Telefon
Mobil Menü

CE Sertifikasında Bulunması Gerekenler

CE sertifikası sayesinde Avrupa pazarına ürünlerinizi dâhil edebilirsiniz. Tüm imal ettiğiniz ürünlerinizin risk grubunda olmaması halinde bu süreç içerisinde olması gerekecektir. Tam Çözüm’ den danışmanlık hizmeti aldığınız takdirde bu işlemler daha da kolay bir hal alacaktır. Danışmanlık hizmetimiz kapsamında, CE sertifikasında bulunması gerekenler ve benzeri tüm sorularınıza yanıt alacaksınız. Böylelikle evrakları tamamlamada ve analiz işlemlerini gerçekleştirmede mutlak suretle kolay bir sonuç elde edeceksiniz. Firma olarak Avrupa Ekonomik Topluluğu tarafından konulan bu kuralları ve yönetmelikleri bire bir yerine getirmenizde destek olacağız. Özellikle firma olarak işleyişimizi tamamen bu durumun üzerine kurarak, en doğru yönlendirmeleri sizlere sağlamaktayız. Web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşarak CE belgesi danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


CE İşareti Ürünlere Nasıl Eklenir?


Ürünlerinizde CE İşareti olduğu takdirde, ürünlerinizin mutlaka zararsız bir imalat sonrasında meydana geldiği anlaşılacaktır. Ayrıca CE sertifikasında bulunması gerekenler hususunda tüm şartları karşıladıktan sonra bu işareti ürünlerinize iliştirebilirsiniz. Genel olarak ürünlerinize bu işareti koymadan önceki süre zarfında silinmemesi gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Firma olarak da CE işaretinin nasıl ve ne şekilde ürünlerinizde olması gerektiğine dair yönlendirmelere yer vermekteyiz. Ayrıca bu tip kurallara uymanın zorunlu halinden de net bir biçimde bahsetmekteyiz. Belli başlı şartları bu süre zarfında muhakkak yerine getirmelisiniz.

• Ürünlerde yer alacak olan işaretin “CE” harflerinden oluşması gerekir.
• Her iki harfin de aynı fontta ve dikey vaziyette olmasını önemsemelisiniz.
• CE simgesi, en az 5 mm olmak zorundadır. Ancak ürününüzün durumuna bağlı olarak bu kural esneklik gösterecektir.
• Ürünleriniz içerisinde CE sembolü net bir biçimde okunarak, fark edilecek düzeyde olması gerekir.
• CE işaretini bazı ürünlerinize yerleştirmek zor olacaktır. Bu yüzden ürün ambalajına bu sembolü dahil etmenizde bir sakınca olmayacaktır.
• CE işaretini eklediğinizde daha önceden onay aldığınızdan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde yasal yaptırımlara maruz kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

CE işaretine dair tüm bilmeniz gereken hususları firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca CE işareti ile ilgili detaylı bilgi elde etmek için “CE İşareti Ne Demektir?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


CE Belgesi Almak İçin Neleri Araştırmanız Gerekiyor?


CE belgesi alma sürecinde belli başlı detayları temelden öğrenmek ve bu yönde girişimlerde bulunmak CE onay işlemlerini hızlandıran bir etmen olarak öne çıkıyor. Bu hususta belli başlı konulara ilişkin araştırma içerisine girmelisiniz.

1. Ürünlerinizin CE işaretine sahip olmasının gerekliliğini araştırmanızda yarar var.
2. Ürünlerinizin risk seviyesine bağlı olarak uygun prosedürleri seçmelisiniz.
3. Prosedür seçim işlemlerini tamamladıktan sonraki süre zarfında yönetmeliklere uygun hareket etmelisiniz.
4. Bu hususta sizlere destek verecek olan firmamızla beraber hareket ederek CE işaretini almaya hak kazanacaksınız.

Bu süreçte üretici olarak belge almak isterseniz aşamaları şu şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Tam Çözüm olarak tüm bu konularda sizlere sınırsız destek sağlamaktayız. Bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

1. Uygulanacak direktifleri tanımak
2. Direktiflerin gerekliliklerini belirlemek
3. Yönetmeliğe uygun yol haritası çizmek
4. Ürünlerinizin uygun olup olmadığını ele almak
5. Teknik dosya hazırlamak
6. Firmamıza başvuruda bulunmak

Bu aşamaları bizimle beraber halletmeniz takdirde onay almanız ve CE işaretine sahip olmanız daha da kolay olacaktır. Ancak bizimle beraber planlı bir süreç içerisinde olarak bu sonuca ulaşabilmeniz mümkündür. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşarak CE Belgesi ile alakalı detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Amazon FDA Belgesi
    Amazon, dünya genelinde en büyük e-ticaret platformlarından biri olarak milyonlarca ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Amazon, müşteri güvenliği ve ürün kalitesi konusunda yüksek hassasiyete sahiptir. Amazon bazı durumlarda, ürünler için çeşitli belgeler talep edebilir.
  • FSSC 22000 Eğitimleri
    Gıda güvenliği yönetim sistemleri arasında bulunan FSSC 22000, gerekli standartların karşılanması adına oldukça önemlidir. Uluslararası standartlara göre belirlenen programlar sayesinde gıda zincirinin korunması amaçlanır.
  • FSSC 22000 Belgesi
    FSSC 22000 belgesi gıda işletmelerinin kalite yönetimi ve ürün güvenliği konularında gerekli donanıma sahip olduğunu ifade eder.
Whatsapp
Instagram