Telefon
Mobil Menü

FDA Approved

FDA, Dünyada tanınan bir denetleme kurumudur. Amerika Sağlık Bakanlığında yer alır. FDA Approved konusuna geldiğimizde denetleme kurulu tarafından önem verilen kriterleri olarak ifade edebiliriz. Çünkü ürünlerin FDA belgesi alması için tüm istenen şartlara uygun şekilde olması gerekir. Eğer ürünlerin uygunluk durumları yoksa o zaman belge onayından geçme ihtimali söz konusu değildir. FDA Approved’ın ne olduğuna geldiğimiz zaman:

*Ürünlerin hijyen kurallarına uygun şekilde olması
*Güvenli olması, güvenlik açıklarına sebebiyet vermemesi
*Sağlık göz önünde tutularak üretilmiş olması

İşte tüm bu konulara bakıldığında FDA tarafından göz önünde bulundurulan konulardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. FDA bu hususlara oldukça önem verirken, yaptığı kontroller sırasında tek tek bu hususları kapsayıp kapsamadığı tespit edilir. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak FDA Belgesi ile alakalı tüm konularda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


FDA Approved Nedir?


Onaylanmış olan ürünler FDA kriterlerine uygun demektir.  Sağlık, güvenlik ve aynı zamanda hijyen kurallarına uygun olan demektir. Ayrıca tüm bunlarla sınırlı kalmadığı gibi gerekli izinlerin alınmış olması gerekmektedir. FDA tarafından kontrolden geçmiş ve aynı zamanda gerekli izinlerin alınmış olmasıyla artık ABD pazarında yer alma hakkına sahip olunur. Burada ABD pazarına girmek isteyen yabancı firmaların FDA approved nedir? ve FDA kapsamına giren kriterler nelerdir bilmesi gerekmektedir. Öyle ki FDA tarafından ürünler ile ilgili olarak olası bir olumsuzluk durumu ile karşı karşıya kalmamak amacıyla son derece önemlidir. FDA Belgesi sahibi olarak uluslararası pazarlarda yer almak için web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


FDA Sistemi Nedir?


Çağımızda artık firmaların Amerika pazarında da yer alma isteği olabiliyor. Hal böyle olunca burada önemli diyebileceğimiz hususlardan biri FDA tarafından istenen prosedüre uygun şekilde hareket etmeye başlamaktır. Eğer isteneni tek tek yerine getirir ve aynı zamanda yetkili denetim kurumu tarafından izin alırsanız o zaman ABD pazarında ürünlerin yer alması zor olmaz. Ürünlerin hem analiz hem de teyit işlemlerini sürekli olarak yapan bu kuruluş, ABD pazarına sadece FDA onaylı olan ürünlerin yer almasına izin veriyor. İşte tam da bu aşamada bakıldığında FDA sistemi ne kadar önemli olduğu görülüyor. Çünkü FDA sistemiyle artık ülkedeki pazara ürünün girişi mümkün olup olmadığına karar verilmiş oluyor.


Tıbbi Cihazlarda FDA Sertifikasının Alınması


Tıbbi cihazların ABD pazarında yer bulması için güvenilirlik ve sağlık konularına nasıl bir katkı sunduğu önemlidir. Aynı zamanda tıbbi cihazların pazarda yer alması için önemli konuların başında sertifika alınması gerekmektedir. Tıbbi cihazlarda FDA sertifikası alınması halinde Amerika ülkesinde bu cihazların yer almasına dair hiçbir engel durumu olmayacaktır. FDA tarafından sertifika talebi yalnızca gıda ürünlerinde istenmiyor. Onun haricinde gerek tıbbi cihazlarda gerekse de diğer ürünlerde sertifika istenmiş olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle tıbbi cihaz satışı yapacak olan firmalarında FDA tarafından onay alarak ABD pazarında kendisine bir yer bulması için mutlaka sertifika alınması gerekmektedir. Bu nedenle yabancı firmaların Tıbbi cihazlarda FDA sertifikasının alınması için kaydını mutlaka yapmaları gerekiyor. Tıbbi cihazlarınız için FDA Belgesi almak için bize ulaşabilirsiniz.


FDA Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?


FDA belgesinin alınması için mutlaka FDA kurumuna başvuru yapılması gerekir. Başvuru nereden yapacağım diyenler için hemen FDA resmi adresine girerek başvuru formu doldurma yapmaları gerekmektedir. Başvuru formu doldurma sırasında istenen bilgilerin doğru şekilde olduğuna dair mutlaka teyit edilmesi gerekmektedir. Son dönemde üretim ve satış işlemlerini yapacak olan yabancı firmalar tarafından FDA belgesi nedir, nasıl alınır? sorusu çok sık şekilde sorulmaktadır. FDA belgesi almak istenen kurallara uygun şekilde hareket etmenizle mümkün olmaya başlayacaktır. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Amerika İlaç ve Gıda Dairesi


Amerika ilaç ve Gıda Dairesi, diğer anlamı ile ne olduğuna göz atıldığı zaman FDA olarak ifade edilir. FDA açılımından çok günümüzde kısaltılmış hali daha çok ifade edilmektedir. Amerika İlaç ve Gıda Dairesi nedir diyenler için Amerika Ülkesinde Sağlık Bakanlığına bağlı bir kuruluş olduğunu söylememiz gerekir. Amerika İlaç ve Gıda Dairesi tarafından artık ürünler ile ilgili olarak detaylı bir denetleme çalışması yapılır. Denetlemeler son derece dikkatli bir şekilde yapılırken aynı zamanda ürünlerle ilgili olarak teyit işlemlerine de başvurulur.

Amerika ülkesine FDA onaylı olan ürünler izin verilirken, ürünlerin onaydan geçip geçmeme gibi durumları da FDA ekibi tarafından yapılacak olan denetlemeler sonrasında öğrenilir. FDA onaylı olması halinde Amerika pazarında yer alır. FDA ile alakalı tüm konularda danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FSSC 22000 Belgesi
    FSSC 22000 belgesi gıda işletmelerinin kalite yönetimi ve ürün güvenliği konularında gerekli donanıma sahip olduğunu ifade eder.
  • GRS Belgesi Avantajları
    Geri dönüşüm etkin kaynak kullanımı, maliyetlerin düşürülmesi, çevrenin korunması vb. sebepler nedeniyle önem kazanırken; firmalar için GRS Belgesi ve diğer geri dönüşüm belgelerine sahip olmak da bir o kadar önemli hale gelmektedir.
  • BRC Glutensiz Ürün Sertifikası
    Gluten intoleransı ve çölyak rahatsızlığı bulunan kişiler için özel gıda ürünlerinin hazırlanması çok değerlidir. BRC glutensiz ürün sertifikası sahibi olarak glutensiz ürünlerinizi doğrulayabilirsiniz.
Whatsapp
Instagram