Telefon
Mobil Menü

FDA İşlemleri

Amerikan piyasasında ilaç ya da gıda ürünlerine dair ticaret yapmak istiyorsanız muhakkak FDA Sertifikası sahibi olmanız gerekiyor. Ancak ne şekilde hareket edeceğinizi bilmiyorsanız, bu karmaşık süreçte Tam Çözüm ile birlikte hareket edebilirsiniz. Tam Çözüm’ in FDA alanında edinmiş olduğu bilgi ve deneyimle FDA onay işlemlerini en kolay en pratik şekilde halletmiş olacaksınız. Genel itibarıyla sizlere gerekli bilgilendirmeleri sağlayacak ve ön hazırlık dönemini başarıyla geçmenizi destekleyeceğiz. Sonrasında da en uygun biçimde onay sürecini tamamlamanız konusunda destek vermekteyiz. FDA Kaydı ve belgelendirme işlemleri oldukça meşakkatli ve karmaşık eylemler bütünü olduğundan dolayı tarafımızca sizlere en etkin şartları yaratıyoruz. FDA Belgesi ve işlemlerine ait detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
 

Hangi ürünler İçin FDA Belgesi Gereklidir?


ABD pazarına giriş yaparak ürünlerinizi satmak ve serbest dolaşımını sağlamak için FDA onay işlemlerine tabi olmanız gereklidir. Özellikle ilaç ya da gıda sektöründe yer alıyorsanız FDA onay işlemlerinden geçmek zorunludur. FDA gıda, ilaç, kozmetik ve tıbbi cihazlar gibi konularda oldukça titiz bir biçimde çalışmaktadır. Ürünlerinizin güvenliği ve satışa uygun olup olmadığını denetleyen FDA mekanizmasından başarılı sonuçlar almanız, ürünlerin ABD’ ye sorunsuzca giriş yapması için zorunludur. Ayrıca FDA onay belgesiyle birlikte ürünlerinizin, tüketici sağlığı açısından tüm şartları karşıladığını kanıtlamış olursunuz. Bununla beraber ABD ve diğer önemli pazarlara daha rahat ihracat yapabilirsiniz. FDA belgesi sahibi olmak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.  FDA belgelendirme sürecinde ana hatlarıyla yapılması gereken konular şu şekildedir;Ürün Değerlendirme Süreci

Satacağınız ya da aracılık edeceğiniz ürünlerin FDA kurallarına ne denli uygun olduğunu denetlemeniz başlangıçta önemli olacaktır. Bu hususta firmamızdan danışmanlık hizmeti alarak hangi ürünlerin FDA kapsamında olduğu ve bu süreçte hangi belgelere gerek duyacağınızı rahatlıkla öğrenme şansınız gelişecektir.
 

FDA Başvurusu


FDA belgesi için muhakkak başvuru sürecine dahil olmanız gerekiyor. Ayrıca bu hususta danışmanlık hizmetimizden faydalanarak daha da kolay bir biçimde tamamlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca bu sürecin ürününüzün türü ve kategorisine bağlı olarak da farklılık göstereceğini unutmamanız gerekiyor. FDA tarafından ürününüzün güvenilir ve kullanıma uygun olması hususunda test ve belgelendirme aşamasına geçeceksiniz. Detaylı bilgi için “FDA Başvurusu Nasıl Yapılır?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
 

FDA Onay İşlemleri


FDA Başvurusu yapıldıktan sonra onay işlemlerinin tamamlanması beklenir. Tüm belgeler yetkili kuruluş tarafından denetlenerek, gerekli standartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edeceksiniz. Bu hususta olumlu görüşleri oluşturduğunuz süre zarfında FDA onaylarını almanız mümkün olacaktır. FDA Onayı ile ilgili detaylı bilgi için “FDA Onayı Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

FDA Onayını Güncel Tutun

FDA belgesine sahip olmak kadar bu evrakınızı güncel tutmanız da önemli olacaktır. Tam Çözüm’ den destek alarak belgenizi rahatlıkla güncel tutabilirsiniz. FDA belgesi olan ürünler tüketiciler tarafından güvenilir bulunur. FDA onayından geçmiş olan, güvenilir ürünler firmanızı rekabet avantajı sağlar. FDA belgesi sahibi olarak başta ABD olmak üzere tüm önemli pazarlarda yer almak için Tam Çözüm ile iletişime geçebilirsiniz.
 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • GRS Etiketinin Amacı Nedir?
    Ürünlerin daha iyi koşullarda, standartlara uygun bir şekilde dönüştürülüp, geri kazandırılması, hem kaynakların etkin kullanımı hem de çevre ve canlı sağlığı açısından önem taşımaktadır.
  • GRS ( Global Recycled Standard ) Sertifikası Fiyatları
    Çevresel ve kimyasal sınırlamalar, ürün içerik gözetimlerinin yapılabilmesi açısından GRS Sertifikası son derece gerekli bir belgedir. Bu belge tamamen gönüllülük esasına dayanır.
  • BRC Belgesi Nasıl Alınır?
    BRC belgesi, uluslararası alanda kabul görmüş olan standartları içerisinde barındırır ve gıda işletmeleri için oldukça önemlidir.
Whatsapp
Instagram