Telefon
Mobil Menü

FDA Kaydı Olmazsa Ne Olur?

FDA kaydı, özellikle kurumsal olarak gıda ve ilaç sektörleriyle ilgileniyorsanız önemlidir. Üretim ve satış işlemlerini gerçekleştirmek adına yurtdışı faaliyetlerinizi yürütmek için FDA kaydı firmanız için bir gereklilik olacaktır. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme bu alanda ki uzmanlık ve deneyimiyle sorunsuz bir şekilde FDA Belgesi sahibi olmanızı sağlamaktadır. FDA Kaydı ile ilgili detaylı bilgi almak için "FDA Kayıt Nasıl Yapılır?" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Firmanızın var olan ürünlerinin ABD piyasası içerisinde FDA Belgesi olmadan satılması ya da dağıtılması yasal olarak gerçekleşemez. Tam Çözüm bu hususta, FDA kayıt belgenizi temin etmenizi ve ABD piyasasına zaman kaybetmeden dahil olmanızı destekleyecektir. FDA Belgesi süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için "FDA belgesi Nereden Alınır" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. FDA belgesinin temel amacı ABD’ye girecek olan tüm ürünlerin yasal kriterlere uygun olup olmadığını denetlemektir. Ayrıca bu işlemleri tamamen tüketici sağlığını denetlemek ve kontrol altında tutmak adına gerçekleştirmektedir. ABD genelinde FDA onayı olmayan ürünleri pazarlamak ciddi yasal yükümlülükleri de beraberinde getirmektedir. Bu sebeple ürünlerin ABD pazarına sorunsuzca girmesi, serbest dolaşımda bulunulabilmesi için FDA Belgesi bir zorunluluktur.

FDA Kaydı yapılarak, FDA Belgesine sahip olmak bir takım karmaşık süreçleri içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle alanında uzman firmalardan danışmanlık hizmeti almak FDA Belgesi sahibi olmanın en kolay ve pratik yoludur. FDA Belgesi sahibi olarak sadece ABD pazarına değil dünyanın öncede gelen tüm pazarlarına kolaylıkla girilebilmektedir. FDA işlemleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


FDA Kaydı Olmadığında Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?


Tam Çözüm, FDA işlemlerinde uzun zamandır hizmet vermektedir. Ayrıca sahadaki deneyimleri ve geniş bilgi birikimiyle FDA kaydı olmazsa ne olur konusunda tüm süreçleri iyi bir biçimde tamamlamanızda yardımcı olacak, FDA odaklı olarak belgelendirme işlemlerini sizin adınıza yürütme konusunda başarılı bir hizmet sunacaktır. Ayrıca onay ve belge temini hususunda da ne kadar yeterli olduğunu gösterecektir. Pratik ve kolay bir şekilde FDA belgesi sahibi olmak için firmamıza ulaşabilirsiniz. FDA kaydı olmadan yapılan ürün satışlarında oluşabilecek olumsuz durumları şu şekilde sıralayabiliriz;

- Ürünlerinizin FDA gerekliliklerine uymaması halinde yasal yaptırımlarla ve problemlerle karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Ayrıca FDA onayınız olmaması halinde ürünlerinizin engellenmesi, üretim noktalarınızın kapatılması ve yasal süreçlerinizin başlatılması gibi durumlar firma isminizi olumsuz düzeyde etkileyecektir.
- FDA Belgesine sahip olmayan, FDA onayından geçmeyen ürünler, müşterilerde güven kaybına sebep olur. Markanızın ciddi manada itibarsızlaşmasında bu durum etkilidir. FDA belgesine sahip olduğunuzda ürünlerin güvenliğini ve etkinliğini korumuş olursunuz.
- FDA belgesi olmayan ve FDA gerekliliklerini karşılamayan ürünlerin kullanımında canlı sağlığına zararlı durumların gelişmesi önemli yasal sorumlulukları da beraberinde getirmektedir.
- FDA uygunluğunu sağlamanız ürünlerinizin güvenilir ve kaliteli olduğunu ispat etmeniz hususunda etkili olacaktır. Tamamen tüketicilerin sağlığını korumak adına düzenlenen FDA Sertifikası dâhilinde evraklarınızın eksik olması önemli sorunlara neden olacak, ticari başarılarınızın olumsuz etkilenmesine sebep olacaktır.

Bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşmadan, sorunsuz bir şekilde ABD ve diğer önemli pazarlarda yer almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE Belgesi Nasıl Alınır?
    CE belgesi alarak, tüm Avrupa ülkelerinde piyasada yer alma şansınız doğacaktır. Ayrıca AB ülkeleri kadar Türkiye içerisinde de CE işaretinin tüketiciler için önem teşkil ettiğini bilmenizde fayda var.
  • FDA Kayıt Nasıl Yapılır?
    FDA işlemleri, ABD? de yerleşik temsilci firmalarla yapılan birtakım görüşmeler, çeşitli test ve dokümantasyon çalışmalarının hazırlanması gibi karmaşık ve çok yönlü işlemleri içerir.
  • BRC Belgesi Nedir?
    BRC belgesi nedir sorusunun cevabı, özellikle gıda işletmeleri için son derece önemlidir. BRC belgesi, gıda konusunda faaliyet gösteren firmaların öğrenmesi ve uygulamaya geçirmesi gereken standartları ortaya koyar.
Whatsapp
Instagram