Telefon
Mobil Menü

FDA Kayıt Danışmanlığı

Kozmetik, tütün, gıda, ilaç üretimi ve benzer tarzda üretim yapan firmalar Fda Kayıt Danışmanlığı hizmetini almalıdırlar. Bu anlamda bakılacak olursa ilgili danışmanlık, uluslararası düzeyde satış yapabilme ve bu standartlara uygun olarak ürün üretebilme için gereklidir. Açılımı Food And Drug Adminstration olan ve ABD kapsamında gerçekleştirilen bu belge şimdilerde bu pazara giril yapabilmesi ve geçerli standartlarda ürün satışı yapılabilmesi için gereklidir.

Belgenin alınması ve Fda onaylı ürün üretilmesi ise bir nevi kayıt olarak geçmektedir. Bu alanlarda üretim yapan işletmelerin Fda onaylı olması aynı zamanda buraya kayıtlı olması olarak da düşünülebilir. Sadece gıda ve ilaç ürünlerinde değil aynı zamanda radyasyon yayan cihazlar, medikal ürünler gibi pek çok alanda üretim yapan firma da bu belgeden almalıdır.

 

Fda Kayıt Danışmanlığı Nedir?

 

Üretilen tıbbi ve gıda ürünlerinin insan ve hayvan sağlığı kapsamında zararlı olmadığının kanıtlanması için tercih edilen bu belge aynı zamanda hem iç pazarda hem de uluslararası pazarda satış yapmak için gereklidir. Hem de vicdani anlamda kaliteli ürün üretiminin sağlanması için firmaların edinmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır.

Bu anlamda Fda Kayıt Danışmanlığı da ilgili belgenin alınması için gerekli tüm prosedürleri işletmeye açıklayan, bu prosedürler kapsamında eğitimler gerçekleştiren ve ilgili standartların üretim bünyesinde özümsenmesini sağlayan işlemler gerçekleştiren bir hizmet çeşidi veya sistem olarak düşünülebilir. Belgenin sağlanabilmesi için tüm standartların entegresini ve kontrolünü de yine bu danışmanlık hizmetleri yürütmekte ve firma içerisinde devamlı olmasını sağlamaktadır.

 

Fda Kayıt Danışmanlığı Ne İşe Yarar?

 

Genel olarak bakıldığında tıbbi, gıda ve ilaç gibi ürünlerin üretilmesinde Fda onaylı olarak çalışmak sağlık standartlarının işletmede oturduğunu ve bu anlamda da güvenilir şekilde üretim yapabildiğini göstermektedir. Bu şekilde de hem tedarikçileri hem müşterileri hem de şirket rakipleri kapsamında onaylanmış ve yüksek oranda başarı sağlamaktadır. Bu anlamda belge olmadan bile bu standartların sağlanması için alınacak olan danışmanlık hizmeti, işletmenin etik çerçeveler içerisinde satış yapmasını sağlarken aynı zamanda da sermaye artırıma gitmesine yardımcı olacaktır.

Bunun yanında yine danışmanlık almanın sağladığı faydalar arasında firmanın kayıt işleminin hızlı ve tekrara gerek kalmadan gerçekleştirilmesi olmaktadır. Bu durum da gereksiz zaman kaybının önüne geçmektedir.

 

Fda Kayıt Danışmanlığı Nasıl Alınır?

 

Fda kapsamında kayıt ve onay belgesinin alınması için gerçekleştirilen danışma hizmetinin alınması için alanında uzman ve yetkili bir danışmanlık firması ile çalışılması gerekmektedir. Bu anlamda ilgili danışmanlığı sağlamak için firma, işletme üzerinde gerekli araştırmaları yapacak ve sonrasında eğitim, planlama ve entegre gibi çalışmalar ile belge almaya hazır şekilde bir üretim sürecinin gerçekleştirilmesini sağlayacaktır. Bu anlamda Fda Kayıt Danışmanlığı için yetkili firma ile çalışmak zaman ve finansal kayıp olmaması adına önem arz etmektedir.

Whatsapp
Instagram