Telefon
Mobil Menü

EAC Danışmanlığı

Tüketici haklarını korumak için Rusya’nın alacağı ürünlerde aradığı şartlar EAC Danışmanlığı kapsamında değerlendirilmektedir.

Rusya İthal edeceği ürünlerde EAC Belgesi şartı koymuştur. Diğer bir tabirle Eac belgesi ürünlerin kaliteli ve güvenilir olmasının yanında insan sağlığına uygun olarak üretilmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda Rusya ürün standartlarına denk ve uygunluğunu kanıtlaması için düzenlenen belge olmasıyla önemlidir.

Rusya’nın yanında diğer birkaç ülkeye yapılacak ihracatlar için EAC Belgesi sahibi olmak büyük önem arz etmektedir. Sertifika almak isteyenler iki çeşit EAC sertifikasından birine sahip olabilirler. Bu sertifika çeşitleri şu şekildedir;

1 yıllık olan EAC Belgesi; daha çok seri üretimler için verilen bu belge işletme yeri denetlenmeden sadece ürünlerden alınan numunelerin testi neticesinde verilen belgedir.

3 veya 5 yıl için geçerliliği olan diğer EAC Belgesi ise ihracat ve gümrük işlerinde geçerlidir. Bu sertifikaya sahip olmak için belgeyi verecek olan kuruluşun uzmanları işletmeye gelir ve gerekli denetlemeleri yaparak kullanılacak olan evrakları ister.

EAC Danışmanlığı Nedir?


Avrasya Ekonomik Birliği olarak Dilimize çevrilen EAC, Rusya’ya ve bazı ülkelerle yasal yollarla ticaret yapmak için gerekli ve zorunlu bir belgedir.

1992 Yılında Rusya ithal edeceği ürünler için tüketici haklarını göz önünde bulundurarak bazı yasal düzenlemeler neticesinde şartlar ortaya koymuştur. Bu şartları ve standartları Eac Belgesi ile kanıtıyla ülkeye girmesine izin vermiştir.

Bu belgeyi almak isteyen kuruluşlara Eac Danışmanlığı yapan firmamız, belgeyi almanız için gerekli süreç takibini hassasiyetle yapmaktadır.


EAC Danışmanlığı Ne İşe Yarar?


Eac belgesi sahibi olduğunuz takdirde başta Rusya olmak üzere Ermenistan, Kırgızistan, Kazakistan, Beyaz Rusya gibi ülkelere İhracat yapılmasını kolaylaştırmaktadır.
Eac Belgesi sahipleri gümrükte sorun yaşamadan ürünleri hızlı ve daha kolay bir şekilde ihraç etmektedirler. Eac Belgesi standartlarına üye ülkeler kendi aralarında kolay ve rahat ticaret yapabildikleri için ticaretin gelişmesine katkı sağladıkları gibi mallarını da pazarlamalarına olanak sağlanmıştır.
Ülkemiz Rusya ile ciddi bir ticari ilişkiye sahiptir. Hatta ülkemizde üreticilerimiz birçok ürününü Rusya’ya ihraç etmektedir. Bu sebeple bu belge sayesinde üreticiler ürünlerini satabilme imkânı bulacaklardır.
 

Eac Danışmanlığı Nasıl Alınır?


Öncelikle bu Eac Belgesi almak isteyen kuruluşlar kaç yıl geçerli Eac Belgesi almak istediğine karar vermelidir. Daha sonra Gümrük Birliği tarafından görevlendirilen akredite edilmiş danışmanlık firmalarına müracaat etmek gerekmektedir.

Yetkilendirilmiş firma gerekli ziyaretleri ve numune testleri yapmaktadır. EAC Belgesinin geçerliliği süresince sunulmuş evraklar Gümrük Birliği veri tabanına kaydedilir bunun sebebi ise isteyenlerin incelemelerine olanak tanımak içindir.

Ayrıca daha az geçerli bir belge alınmazsa bu belge ticaretlerinizde gümrük yasaları çerçevesinde 5 yıl geçerlidir.

Gümrük sertifikası almak için başvuracağınız Eac Danışmanlığı firmamızdan alacağınız hizmet ile ürünlerinizi daha kolay ihraç edecek ve gümrükte sorun yaşamayacaksınız.

 

Whatsapp
Instagram