Telefon
Mobil Menü

FDA Kayıt Danışmanlığı Hizmeti

ABD pazarına, başta gıda ve ilaç olmak üzere bazı ürün gruplarının ihracatı FDA Kaydı gerektirir. FDA Kaydı ve gerekli belgelerin temin edilmesiyle ürünlerinizi ABD pazarına sorunsuz bir şekilde ihraç edebilirsiniz. FDA Kayıt ve belgelendirme işlemleri çok yönlü, karmaşık süreçleri içermekle birlikte alanında deneyimli, profesyonel kurumlardan alınan danışmanlık hizmetiyle sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmektedir. FDA Kayıt Danışmanlığı hizmeti sunan Tam Çözüm, yüksek saha deneyimi ve bilgi birikimiyle uzun ve sabır gerektiren FDA işlemlerinde sizlere destek sağlamaktadır. Tüm işlemler boyunca birebir ve kesintisiz iletişim imkanı sunan Tam Çözüm’ e web sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
 

FDA Danışmanlık Hizmeti Nedir?


FDA Danışmanlık Hizmeti, FDA ile ilgili belgenin temini için gerekli prosedürlerin firmaya açıklanması, bu prosedürlere ait eğitimlerin gerçekleştirilmesi, ABD’ de ki temsilci firmalarla görüşmelerin yürütülmesi ve üretimle alakalı standartların sağlanması gibi süreçleri içerir. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme olarak, tüm süreçle alakalı sorularınıza cevap bulabileceğiniz, kapsamlı ve şeffaf bir hizmet sunmaktayız. FDA Kaydı çok yönlü, uzun ve sabır gerektiren bir süreç olması sebebiyle alanında uzmanlaşmış, profesyonel bir firmadan destek almak büyük önem taşımaktadır. FDA Kaydı ile ilgili danışmanlık hizmeti almak; sizin adınıza bu karmaşık süreci kolaylaştıracak, evrak boğuculuğunu engelleyecek ve önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca danışmanlık hizmeti almak, yönetmeliklerde yapılan güncellemeleri anında haber almanıza ve belge yenileme süreçlerinin sorunsuzca ilerlemesine imkan verecektir.

FDA Kaydı ile ilgili danışmalık hizmeti almak ve süreçle ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilmek adına web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


FDA Nedir? Hangi Ürünlerle Alakalıdır?


FDA' nın Türkçe açılımı, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’ dir. ABD sınırları içerisindeki ticari faaliyetler için bir nevi gümrük belgesi olarak tanımlanabilir. Belgenin alınmasıyla ABD satışı, ürünlerin güvenliği, çeşitli kimyasallardan uzak bir şekilde kullanımı garanti edilmektedir.
•    Gıda ürünleri
•    Kozmetik ürünler
•    Medikal, biyomedikal ürünler
•    İlaç kategorileri
•    Kanla ilgili ürünler
•    Veteriner araçları
•    Diyet takviyeleri
•    Radyasyon yayan aletler
FDA kaydı gerektiren ürün gruplarına örnek teşkil etmektedir. Bu ürün kategorileri dışında emin olamadığınız tüm ürünleriniz hakkında Tam Çözüm’ e ulaşarak, doğrudan ve sürekli ulaşılabilir bir destek alabilirsiniz.
 

FDA Kayıt Süreci


Ön bilgilendirme aşamasında firmalardan başvuru formlarını doldurmaları istenir. Form bilgilerinin geçerli, güncel, resmi kayıtlara uygun bir şekilde olması gerekmektedir.  Kayıt sürecinde;
•    ABD’ de ki temsilci firmaya ait bilgiler
•    FDA Drug Facts Listing kaydı
•    DUNS numara başvurusu
•    OTC ürünleri kontrolü
•    Labeler (Kod alımı)
•    NDC Drug
•    GMP gibi prosedürleri tamamlamak gerekmektedir.
Ürünlere göre istenen kayıt bilgileri ve gerekliliklerin değişebileceğini göz ardı etmemek gerekir. Örneğin OTC ürünleri sıvı sabun gibi kozmetik temizleyici maddelerdeki kimyasal denetimlerini kapsar.
 

FDA Kayıt Başvuru ve Avantajları


FDA Kaydı yaptırdığınızda ürünlerinizle sorunsuzca ABD pazarında yer alarak satış hacminizi genişletebilirsiniz. Buna bağlı olarak yeni iş fırsatlarıyla üretim kapasitenizi artırabilir, üretim kalitenizi daha yukarılara çekebilirsiniz. Dünyanın önde gelen pazarlarında, diğer küresel aktörlerle yan yana olmak şirketinizin geleceği açısından önemli fırsatlar doğurabilir. Ayrıca FDA Kaydı ürünlerin, FDA tarafından belirlenen sağlık ve güvenlik gerekliliklerini karşıladığını göstermesi sebebiyle, tüketicide güven oluşturur ve pazarda rekabet avantajı sağlar. FDA Kaydı ve FDA Belgesi ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için incelediğiniz web sitesinin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE Belgesi Zorunlu Ürünler
    Ürünlerinizin, Avrupa Birliği içerisinde var olan ülkelere sorunsuz bir şekilde giriş yapabilmesi için CE belgesi önemli bir yer tutmaktadır.
  • İşe Başlama Eğitimi Hakkında
    6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında; İşverenin yapmakla yükümlü olduğu görevler arasında çalışanlarına eğitim ve bilgi vermek, verilmesini sağlamak yer almaktadır.
  • FSSC 22000 Teklifi
    FSSC 22000, gıda güvenliğinin sağlanması için bu alanda hizmet veren tüm firmaların sağlaması gereken standartları içermektedir.
Whatsapp
Instagram