Telefon
Mobil Menü

FDA Onayı Olmazsa Ne Olur?

İlaç, gıda vb. alanlarda üretim ve satış gerçekleştiriyorsanız FDA Onayı almalısınız. Peki, FDA onayı olmazsa ne olur? İlgili onay olmadan ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri' nde pazarlanması ve dağıtılması yasal olarak mümkün değildir. FDA ürünlerin, sağlık ve güvenlik kriterlerine uygunluğunu denetleyerek tüketici sağlığını korumak amacıyla düzenlemeler yapar.  FDA Onayı olmadan ürünlerin pazarlanması ciddi sonuçlar doğurabilir. .


FDA Onayı Olmadığında Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?
 

Uzun süredir bu alanda hizmet veren, yüksek saha deneyimi ve bilgi birikimine sahip Tam Çözüm, hızlı aksiyon alma ve birebir kesintisiz iletişim ilkeleriyle FDA belgelendirme işlemlerini sizin adınıza sorunsuz bir şekilde yürüterek, gerekli onay ve belgeleri almanızı sağlamaktadır. FDA işlemlerinizin sorunsuz ilerleyerek, olumlu bir şekilde sonuçlanması için; web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz. FDA Onayı olmadan, uluslararası düzeyde satış yapıldığında önemli sorunlar ve yaptırımlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Peki, genel olarak bakıldığında ilgili onayın olmaması durumunda sizleri neler beklemektedir?

1.    FDA gerekliliklerine uymayan onaysız ürünler, yasal sorunlarla karşı karşıya kalabilir. FDA, ürünlerin pazarlanmasını durdurma, üretim tesislerini kapatma veya yasal yaptırımlar uygulama yetkisine sahiptir. Bu durum ticari faaliyetlerinizi olumsuz etkileyebilir.
2.    FDA onayı olmayan ürünler, tüketiciler arasında güven kaybına neden olabilir. Bu anlamda FDA onayı, ürünlerin güvenliği ve etkinliği konusunda bir güvence sağlar. FDA denetiminden geçmeyen ürünler, tüketicilerde endişe ve şüphe yaratabilir. Bu durum marka itibarınızı olumsuz etkileyebilir.
3.    FDA onayı olmadan ürünlerin kullanılması, potansiyel sağlık ve güvenlik risklerine yol açabilir. Kurum, ürünlerin etiketlenmesi, ambalajlaması, bileşenleri ve üretim süreçleri gibi faktörleri değerlendirerek tüketici sağlığını korumayı hedefler. Onay sürecinin eksik olması, ürünlerin güvenlik standartlarını karşılamamasına ve olumsuz yan etkilere yol açabilecek hatalara neden olabilir.
4.    FDA uygunluğunun sağlanması, ürünlerinizin güvenliğini ve kalitesini kanıtlamanıza yardımcı olduğu gibi ürünün kullanılmasıyla oluşabilecek, canlı sağlığını tehdit edici sonuçların önlenmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle ilgili eksikliği ticari başarınızı etkileyerek, ciddi sonuçlar doğurabilir.


FDA Onayı İçin Profesyonel Hizmet Almanın Önemi


FDA işlemleri, başvuru sürecinden başlayarak  FDA Belgesi temin edilene kadar çok yönlü ve karmaşık süreçleri içerir. Tam Çözüm ile iletişime geçerek tüm bu karmaşık süreçleri aşarak, belge temini sağlayabilirsiniz. Bu alanda yüksek saha deneyimi, bilgi birikimi, ekip yönlendirmeden bire bir ve kesintisiz iletişim sağlaması, koşulsuz müşteri memnuniyeti Tam Çözüm’ ü güçlü kılan faktörlerdir. Sorunsuz bir FDA süreci sonrası belgenizi alarak ABD ve diğer önemli pazarlarda yerinizi almak için; web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Onaylı CE Sertifikası
    Avrupa Birliği ülkelerinde ürün satışlarınızı gerçekleştirmek isterseniz bazı direktiflere uygun olmanız gerekmektedir. Bu yüzden muhakkak CE sertifikası temin etmeniz gerekecektir.
  • CE Teknik Dosya ( Teknik Dokümantasyon ) Neleri İçermelidir?
    CE Teknik Dosya, AB mevzuatına uygun olduğunuzu göstermeniz için tüm gerekli bilgileri mutlaka barındırmalıdır. Bu dosyanın sürekli olarak güncellenmesi ve yenilenen evrakların dosyaya dahil edilmesi büyük önem taşımaktadır.
  • FDA Kaydı Gerektiren Ürün Grupları
    Gıda ve ilaç sektöründe üretim yapıyorsanız, yurtdışına açılmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız, FDA Kaydı ve Belgesi zaruri şartlar arasında almaktadır.
Whatsapp
Instagram