Telefon
Mobil Menü

CE İşareti Ne Demektir?

CE belgesine sahip olmanız halinde ürününüz yurtdışına açılacak ve daha geniş bir tüketici kitlesine hitap edecektir. Serbest dolaşıma sahip olması adına firmamıza ulaşmanız halinde CE işareti ne demektir sorusuna da yanıt bulacaksınız. Avrupa şartlarına uygun olduğunu gösteren bu işaretle birlikte belirgin bir sorumluluk alarak, aynı zamanda da Avrupa kurallarına uygun hareket etmenin zorunluluğunu görebilirsiniz. CE işaretine dair tüm bilmeniz gerekenleri Tam Çözüm yardımıyla elde etmekle birlikte en uygun başlangıçlara dayalı adımlar atabilirsiniz. Böylelikle ürününüzün sağlık, güvenlik ve çevre kriterlerine uygun olduğunu genel olarak göreceksiniz. CE işareti ile ilgili detaylı bilgi için “CE Belgesi Nedir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
Tam Çözüm’ den aldığınız destekle onay sürecini tam da istediğiniz şekilde tamamlama şansına sahip olacaksınız. Web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşarak CE İşareti ve CE belgesi ile alakalı tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.


CE İşareti Temel Gerekleri


Avrupa Birliği yönetmeliklerine bağlı olarak CE işaretini ürünlerinize dâhil etmeniz için sağlık ve güvenlik koşullarını ortaya koymanız, ürünlerinizin yapısında var olan tehlikelerden arındığını kanıtlamanız gerekecektir. Üretici sıfatınızla tüm bu standartlara uygun olarak risk grubunda olan ürünlerinizin analizlerini firmamız yardımıyla yapabilirsiniz. Tüm bu verileri bir araya getirerek, teknik dosyalar içerisine dâhil etmekteyiz.
CE standardına bağlı olan temel gereklilikler sonuçlarla aynı düzeyde olmalıdır. Ayrıca var olan tehlikelerle nasıl başa çıkılacağını belirtme amacıyla da firmamız yardımıyla girişimde bulunmalısınız. Bu sayede temel gerekliliklerle uyumu yakalayacak çözümleri bulacak ve firmamızın da desteğiyle CE standartlarına uygun bir üretim sürecinde olduğunuzu göstereceksiniz. CE belgesi danışmanlığı almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfası üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


 

CE Teknik Dosya Neleri İçermelidir?


Avrupa Birliği’nin CE odaklı yönetmelikleri ürünlerinizin temel gereksinimlere uygun olup olmadığını kanıtlamak üzerine kuruludur. Firmamızdan da danışmanlık hizmeti alarak bu bilgileri teknik dosyaya dâhil etmeniz gerekecektir. Ayrıca meydana getirdiğimiz bu dosyayı 10 sene boyunca saklayarak, gerek görüldüğünde yetkililere sunmakla mükellef olacaksınız. Kalitenizin dokümantasyonu ve uygunluk değerlendirmesinin kanıtı niteliğinde olan bu teknik dosyanın, ne derecede önemli olduğunun farkına varmanız gerekmektedir. CE teknik dosyası içerisinde ürünlerinizin tanımı, kullanım amaçları ve üretim süreçleriniz gibi bilgilerin yer alması önem taşımaktadır.


CE Belgesi Uygunluk Değerlendirme Modülleri


CE belgesine dair modüller de üretiminizin ve tasarımınızın ne şekilde geliştiğini kapsayacaktır. Ayrıca CE sertifikası konusunda ele alacağımız bazı modüller her iki aşamayı birden denetleyecek standartlara sahiptir. Bu hususta 8 farklı modül yer almaktadır;
• Modül A, A1, A2 – İç Üretim Kontrolü
• Modül B – AT Tip İncelemesi
• Modül C, C1, C2 – Üretimin Dahili Kontrolüne Dayalı Tipe Uygunluk
• Modül D, D1 – Üretim Sürecinin Kalite Güvencesine Dayalı Tipe Uygunluk
• Modül E, E1 – Ürün Kalite Güvencesine Dayalı Tipe Uygunluk
• Modül F, F1 – Ürün Doğrulamasına Dayalı Tipe Uygunluk
• Modül G – Birim Doğrulamasına Dayalı Uygunluk
• Modül H, H1 – Tam Kalite Güvencesine Uygunluk


CE Belgesi Almak Ne Kadar Sürer?


CE belgesini temin etmeniz tamamen ürününüzün risk grubuna ve belgelendirilme sürecinin ne kadar iyi yönetildiğine bağlı olarak farklılık gösterecektir. Tam Çözüm’ den CE Danışmanlık hizmeti alarak sürecin sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz.
Bizimle iletişime geçerek, belgelendirmek istediğiniz ürünleriniz hakkında en net bilgilere sahip olabilirsiniz. Bununla beraber bir an önce CE sertifikası işlemlerine başlayarak, en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaya odaklanacağız. Uzman ve deneyimli kadromuzla birlikte CE standartlarına uygun olmanızı sağlamada etkili olacağız.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE Belgesi Sorgulama
    CE belgesi temin etmeniz konusunda Avrupa Birliği yönetmeliklerine uygun olmanızı destekliyoruz. Profesyonel bir biçimde rehberlik hizmeti vererek, tüm gereklilikleri yerine getirmenizi sağlamaktayız.
  • CE Belgesini Kim Verir?
    Avrupa Birliği standartlarına uygun üretim yaptığınızı kanıtlamanız her zaman için istenmektedir. Özellikle AT Uygunluk Beyanı ve CE sertifikasıyla bu yönde sonuç alabilirsiniz.
  • FDA Kayıt İşlemi
    FDA Kayıt İşlemleri uzun ve sabır gerektiren süreçleri içerir. FDA Kaydı için ABD' de yerleşik bir firma ve Türkiye' deki üreticiye ait DUNS numaraları gereklidir. FDA Kayıt İşlemleriyle alakalı tüm detaylar yazımızın devamında!
Whatsapp
Instagram