ce ne demek?

CE Ne Demek?

CE Danışmanlık

CE belgesi, üretimi yapılan malların Avrupa Birliği kalite standartlarına uyduğunu göstermektedir. CE damgası bulunmayan herhangi bir ürünün Avrupa Birliği ülkesine girmesi veya bu ülkelerde satılması yasaktır. Bu sebeple Avrupa’ya ve Avrupa Birliği ülkelerine ürün ihracat etmek isteyen diğer ülke markalarının ürünlerinde CE damgası bulunmalıdır.

CE belgesine sahip olmak için ise üreticilerin ve ürünlerin çeşitli koşullara uygun olması gerekir. Bu belgenin oluşturulması için gerekli olmayan şartlar bulunduğunda bu belge ürüne verilmez. Bu sebeple de ürünün Avrupa Birliği ülkelerine girebilmesi mümkün olmaz.

CE Belgesi Almak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Ce belgesi ve CE damgası almak için ürünlerin belirli şartları karşılaması gerekir. Bu şartlar genel olarak şu şekildedir;

  • Üretim yeri ve üretici adresi belirli olmalı
  • İnsan sağlığını ve güvenliğini tehdit etmemeli
  • Çevre koruma ve enerji tasarrufu
  • Ürünün AT yönetmeliğine uygun olup olmaması

CE Danışmanlık Hizmeti Nedir?

CE danışmanlık hizmeti Tam Çözüm firması tarafından sizlere sunulmaktadır. Firmamız, dilediğiniz her türlü ürün için bu belgeyi almanıza olanak sağlar. Ürün ve işletmeniz için gerekli şartların nasıl yerine getirileceği ve nasıl CE şartlarına uygum sağlayacağı hakkında Tam Çözüm sizlere danışmanlık hizmeti verir.

CE danışmanlık hizmeti sayesinde üretimini gerçekleştirdiğiniz ürün için CE belgesi alabilmeniz ve bu ürünü çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa çıkarabilmeniz mümkün olur. Siz de CE damgası veya belgesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Belgeler ve Denetimler