Telefon
Mobil Menü

FDA Başvurusu Nasıl Yapılır?

FDA Belgesi almak, size birçok açıdan fayda sağlar. Her şeyden önce ABD’ ye satış yapmak, ürünlerinizin serbest dolaşımını sağlamak için; FDA Başvurusu yaparak, gerekli belgeleri temin etmelisiniz. FDA başvurusu nasıl yapılır sorusu, ABD' ye satış yapmak isteyen firmaların artmasıyla daha çok gündeme gelmeye başladı. FDA başvuru sürecini tamamlayarak siz de kolaylıkla firmanızı genişletebilir, yeni satış kanallarına ulaşabilirsiniz. Ürünlerinize göre başvuru yaparak gerekli prosedürleri yerine getirdikten sonra üretim sürecinizi başarılı bir şekilde devam ettirebilirsiniz.
 

FDA Ne Anlama Geliyor? Bölümleri Neler?


FDA kelimesinin anlamı Food and Drug Administration olarak bilinmektedir. Küresel düzeyde saygınlığı olan FDA, kurum olarak ABD Gıda ve İlaç Dairesi ismiyle hizmet vermektedir.  Kendi içerisinde birimlere ayrılan FDA’ da aşağıdaki bölümleri bulabilirsiniz.•Gıda Güvenliği ve Beslenme Merkezi -CFSAN
•İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi- CDER
•Biyolojik Ürünler Değerlendirme ve Araştırma Merkezi- CBER
•Araçlar ve Radyolojik Sağlık Merkezi –CDRH
•Suç Araştırmaları Ofisi- OCI
•Veterinerlik Merkezi –CVM
•FDA Müdürlüğü- OC
•Ulusal Toksikoloji Araştırma Merkezi –NCTR
•Kanuni Düzenlemeler Ofisi –ORA
 

Hangi Ürünler için FDA Başvurusu Yapılır?


Bazı ürün gruplarını ABD’ ye satmak istiyorsanız, FDA Başvurusu yaparak bu belgeyi almanız gerekecektir. Gıda ürünleri ve takviyeleri, medikal ürünler, kozmetikler, veteriner aletleri gibi ürün grupları için başvuru yapabilirsiniz.  Her üründeki başvuru süreci ve denetim mekanizması değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; medikal cihazları, denetleyerek satışa hazırlamak gerekeceği için ekstra onay alınması gerekebilir. Ek onay isteyen ürünler genellikle medikal ürünlerle alakalıdır. Ürün gruplarınız için FDA başvurusunun gerekli olup, olmadığı konusunda emin değilseniz; web sitemiz üzerinde ki iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz. FDA belgelendirme sürecinde firmanızdan istenecek belgeler, bilgi ve detaylar hakkında sizlere destek sağlayabiliriz.


Firmalardan İstenen Bilgiler Nelerdir?


FDA Belgesi almak için gerekli bilgilerin başında, firmanın tam unvanı gelmektedir. Adresi, telefon numaralarının tamamı, yetkili temsilcilerin iletişim adresleri ve telefonları istenen diğer bilgiler arasındadır. FDA başvuru süreci uzun ve çok yönlü olması sebebiyle, alanında uzman ve deneyimli bir kuruluştan danışmanlık hizmeti almanın önemini artırmaktadır. Tam Çözüm olarak ürün kategorilerinizi inceleyerek sizlere yardımcı olmaktayız. Belge süreçlerinin sorunsuz ilerlemesi adına gerekli evraklar, alanında uzman ekiplerimizce ilgili yerlere teslim edilerek, takip işlemleri yürütülmektedir.
FDA Belgesi aldığınızda satış yapacağınız ürünlerin hayvanlara ve insanlara zarar vermeyeceğini garanti etmiş olursunuz. Bu belge ABD satışlarınızın başlayıp, devam edebilmesi adına en önemli belgeler arasındadır. ABD' ye, Amazon vb. satış platformları üzerinden satış yapabilmek için de FDA Belgesi istenmektedir.
Firmanız ilk defa FDA Belgesi alacaksa, gerekli çeviri belgeleri vs. ekibimiz tarafından düzenlenmektedir. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme, kayıt ve ilerleyen dönemlerde gerçekleşecek yenileme süreçlerinde her zaman sizlere destek sağlayacaktır.
 

Danışmanlık Hizmetleri Faydaları


FDA Başvurusu ile ilgili danışmanlık hizmeti aldığınızda yönetmelikler, kılavuz bilgileri, güncellemeler, yabancı dil evrak süreçleri bakımından avantaj sağlarsınız.  Onay sürecinde gerekli olan formalitelerin tamamı hakkında detaylı bilgi edinmiş olursunuz. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme, hangi belgeyi alacaksanız o belgeye özel prosedürlerin tamamını profesyonel bir şekilde hizmetinize sunar. Bu süreçte danışman ekibimiz genel beklentileri, kılavuz güncellemelerine göre de takip ederek ilerleyecektir. FDA başvuru süreciyle ilgili danışmanlık almak için web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 

FDA Başvurusu Fiyatları


FDA Belgesi alırken birtakım prosedürler, başvuru süreçleriyle birlikte fiyatlandırılacaktır. Ürün kategorileri, denetim prosedürleri ve danışmanlık süreçlerinde istenen diğer kriterlere göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. FDA başvurusundan önce, proje sürecinde ne tür uygulamaların olacağını sizlerle paylaşmaktayız. Onaylamanız halinde hizmetlerimiz aşamalara göre şekillenecektir. Fiyatlandırma aşamasında hangi işlemde, nasıl bir planlama yapılacağı da tarafınıza aktarılacaktır. FDA Belgesi her sene yenilenmesi gereken bir belgedir. FDA Belgesi yenileme süreçlerinde de sizlere destek olmaktayız. FDA Başvurusu ile ilgili daha detaylı bilgi ve teklif almak için web sitemizin iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi & Mesleki Eğitim Belgesi
    MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca, yetki kapsamlarında yer alan ulusal yeterlilik(ler)de tanımlanmış esaslara göre yürütülen ölçme değerlendirme faaliyetleri sonucunda başarılı olan bireyler için
  • FSSC 22000 Belgesi Nasıl Alınır?
    FSSC 22000, kalite yönetim sistemleri içerisinde gıda güvenliğinin sağlandığını gösteren çok önemli bir belgedir. Gıda sektöründe bulunan pek çok işletmenin bu belgeye sahip olması gerekir.
  • AT Uygunluk Beyanı Nedir?
    AT Uygunluk Beyanı üretici ya da yetkili temsilci sıfatını taşıyorsanız sizin için mutlaka gerekli olacak bir konumdadır. Ürünlerinizin AB gerekliliklerini taşıdığını göstermesi noktasında AT Uygunluk Beyanı son derece önemlidir.
Whatsapp
Instagram