Telefon
Mobil Menü

FDA Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

ABD Pazarı'na giriş yapabilmek hemen her girişimci, her işletme için ilgi çekicidir. Amerika Birleşik Devletleri'nde ürünlerinizi satabilmek için bazı şartların yerine getiriliyor olması gerekir. Bu gerekliliklerin en başında FDA Kaydı ve FDA Belgesi gelmektedir. İşletmenizin bu belgeye sahip olmaması durumunda ürünlerinizin ülke pazarına giriş yapabilmesi mümkün değildir. Biz,Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme olarak birçok farklı sektöre ait belgelerin temin edilmesi konusunda ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunmaktayız. Kalitenizi bir adım öne taşıyabilmek için web sitemizde bulunan irtibat numaralarımız üzerinden bize ulaşabilir, hızlı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.


FDA NEDİR?
 

U.S. Food and Drug Administration kelimelerinin kısaltması olan FDA' nın Türkçe karşılığı, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'dir. Dünya genelinde kabul gören bu kurumun temelleri ABD'de 1862 senesinde atılmıştır.  Kurum gıda ürünleri, ilaçlar, diyet ürünleri, medikal ürün ve gereçler, biyomedikal alet grubu, kozmetik grubunda yer alan tüm ürünler, radyasyona sebebiyet veren aletler, veteriner ürünleri, kan ürünleri ve benzeri ürünlerin kontrolünü kapsar. Bu gruplara ait ürünlerin sorunsuz bir şekilde A.B.D’ ye girişi için FDA kurumunun gerekli denetlemeleri yaparak onay vermesi gerekir.

Tam Çözüm Belgelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak uzun senelerdir, işletmelerin bu aşamada ki ihtiyaçlarına destek sunmakta ve firmalara "Fda Kayıt" hizmeti vermekteyiz. FDA, tüketicileri korumak amacıyla ülkeye giriş yapan yabancı menşeli ürünleri sıkı bir incelemeye aldığını biliyoruz. Bu nedenle ürünlerinizin ABD' ye girişini, serbestçe dolaşımını sağlamak için firmanıza FDA Kaydı yaptırarak, ürünleriniz için FDA Belgesi alınmalıdır. Dünya'nın en saygın, tüketici açısından en koruyucu kurumlarından biri olan FDA’ ya kayıt işlemleriniz için bizden kurumsal destek alabilirsiniz. Ürünlerinizin uluslararası alanda tanınabilir, pazarlanabilir olması için Tam Çözüm' den destek alabilirsiniz.


FDA Kaydı İçin Neler Gerekli?
 

İşletmenizin FDA Kaydının başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için aşağıda yer alan evrak ve detaylara ihtiyaç duyarsınız.

* Firma Tam Unvanı
* Firma Adresi
* Firma Numarası
* Firma Sahibi ve Yetkilisinin Telefon Numarası
* Firmanın Yetkili Mümessillerinin İsimleri, Adresleri ve Telefon Numaraları
* ABD Pazarına Giriş Yapacak Ürünlere Ait kategoriler

Bazı durumlarda bunlara ek, farklı detaylarda gerekebilmektedir. Tam Çözüm Belgelendirme ve Danışmanlık firmasına ulaşarak eksiksiz & sorunsuz bir süreç sonrası hızlıca FDA kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

FDA onayının kolay bir süreç olmaması nedeniyle profesyonel destek alınması oldukça önemlidir. Bu alanda uzun yıllar hizmet veren deneyimli firmamızdan, süreçle ilgili kurumsal destek ve danışmanlık alabilirsiniz. Nerede olursanız olun FDA Onayı için Tam Çözüm firmasından danışmanlık talep edebilirsiniz. Onay işlemleri ile alakalı tüm aşamalarda, ABD yasa ve mevzuatlarına hâkim uzman ekibimizle sizlerin yanında oluyoruz.


FDA Belgelendirme Nasıl Olur?
 

Ürünlerinize FDA Belgesi almak için bize ulaşarak, destek alabilirsiniz. Amerika’ da FDA işletme kaydınızı yaptırmak istediğinizde, sizlere yardımcı olarak olumlu sonuç alınmasını sağlayabiliriz. Firmanıza, başvuru öncesi ihtiyaç duyulan tüm bilgileri aktaracak ve en doğru şekilde gerekli adımları atacağız. FDA sertifikalandırma konusunda bizden hizmet almak isterseniz, incelediğiniz web sitemizde bulunan telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.FDA Kaydı Başvurusu Yapılması Gereken En Yaygın Ürün Grubu;

* Diyet eklentileri,
* İlaçlar,
* Gıda ürünleri,
* Kan ürünleri,
* Biyolojik ürünler,
* Medikal ürünleri,
* Radyasyon yayan aletler,
* Medikal cihazlar,
* Veteriner aletleri,
* Kozmetikler,
* Yiyecek Ürünleri
* Bebek Tüketimi İçin Üretilen Yiyecekler
* İçecek Ürünler
* Her Türlü Meyve Ve Sebze Ürünü
* Süt Ürünleri
* Yumurtalar
* Balık Ve Deniz Mahsulleri
* Gıda Alanında Kullanılacak Olan Pişmemiş Olan Tarım Mamulleri
* Fırıncılık Ürünleri
* Dondurulmuş Ürünler
* Konserve Olarak Satışa Sunulan Ürünler
* Şeker Ve Çerezler
* Canlı Gıda Hayvanları
* Evcil Hayvanlar Ve Hayvan besinleri
* Bebek formüleri,
* Besin katkı maddesi,
* Şişelenmiş su,
* Diğer gıda ürünleri,
* İnsanlar için aşılar,
* Kan ve kan ürünleri,
* Hücresel ve gen terapisi ürünleri,
* Doku ve doku ürünleri,
* Alerjenler,
* Dil depresörleri ve karyolalar gibi basit eşyalar
* Kalp pilleri gibi karmaşık teknolojiler
* Diş cihazları
* Cerrahi implantlar ve protezler
* Mikrodalga fırın,
* Röntgen cihazı,
* Lazer ürünleri,
* Ultrasonik terapi cihazı,
* Cıva buharlı lambalar,
* Güneş lambası,
* Makyajda ve diğer kişisel bakım ürünlerinde bulunan renk katkıları,
* Cilt nemlendiricileri ve temizleyicileri,
* Oje ve parfüm,
* Hayvancılık beslemeleri,
* Evcil hayvan gıdaları,
* Veteriner ilaçları ve cihazları,
* Sigaralar,
* Açık tütünler,
* Elektronik sigaralar,
* Dumansız tütün ürünleri

Daha fazla bilgi ve detay için Tam Çözüm Belgelendirme & Danışmanlık Firmasına web sitesinde yer alan whatsapp hattı, iletişim numarası veya kurumsal instagram hesabı aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FDA Kaydı Nasıl Yapılır?
    FDA Kaydı için başvuru, elektronik olarak yapılmaktadır. FDA Kaydı, başvuru aşaması ve sonrasında karmaşık süreçler içermektedir. Bu sebeple firmalar için en kolay ve pratik yol, bu alanda yetkin ve deneyimli profesyonel firmalardan danışmanlık almak olacaktır..
  • BRC Belgesi Nasıl Alınır?
    BRC belgesi, uluslararası alanda kabul görmüş olan standartları içerisinde barındırır ve gıda işletmeleri için oldukça önemlidir.
  • Kişisel Verilerin Korunması Yasasını Biliyor Muyuz?
    6698 sayılı kişisel verilerin korunması hakkındaki yasa; kişinin kimlik, iletişim, sağlık ve mali bilgileri ile özel hayatına, dini inancına ve siyasi görüşüne ilişkin bilgiler, kişisel veri olarak nitelendirilmektedir.
Whatsapp
Instagram