabul gören CE sertifikasına sahip olmanız hususunda Tam Çözüm’ ün etkin hizmetlerinden faydalanacaksınız. Ayrıca CE belgesi nereden alınır türündeki sorularınız da firmamızda yanıt bulacaktır.
Piyasada pek çok üründe CE işaretini görmek mümkündür. Siz de ürününüzün herhangi bir olumsuzluğu barındırmadığını kanıtlamak isterseniz CE belgesine gerek duyacaksınız. Ancak kendi başınıza hareket ettiğiniz takdirde bu işlemlerin hem uzun hem de zorlu olduğunu göreceksiniz. Firmamızla beraber bu girişimlerde bulunduğunuz takdirde Avrupa Birliği piyasasına iyi bir giriş yaparak, serbest dolaşım hakkını kazanacaksınız. CE Belgesi ile ilgili tüm sorularınız ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


CE Belgesi Zorunlu Ürünler


Firmamızla iletişim kurduğunuzda CE belgesi nereden alınır sorunuza etkili bir yanıt bulacaksınız. Ancak bu arayışınız öncesinde ürettiğiniz ürünlerin risk grubunda olup olmadığını incelemenizde yarar var. İhraç edeceğiniz ürünlerin risk grubunda olması halinde CE sertifikasına sahip olmanız zorunluluk arz edecektir. Ürününüze dair bu değerlendirmeler hususunda da firmamızdan destek alabilirsiniz.

1. Elektronik Cihazlar
Bilgisayar, telefon, tablet, televizyon, radyo, ses sistemleri ve video oyunları gibi ürünleriniz bu grupta yer alacaktır.
2. Medikal Cihazlar
Hastane teçhizatları, tıbbi cihazlar, cerrahi aletler gibi imal ettiğiniz seçenekler için CE sertifikası gerekli olacaktır.
3. Oyuncaklar
Bebekler, gerek çocuklar gerekse de yetişkinler için meydana getirdiğiniz tüm oyuncak türleri bu kapsamda yer alacaktır.
4. İnşaat Malzemeleri
Binaların yapımında kullanılan tüm ürünleriniz de CE sertifikasını barındırmak durumundadır.
5. Basınçlı ekipmanlar
Tüp, boru ve basit basınçlı kaplar da bu kapsamda yerini alacaktır.
6. Otomotiv Ürünleri
Araçlar, araç aksesuarları, lastik ve fren parçaları da CE kapsamında varlık göstermektedir.
7. Tarım Ürünleri
Traktör, tarım makineleri, bahçe teçhizatları da CE uyumluluğuna sahip olmak durumundadır.
8. Enerji Ürünleri
Jeneratör, güneş panelleri, bataryalar ve piller de bu sınıfta varlık gösterecektir.
9. Asansörler

Asansör, yürüyen merdiven ve hareketli yürüyen bantlar da CE için zorunluluk arz edecektir.
Söz konusu kategorilerin dışındaki bazı ürünleriniz için de CE işareti zorunluluğu olabilir. CE amblemine sahip olduğunuzda Avrupa Birliği pazarında rahatlıkla dolaşım sağlayacaksınız. Ancak konuya ilişkin olarak daha da net bir biçimde bilgi sahibi olmak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.  


CE Belgesi Nasıl Alınır?


CE belgesi sahibi olmak için CE belgelendirme süreçlerinde engin deneyim ve uzmanlık sahibi Tam Çözüm ile ortak hareket ederek büyük avantajlar sağlayabilirsiniz. Bununla beraber belli başlı aşamaları daha hızlı ve sorunsuz bir biçimde tamamlama şansını elde edeceksiniz. . Ayrıca CE Belgelendirme süreci ile “CE Belgesi Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

1. Temel gerekliliklerin uygunluğu
Ürünlerinizin AB tarafından belirlenmiş tüm gereklilikleri yerine getirdiğinden emin olmanız önemlidir.
2. Teknik dosya hazırlama
Üretici olarak ürünlerinizin tasarlanması, üretimi ve analizleri konusunda firmamızdan da yardım alarak detaylı bir dosya hazırlamanız zaruri olacaktır.
3. Yeterlilik değerlendirmeleri
Ürünlerinizin AB standartlarına uygun olduğunu göstermeniz konusunda değerlendirmeler için firmamızla hareket etmenizde yarar vardır. Bu değerlendirmeler ışığında ürünlerinizin tasarlanması, üretimi, testleri ve belge sahibi olması hususunda bilgilere yer vereceğiz.
4. CE İşareti
Ürettiğiniz ürünlerin muhakkak CE işaretini barındırması gerekmektedir.
5. Üretici Beyanı
Ürününüzün AB standartlarını karşıladığını ifade etmelisiniz. Bu durum sizin sorumluluğunuzda olup, gerek gördüğünüzde firmamızdan da destek alabilirsiniz.
6. CE Belgesi Başvurusu
CE belgesi elde etmek için firmamızın da danışmanlığında başvuru yapmanız gerekir. Bu süreçte muhakkak Avrupa standartlarına uygun olduğunuzu kanıtlamanız icap eder.
7. Değerlendirme
Yaptığınız başvurular tüm evraklar ve raporlar doğrultusunda hareket ederek onay işlemini gerçekleştirecektir.


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE İşareti Ne Demektir?
    CE belgesine sahip olmanız halinde ürünlerinizle, Avrupa Birliği dahil tüm önemli pazarlara açılacak ve daha geniş bir tüketici kitlesine hitap edebileceksiniz.
  • BRC Belgesi Avantajları
    Gıda endüstrisi için belirlenen standartlara uyum gösterdiğiniz takdirde müşteri ve iş ortaklarınız için etkileyici düzeyde güven ortamı hazırlamış olursunuz.
  • FDA Belgesi Nasıl Alınır?
    FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi), Amerika Birleşik Devletleri'nde ürünlerin güvenliği ve etkinliği konusunda denetim sağlayan önemli bir kurumdur. ABD? ye ürün satan ya da satmak isteyenler için "FDA belgesi nasıl alınır?" sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer alı
Whatsapp
Instagram