Telefon
Mobil Menü

CE/UKCA/EAC Ürün Danışmanlığı

UKCA ve CE AB pazarında ürün satış standartlarına uygunluğu belirtirken EAC Rusya pazarında bu uygunluğun belirtilmesidir. Bu anlamda işletmelerin CE/ UKCA / EAC Ürün Danışmanlığı almaları ilgili standardı işletmelerinde düzene koydukları anlamına gelmektedir. Bu şekilde belgeye sahip olan işletmeler uluslararası düzeyde yetkinliğe sahip olarak ilgili pazarlara girebilmekte ve ürün satışlarını gerçekleştirebilmektedir.

Bu pazarlara giriş için gerekli pek çok şart bulunmaktadır. işte bu belgelerin verilmesinin nedeni de işletmenin ilgili şartlara uyup uymadığının kanıtlanması olmaktadır. Bu şartlar işletmeye uygulandığında, işletme bu şartlar altında kaliteli şekilde üretim gerçekleştirebiliyor ise belgeyi almaya haliyle de ilgili pazarlara girmeye hak kazanmaktadır.

 

CE / UKCA / EAC Ürün Danışmanlığı Nedir?

 

Pek çok ürün CE, UKCA ve EAC kapsamına girmektedir. Bu anlamda bu ürünlerin üreticiliğini yapan ve büyümek isteyen işletmelerin bu belgeleri almaları, üretim yaptıkları ürünlerde bu işaretleri bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgenin alınabilmesi için de uluslararası komisyonlar tarafından oluşturulan ürün ve işletme standartları bulunmaktadır. İşletme bu standartları sağlıyor ise belge alabilmektedir.

Bu anlamda CE / UKCA / EAC Ürün Danışmanlığı da işletmenin bu belgeleri alabilmesi için gerekli standartların neler olduğunu, işletmeye nasıl entegre edileceğini saptayan, gerekli eğitimler ile bunları işletme bünyesine adapte etmeye yardımcı olan bir sistem olarak düşünülebilir. Bu sistemin varlığı, belgenin elde edilebilmesi için önem arz etmektedir.

 

CE/ UKCA / EAC Ürün Danışmanlığı Ne İşe Yarar?

 

Öncelikle İngiltere ve Rusya pazarlarına erişmek isteyen her işletme, CE/ UKCA ve EAC sertifikalarını almalı ve bu standartlarda üretimler gerçekleştirmelidirler. Bu açıdan bakılacak olursa bu pazarlara girmek işletmenin büyük bir sermaye artışı yaşamasına yardımcı olmaktadır. Hay böyle olunca da danışmanlığın bu noktada alınması, belge alınmasını kolaylaştıracağı için işletmenin her alanda kazanmasını sağlayacaktır.

Bunun yanında belgelendirme sürecinde yaşanabilecek olan aksamaların önüne geçilmesi ve işletmenin tamamen belgelendirme denetimine hazır hale getirilmesi de danışmanlık sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda işletmelerin belgeyi alamama, tekrar denetim için hazırlanma ve tekrar denetime girme gibi süreçlerinin zaman kaybı yaratmaması adına bu danışmanlık hizmeti tercih edilmelidir.

 

CE/ UKCA / EAC Ürün Danışmanlığı Nasıl Alınır?

 

Danışmanlığın alınması için öncelikle ilgili işletmenin hangi alanda üretim yaptığını saptaması ve bu alanın CE, UKCA ve EAC kapsamında olması gerekmektedir. Buna kanaat getiren işletme alanında uzman ve profesyonel ekipler ile hizmet veren, yetkilendirme ve belgelendirme alanında da söz sahibi olan bir belgelendirme ve danışmanlık firmasından talepte bulunabilmektedir.

Talep sonrasında işletmenin mevcut durumu tespit edildikten sonra, eğitimler, analizler, planlamalar, standartların entegre edilmesi ve sürekliliğinin sağlanarak saptanması gibi süreçler danışmanlık hizmeti içerisinde sunulmaktadır. İşletme CE/ UKCA / EAC Ürün Danışmanlığı süreci sonunda da belge için denetime girmeye hazır hale gelmektedir.

Whatsapp
Instagram