EAC

EAC Belgelendirmesi

EAC Belgelendirme

EAC belgelendirme hizmeti, Tam Çözüm tarafından sizlere sunulan hizmetlerden biridir. Bu hizmet, tüm ürünlerin kısa süre içerisinde EAC damgası ve belgesi alabilmesine imkan tanır. EAC açılımı ürünlerin belirli Avrasya ülkelerine ve pazarlarına girebilmesini ifade etmektedir.

Türkiye’de veya diğer ülkelerde üretilecek olan ürünlerin Avrasya ülkelerine girebilmesi, bu ülke pazarlarında yer edinebilmesi ve satılabilmesi için EAC belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. EAC belgelendirme hizmeti ise Tam Çözüm firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır.

EAC belgesine sahip olan ürünler EAC şartı koyan ülkelerin gümrüklerinden daha kolay bir şekilde geçebilir. Özellikle Rusya ve Rusya’ya bağlı pazarlarda ürün satışı yapabilmek için EAC şartlarının yerine getirilmesi önem taşımaktadır.

EAC Belgesi İsteyen Ülkeler Nelerdir?

Ülkemizde üretilen bir ürünün ihraç edilebilmesi için öncelik olarak belirli şartlara uyum sağlaması gerekir. Bu şartlar çeşitli ülkeler tarafından ayrı ayrı olarak düzenlenir. EAC yani Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerine de ürün ihraç edebilmek için EAC şartlarının olması gerekir. EAC bağlı ülkeler;

  • Rusya
  • Beyaz Rusya
  • Ermenistan
  • Kırgızistan
  • Kazakistan

EAC Belgelendirme Nasıl Yapılır?

EAC belgelendirme hizmeti Tam Çözüm tarafından sizlere sunulmaktadır. Firmamız üretimini sağladığınız ürün için tüm desteğini sizlere sunar ve belgelendirme aşamasında belirli adımları takip eder. Bu adımlar;

  1. Ürün için EAC belge başvurusu yapılır
  2. Ürün test edilir ve onaylanır
  3. Raporlama işlemleri gerçekleştirilir
  4. Sertifikasyon sürecine geçilir

Belgeler ve Denetimler