Telefon
Mobil Menü

FDA Belge Sorgulama

FDA belgesinin tanımını bilmeniz uluslararası piyasada yer almanız açısından etkili bir başlangıç olacaktır. Ancak FDA belgesinin belli başlı sektörleri ilgilendirdiği ve FDA Belgesi sahibi olmanın zorlu bir süreç olduğunu da bilinmektedir. Bu süreç ne kadar zorlu olursa olsun alanında Tam Çözüm’ den danışmanlık alarak kolay ve pratik bir şekilde FDA Belgesi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede her bir ürününüz, FDA belge sorgulama işlemlerinden rahat bir biçimde çıkacaktır. Böylelikle ürünlerinizin, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde ticaretini sorunsuz bir şekilde sürdürebileceksiniz.

FDA, ABD Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalışan bir kurumdur. Ayrıca FDA görevi itibarıyla ABD sınırları içerisine gıda, kozmetik ve ilaç ürünlerinizi denetleyecektir. FDA, insan ve hayvanların kullanımına uygun olan ürünlerinizin ülkeye girişini denetleyen, ürünlerinizin güvenirliğini onaylayan bir kurumdur. FDA belge sorgulama ve sorunsuz bir belgelendirme süreci için Tam Çözüm olarak tüm bilgi birikimi ve deneyimimizle sizlere destek sağlamaktayız. Henüz FDA Belgeniz yoksa detaylı bilgi edinmek için “FDA Belgesi Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

FDA, ABD’nin Gümrük Hizmetleri İdaresi ile beraber faaliyet gösterecektir. Dünya’nın her noktasında olduğu gibi Türkiye’den de bu tarz işlemler öncelikli olacaktır. Firmamız da FDA onayı alarak ticari faaliyetlerinizi geliştirme noktasında devreye girmektedir. Gerekli standartların belirtildiği bu onay sürecini oldukça etkin bir biçimde gerçekleştireceksiniz. Genel olarak FDA sorumluluklarına uygun şekilde hareket ederek, ürünlerinizin gerekli şartlara sahip olmasını destekleyeceksiniz. FDA Belgesi işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


FDA Onaylı Ürünler Nelerdir?


FDA, son derecede kapsamlı bir ürün yelpazesini denetleme mekanizmasıdır. Ayrıca insanların ve hayvanların tüketimine uygun olan ürünlerinizin bu denetimlerden geçmesi söz konusu olacaktır. Bu tarz bir girişim içerisinde olduğunuz takdirde firmamızdan doğrudan hizmet alacaksınız. Genel itibarıyla radyasyon içeren elektronik cihazlar, makyaj malzemeleri, diyet takviye ürünleri ve tütün ürünleri gibi mamullere dair ticaret yapacaksanız FDA sürecini ele alacaksınız. Bu hususta da farklı ürün gruplarına yönelik olarak faaliyet göstermeniz de mümkün olacaktır. Ürünleriniz FDA Onayı gerekliliği konusunda detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ya da resmi instagram hesabımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


1. FDA Onayı Gerektiren Gıda Türleri


Firmanız gıda ürünlerine dayalı ticari faaliyetlerini yürütüyorsa yurtdışına açılmanız adına FDA onayına gerek duyacaksınız. Ayrıca danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak bu noktada sonuç alacaksınız.

- Diyet takviye ürünleri
- Şişelenmiş sular
- Besin katkı maddeleri
- Bebek formülleri

FDA Onayı gerektiren gıda ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için “Gıda Ürünleri İçin FDA Kaydı” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


2. FDA Onayı İsteyen İlaçlar


İnsanların ve hayvanların kullanımı için sorun yaratmadan sonuç veren ürünleriniz FDA onayından geçecektir. Bu hususta firmamızdan daha kapsamlı bilgileri edinebilirsiniz.

- Reçeteli (Rx) İlaçlar
- Reçetesiz (OTC( İlaçlar


3. FDA Onayı İsteyen Biyolojik Ürünler


Biyolojik ve sağlık sektöründe sayılacak olan ürünleriniz de FDA onaylarına uygun şekilde olmak durumundadır. Bu sayede de firmamızdan yardım alarak bu ürünlerin imalat ve kontrol sürecini başarılı bir biçimde tamamlayacaksınız.
 
- İnsan kullanımına uygun aşılar
- Kan ve kan ürünleri
- Hücresel ya da gen tedavisinde kullanılan ilaçlar
- Doku ve doku ürünleri
- Alejenler


4. FDA Onayı İsteyen Tıbbi Cihazlar


Sağlık sektöründe kullanılan hemen hemen her bir ürününüz için FDA onayı elzem olacaktır. Bu hususta farklı ürünlerinizi ABD’de satışa sunma konusunda nasıl bir yol izleyeceğinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

- Dil depresörleri ve karyolalar
- Kalp pilleri gibi ürünler
- Diş tedavisinde kullanılan cihazlar
- Cerrahi implant ve protez ürünleri

Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme FDA İşlemleri ile alakalı yüksek saha deneyimine sahip olan, öncü bir kuruluştur. Sürekli ulaşılabilirlik, sınırsız paydaş memnuniyeti ilkeleri sebebiyle öne çıkmıştır. FDA Belgesi, FDA Kaydı ve ilgili tüm konularda danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden biz kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE Belgesi Sorgulama
    CE belgesi temin etmeniz konusunda Avrupa Birliği yönetmeliklerine uygun olmanızı destekliyoruz. Profesyonel bir biçimde rehberlik hizmeti vererek, tüm gereklilikleri yerine getirmenizi sağlamaktayız.
  • BRC Gıda Sertifikası
    BRC gıda sertifikası işletmelerin kesinlikle alması gereken bir belge olarak ön plana çıkmaktadır. Uluslararası gıda alanında belirlenen koşulları ve standartları içerisinde barındıran bu sertifika, çalışmalarınızın değerini fazlasıyla arttırma etkisine sahiptir.
  • CE Belgesini Kim Verir?
    Avrupa Birliği standartlarına uygun üretim yaptığınızı kanıtlamanız her zaman için istenmektedir. Özellikle AT Uygunluk Beyanı ve CE sertifikasıyla bu yönde sonuç alabilirsiniz.
Whatsapp
Instagram