Telefon
Mobil Menü

FDA Onayı Olmazsa Ne Olur?

İlaç, gıda vb. alanlarda üretim ve satış gerçekleştiriyorsanız FDA Onayı almalısınız. Peki, FDA onayı olmazsa ne olur? İlgili onay olmadan ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri' nde pazarlanması ve dağıtılması yasal olarak mümkün değildir. FDA ürünlerin, sağlık ve güvenlik kriterlerine uygunluğunu denetleyerek tüketici sağlığını korumak amacıyla düzenlemeler yapar.  FDA Onayı olmadan ürünlerin pazarlanması ciddi sonuçlar doğurabilir. .


FDA Onayı Olmadığında Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?
 

Uzun süredir bu alanda hizmet veren, yüksek saha deneyimi ve bilgi birikimine sahip Tam Çözüm, hızlı aksiyon alma ve birebir kesintisiz iletişim ilkeleriyle FDA belgelendirme işlemlerini sizin adınıza sorunsuz bir şekilde yürüterek, gerekli onay ve belgeleri almanızı sağlamaktadır. FDA işlemlerinizin sorunsuz ilerleyerek, olumlu bir şekilde sonuçlanması için; web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz. FDA Onayı olmadan, uluslararası düzeyde satış yapıldığında önemli sorunlar ve yaptırımlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Peki, genel olarak bakıldığında ilgili onayın olmaması durumunda sizleri neler beklemektedir?

1.    FDA gerekliliklerine uymayan onaysız ürünler, yasal sorunlarla karşı karşıya kalabilir. FDA, ürünlerin pazarlanmasını durdurma, üretim tesislerini kapatma veya yasal yaptırımlar uygulama yetkisine sahiptir. Bu durum ticari faaliyetlerinizi olumsuz etkileyebilir.
2.    FDA onayı olmayan ürünler, tüketiciler arasında güven kaybına neden olabilir. Bu anlamda FDA onayı, ürünlerin güvenliği ve etkinliği konusunda bir güvence sağlar. FDA denetiminden geçmeyen ürünler, tüketicilerde endişe ve şüphe yaratabilir. Bu durum marka itibarınızı olumsuz etkileyebilir.
3.    FDA onayı olmadan ürünlerin kullanılması, potansiyel sağlık ve güvenlik risklerine yol açabilir. Kurum, ürünlerin etiketlenmesi, ambalajlaması, bileşenleri ve üretim süreçleri gibi faktörleri değerlendirerek tüketici sağlığını korumayı hedefler. Onay sürecinin eksik olması, ürünlerin güvenlik standartlarını karşılamamasına ve olumsuz yan etkilere yol açabilecek hatalara neden olabilir.
4.    FDA uygunluğunun sağlanması, ürünlerinizin güvenliğini ve kalitesini kanıtlamanıza yardımcı olduğu gibi ürünün kullanılmasıyla oluşabilecek, canlı sağlığını tehdit edici sonuçların önlenmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle ilgili eksikliği ticari başarınızı etkileyerek, ciddi sonuçlar doğurabilir.


FDA Onayı İçin Profesyonel Hizmet Almanın Önemi


FDA işlemleri, başvuru sürecinden başlayarak  FDA Belgesi temin edilene kadar çok yönlü ve karmaşık süreçleri içerir. Tam Çözüm ile iletişime geçerek tüm bu karmaşık süreçleri aşarak, belge temini sağlayabilirsiniz. Bu alanda yüksek saha deneyimi, bilgi birikimi, ekip yönlendirmeden bire bir ve kesintisiz iletişim sağlaması, koşulsuz müşteri memnuniyeti Tam Çözüm’ ü güçlü kılan faktörlerdir. Sorunsuz bir FDA süreci sonrası belgenizi alarak ABD ve diğer önemli pazarlarda yerinizi almak için; web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FDA Approved
    FDA, Dünyada tanınan bir denetleme kurumudur. Amerika Sağlık Bakanlığında yer alır. FDA Approved konusuna geldiğimizde denetleme kurulu tarafından önem verilen kriterleri olarak ifade edebiliriz.
  • SID Numarası Nedir?
    ABD Pazarına girmek oldukça kolaydır. Ancak bazı şart ve standartların yerine getirilmesi önemlidir. Öncelikli olarak FCE kaydı oluşturulması gerekir. Ardından verilen SID numarası ile FDA?ya dosya kaydınızı yapabilirsiniz.
  • Temel Gıda Güvenliği Sistemi Belgelendirme
    Gıda güvenliği, ham madde tedarikinden başlayarak ürünlerin tüketiciye ulaşması ve sonrasında da devam eden oldukça önemli uygulamaları içerir.
Whatsapp
Instagram