Telefon
Mobil Menü

FDA Kaydı İçin Ne Yapılır?

ABD’ye ürün ihraç etmeyi planlamanız durumunda FDA onay işlemlerini muhakkak gerçekleştirmeniz gerekiyor. FDA Kayıt işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmek için Tam çözüm’ den rahatlıkla yardım alabilirsiniz. ABD’ye gıda, tıbbi ürünler, ilaçlar, alkol ve tütün mamullerine dair yapılacak gönderimler FDA tarafından çeşitli kriterlerle düzenlenmektedir. FDA kaydı karmaşık süreçleri içerdiği için bu alanda uzman danışmanlık şirketlerinden destek almak en kolay ve pratik yol olarak göze çarpmaktadır.
Tam Çözüm, FDA işlemlerinde edinmiş olduğu deneyim ve uzmanlık ile FDA Kayıt işlemlerinizi doğru adımlarla planlayarak, gerekli belgeleri almanıza imkân sağlar. Bu sayede ürünlerinizi ABD pazarına girişini ve serbest dolaşımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Yapılan test ve incelemeler sayesinde ürünlerinizin canlı sağlığına uygun ve ABD sınırları içerisinde satılabilir olduğunu kanıtlamak üzere faaliyet göstermekteyiz. FDA kurallarına bağlı olarak son güncellemeler içerisinde ilaçların yanı sıra biyolojik materyaller, gıda takviye ürünleri ve hayvan dokusundan üretilen ürünler de FDA Kaydı ve belgesi gerektirmektedir. FDA kaydı ve belgelendirme işlemleri hususunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


FDA Belgesi Nasıl Alınır?


Ürünlerinizi başta ABD olmak üzere dünyanın diğer önemli pazarlarında satılabilmesi için FDA belgesi zorunludur. FDA kaydı oluşturarak gerekli belgelerin alınması için ABD’ de yerleşik temsilci firmalarla bir takım görüşmelerin yürütülmesi, çeşitli testlerin yapılarak bir takım raporların hazırlanması gerekmektedir. Bu süreçler ciddi anlamda zaman ve uzmanlık gerektiren işlemleri kapsamaktadır. FDA kaydı ile ilgili engin deneyim sahibi Tam Çözüm, bu alanda ki uzmanlık ve deneyimi ile tüm süreçleri sizin adınıza yürüterek, gerekli belgeleri almanızı sağlamaktadır. FDA Kaydı ve belgelendirme süreciyle alakalı daha detaylı bilgi için "FDA Kayıt Nasıl Yapılır?" başlıklı makalemizi inceyelebilirsiniz.
Ayrıca Tam Çözüm, ürünlerinizin insanlar ve hayvanlar için kullanıma uygun olduğunu kanıtlama noktasındaki faaliyetleri etkin bir biçimde yürütmektedir. Üretici ya da ihracatçı firma olmanız bu durumu değiştirmeyecektir. Sadece üretici olmakla kalmayarak ürünlerin depo ya da ambalaj işlemlerini de halletmeniz durumunda FDA kaydına gerek duyacaksınız. Bu esnada ABD kaynaklı seri numaralarını elde etmeyi başararak, ABD’ye ürünlerinizi geçirme konusunda herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayacaksınız. FDA belgesi sahibi olmadan ürün gönderimi yapmanız halinde bu malların geri gönderilmesi kesin olan bir konu olacaktır. Bu tip bir sorunla karşı karşıya kalmamanız için firmamızdan FDA Kaydı hususunda danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. Ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde ABD’ ye satmak istiyorsanız web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ya da resmi instagram hesabımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Gıda Ürünlerinde FDA Kaydı
 

Gıda ürünleri FDA tarafından sıkı kriterler ile denetlenmektedir. FDA’ nın koymuş olduğu bu kriterler tamamen tüketici sağlığını korumaya yöneliktir. İnsanların veya hayvanların kullanımına uygun olan tüm gıda ürünlerinizi in FDA Kaydı oluşturarak, FDA onayından geçmesi için etkin bir hizmet vermekteyiz. Firma olarak başvurunuzdan onay almanıza kadar tüm aşamalarda yanınızda yer alacağız. Ayrıca aşama aşama ilerleyerek, tüm adımları FDA standartlarına uygun bir şekilde sürdüreceğiz. Gıda ürünleri ve FDA Kaydı ile ilgili daha detaylı bilgi için "Gıda Ürünleri İçin FDA Kaydı" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Böylelikle ABD’ye gıda ürünü ihraç etme amacınızı destekleyerek, bu hedefinize rahatlıkla ulaşmanızı sağlayacağız. Genel olarak FDA konusunda bilgi almak ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurmanızı her zaman tavsiye etmekteyiz.


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • AT Uygunluk Beyanı Nedir?
    AT Uygunluk Beyanı üretici ya da yetkili temsilci sıfatını taşıyorsanız sizin için mutlaka gerekli olacak bir konumdadır. Ürünlerinizin AB gerekliliklerini taşıdığını göstermesi noktasında AT Uygunluk Beyanı son derece önemlidir.
  • FSSC 22000 Kimlere Uygulanabilir?
    FSSC 22000 belgesi, gıda sektöründe gerekli standartlara uyum gösterildiğini açıkça belirtir ve işletmelere yüksek oranda kazanımlar sağlar.
  • FSSC 22000 Uyum Süreci
    FSSC 22000 uyum süreci beklediğinizden daha zorlu bir şekilde devam edebilir. İşletme çalışanları, yeni düzene alışmakta ve işlem yapmakta belirli sıkıntılar yaşayabilir. Bu noktada profesyonel bir danışmanlık hizmetinin önemi ortaya çıkar.
Whatsapp
Instagram