Telefon
Mobil Menü

CE Belgesini Kim Verir?

Avrupa standartlarına uygun ürün ürettiğinizi kanıtlamanız her zaman için istenmektedir. Özellikle AT Uygunluk Beyanı ve CE sertifikasıyla bu yönde sonuç alabilirsiniz. Özellikle CE belgesine dair firmamızdan destek alarak, bu işlemleri daha zahmetsiz ve daha hızlı kılmanız mümkün olacaktır. CE belgesini kim verir biçimindeki sorularınızda öne çıkan bir yapıdayız. Size en doğru danışmanlık ve yönlendirici hizmetlerimizi sağlayarak bu sürecin tam da istediğiniz gibi gelişmesinde devreye giriyoruz. Ayrıca CE belgesini temin ettikten sonra nasıl yararlanacağınız konusunda da tüm bilgi birikimimizi sizlerle paylaşıyoruz. Genel itibarıyla Avrupa Birliği pazarında boy göstermeniz ve hedef kitlenizi geliştirmeniz için en doğru çalışmaları sizler için yapıyoruz. Sorumluluğu sizin üzerinizden alarak, imal ettiğiniz tüm ürünlerin değerlendirilmesi, raporlanması ve teknik raporunun hazırlanması gibi konulara hâkim olduğumuzu göstermekteyiz. CE Belgesi almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca “CE Belgesi Nereden Alınır?” başlıklı makalemizi inceleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
CE Belgesi Ne İşe Yarar?


İmalatçı ya da ithalatçı sıfatına sahipseniz Avrupa pazarına giriş yapmanız adına CE sertifikasına gerek duyacaksınız. Ayrıca bu belgeyi almadan önce birtakım sorgulamalar içerisine girdiğinizde firmamızdan da destek alacaksınız. Genel olarak CE belgesini kim verir gibi sorularınız etrafında firmamız öne çıkacak ve tüm isteklerinizi kusursuz bir biçimde yerine getirecektir. Daha detaylı bilgi için “CE Belgesi Nedir” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

CE sertifikasına sahip olarak AB mevzuatlarına aykırı hareket etmediğinizi kanıtlayabilirsiniz. Ancak hangi ürünler için bu girişimlerde bulunmanız gerektiğini öğrenmenizde yarar var.

• Makine ve İnşaat Malzemeleri
• Tıbbi Cihazlar
• Kişisel Korunma Donanımları
• Oyuncaklar
• Kablo Üzerinde Hareket Eden Yolcu Taşıma Araçları
• Terminal Cihazları
• Endüstriyel Sıcak Su Kazanları

Firma olarak belirttiğimiz ürünlerin imalatını ve ihracatını gerçekleştirdiğiniz takdirde CE belgesine başvurmanız gerektiğini ifade ediyoruz. Böylelikle en kısa süre içerisinde bu işareti ürünlerinize dâhil ederek Avrupa Birliği içerisinde de satışa sunma imkânınızın olduğundan söz etmekteyiz. Ürünlerinizle AB pazarında yer almak için şimdi web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
CE Belgesi Nasıl Alınır?Ürünleriniz Avrupa Birliği mevzuatına göre risk grubunda yer alıyorsa muhakkak CE sertifikasını taşımalısınız. Yasal ve güvenilir bir biçimde Avrupa genelinde satış yapmanız için bu belgeye gerek duyacaksınız. Ayrıca firmamız da bu hususta sizi yönlendirici ve bilgi verici bir görevi üstleniyor. Genel olarak belli başlı şartları da bu hususta karşılamanız gerekiyor.

• Avrupa Birliği kapsamında yer alan tüm mevzuat ve gerekliliklere uyum sağlamak
• CE belgesini almak için firmamızdan profesyonel danışmanlık hizmeti almak
• Belge alımı sürecinde uygun olduğunuzu gösteren teknik dosyaları hazırlamak
• AT Uygunluk Beyanı hazırlayarak imzalamak

AT Uygunluk Beyanı da CE işareti için son derecede önemlidir. Firmamız da bu hususta beyanın ne gibi bilgileri içermesi gerektiği konusunda sizlere net bir bilgi akışı sağlayacaktır.

• Üreticilerin ya da yetkililerin adı ve açık adresi bilgileri
• Tek sorumluluğun üreticiye ait olduğunu belirtme
• Gerektiği hallerde onaylayan kuruluşlara dair detayları iletme
• Ürünün izlenebilirliğine yardımcı olması adına tanımlamalarda ve ürün fotoğraflarına yer vermede bulunma
• Ürünün uygun olduğu AT beyanından söz etme
• Uygunluğu referans alınan standartlar ve şartnameleri belirtme

Basit bir biçimde bu şekilde hareket etmeniz gerçekten bu süreç için önemli olacaktır. Ayrıca firmamız kapsamında CE sertifikasına dair bu işlemleri daha da rahat bir biçimde tamamlayacaksınız. Genel olarak danışmanlık hizmetlerimizden faydalandığınız süre içerisinde en hızlı şekilde sonuç almanız kesin olacaktır. Danışmanlık hizmetlerimiz sonrasında da CE belgesine sahip olmanız için her an iletişim kurabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FDA Onayı Sorgulama
    FDA onayı ifadesi, ABD' ye ürün ihraç etmek isteyenlerin sık sık kullandığı bir ifade olmakla birlikte ABD' ye gıda, tıbbi ürünler, ilaç, alkol ve tütün mamulleri göndermek isteyenlerin başvurması gereken bir zaruriyettir.
  • CE Belgesi Bilgi ve Başvuru
    Avrupa Birliği standartlarına uygun bir biçimde ürünlerinizin satışını yapmanız adına CE belgesini elde etmeniz gerekiyor. Ayrıca Avrupa pazarına ihracat faaliyetlerinizi yürütmeniz konusunda da bu işlemleri yerine getirmeniz büyük önem teşkil ediyor.
  • FDA Kayıt Nasıl Yapılır?
    FDA işlemleri, ABD? de yerleşik temsilci firmalarla yapılan birtakım görüşmeler, çeşitli test ve dokümantasyon çalışmalarının hazırlanması gibi karmaşık ve çok yönlü işlemleri içerir.
Whatsapp
Instagram