Telefon
Mobil Menü

FDA Belgesi İstanbul

FDA belgesi, FDA denetleme kurulu tarafından yapılan incelemeler sonrasında onay almayı gösteren önemli bir belgedir. Eğer ki bu belge alındıysa FDA tarafından istenen şartlara uygun olduğu anlamlarına çıkmaktadır.  Bu belgenin dünya genelinde kabul gören kuruluş tarafından verildiğini söylemek isteriz. FDA belgesi alındığı zaman ürünlerin, FDA denetiminden kolayca geçmesi ve istenen şartlara uygun olması demektir. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak, FDA Belgesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.


FDA Belgesi Neden Önemli?


ABD tüketicilerine yönelik sunulacak olan ürünlerde FDA belgesi zorunludur. FDA belgesi olmadığında Amerika Birleşik Devletlerinde ürünün satışının yapılması mümkün olmayacak. Bu nedenden dolayıdır ki ürünün mutlaka FDA onayından geçmesi gerekmektedir.

FDA, Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığına bağlı olarak görev alan önemli bir kuruluştur. Bu kurumun yaptığı çalışmalara bakıldığı zaman ülkeye girişi yapılacak olan ürünler ile ilgili olarak bir inceleme yapar. Ürünlerin FDA istenen şartlarına uygun olup olmadığıyla ilgili olarak bir bilgi toplar. Eğer ki uygunluk durumu varsa zaman FDA belgesinin alınmasında bir zorluk yaşanmaz. Kolaylıkla FDA belgesi sahibi olmak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


FDA Belgesi Kimler Alabilir?


FDA belgesine ilişkin olarak pek çok sorular sorulurken doğal olarak bu sorulara da cevap aranmaya çalışılmaktadır. Bu sorulardan en önemlisi FDA belgesi kimler alabilir sorusudur diyebiliriz. Haliyle ürünlerin Amerika ülkesindeki tüketicilerin kullanılabilmesi için bu belgenin de alınması gerekmektedir. FDA belgesinin alınması için önemli konulardan biri de FDA kaydı olacaktır. FDA kaydı yapıldıktan sonra FDA denetim kurumu tarafından incelemeler yapılarak ürünlerin onayı verilir. FDA belgesinin üretici firmalar tarafından yapılacak başvurular sonrasında alınma durumu olabilmektedir. FDA belgesi için belirtilen ürün gruplarının olması gerekir.

Bunlar nelerdir diyenler için medikal aletler, ilaçlar, kozmetik ürünler ve gıda gibi pek çok sektör dalını kapsayan ürünler olduğunu ifade edebiliriz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


FDA Belgesi Ne İşe Yarar?


Amerika ülkesine ihraç edilmek istenen ürünler olabilir. Doğal olarak bu ürünlerin Amerika’daki tüketicilere doğrudan ulaşmadan önce ilk etapta bir kontrolden geçmesi gerekmektedir. FDA, Sağlık Bakanlığına bağlı olduğu gibi geniş bir inceleme ekibine sahiptir. Bu ekip, gelen ürünlerle ilgili olarak FDA uygunluğu analiz eder. Ürünlerin uygun olması durumunda FDA belgesinin alınmasına dair hiçbir şekilde olumsuz bir durum yoktur.


FDA Kaydı Nasıl Yapılır?


FDA kaydı nasıl yapılır? başvuru işlemlerini yapacak olanlar için son dönemde önem arz eden konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü ürünlerin denetleme kurumu tarafından onaydan geçmesi için yapılacak olan ilk önemli adımlardan biri kayıt olmaktır. FDA kaydını yapmanız için burada yapacağınız en iyi çözüm yollarından biri de hemen FDA sistemine gelerek hızlı şekilde kayıtlarınızı yapmanızdır.  FDA kaydını yapacak olanların mutlaka izlemesi gereken adımlar şu şekilde olacaktır:

- İlk olarak FDA kaydının yapılması aşamasına geldiğimiz zaman firmanın başvuru formunu doğru olacak şekilde doldurması gerekmektedir
- %100 formülasyon iletilmesi son derece önemlidir
- Formülasyon mutlaka FDA tarafından belirtilen mevzuata uygun olması gerekir. Herhangi olumsuz bir durum ile karşı karşıya kalınmaması açısından mevzuata uygunluk durumu oldukça önemlidir.
- Etiket hazırlama işleminin yapılması gerekir
- OTC Monograf uzunluğunun da mutlaka kontrol edilmesi gerekir
- Üretici firmanın aynı zamanda DUNS başvurusunu yapması gerekir

FDA kaydı ile alakalı tüm sorularınız için web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


FDA onaylı bir ürün olup olmadığı konusunun sorunsuz şekilde anlaşılması için FDA sitesine gelerek gerekli tüm kontrollerin yapılması gerekir. Yapılacak ürün liste içerisinde onay alan ürünlerin hangisi olduğu ile ilgili olarak detaylı bir incelemelerin yapılması gerekir. Bunu yaptığınız zaman doğal olarak FDA onaylı ürünler ile ilgili olarak analiz işlemlerinizi yapmış olursunuz. Bakıldığı zaman kimi üretici firmaların ürünleri FDA onaylı şekilde olabilirken, kimisinin de onaysız olduğunu söylememiz gerekir. Onaylı olanlar artık Amerika ülkesinde tüketici ile buluşmasında bir sorun yaratmıyor. Direkt olarak FDA onaylı olan ürünler Amerika tüketicilerinin alabileceği şekilde satılıyor. Web sitemiz üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

FDA Onaylı Ürünler


FDA onaylı ürünler FDA BELGESİ içerisinde üretmiş olduğunuz ürünlerin olması için nasıl bir standartların olması gerektiğini bilmelisiniz. FDA tarafından hangi hususlara bakılıyor, ürün içeriği ve diğer özellikleri nasıl olmalı gibi pek çok hususa dikkat edilmelidir. Dikkatli şekilde üretim olursa FDA onayından geçmeye başlayabilir.
 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FDA Kaydı
    Türkiye' de ki üreticiler için her geçen gün daha büyük önem taşıyan FDA Kaydı, ABD' ye ihracat yapacak üretilere ait bilgilerin bir veri tabanına kaydedilmesi işlemidir.
  • FDA Onay Belgesi
    FDA onay belgesi, ürünlerin pazarlama ve satış sürecinde önemli bir rol oynar. Tüketiciler, FDA Belgesi olan ürünlere güven duyar.
  • Amazon FDA Belgesi
    Amazon, dünya genelinde en büyük e-ticaret platformlarından biri olarak milyonlarca ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Amazon, müşteri güvenliği ve ürün kalitesi konusunda yüksek hassasiyete sahiptir. Amazon bazı durumlarda, ürünler için çeşitli belgeler talep edebilir.
Whatsapp
Instagram