Telefon
Mobil Menü

FDA Onayı Sorgulama

FDA onayı ifadesi, ABD’ ye ürün ihraç etmek isteyenlerin sık sık kullandığı bir ifade olmakla birlikte ABD' ye gıda, tıbbi ürünler, ilaç, alkol ve tütün mamulleri göndermek isteyenlerin başvurması gereken bir zaruriyettir. Amerika’ ya ürün ihraç etmek isteyen üretici ve aracı firmaların da bu hususta firmamız Tam Çözüm ile iletişime geçmesiyle bu süreci daha da hızlandıracağız. Yurtdışı piyasasına çıkmaya uygun olan ürünler için gerekli belgelendirme işlemlerini yerine getireceğiz. FDA onayı sorgulama sürecinde ürünlerin sorunsuz bir şekilde yurtdışına çıkışını sağlamaktayız. Ürünlerin tüm risk analizlerini ve üzerindeki testleri gerçekleştirdikten sonra söz konusu unsurların insan sağlığı açısından bir tehdit oluşturmadığını kanıtlayan girişimlerde bulunuyoruz. Ayrıca FDA son güncellemelerinde yeni ilaçlar, biyolojik maddeler, gıda takviyeleri ve hayvan dokusundan elde edilen mamullere yönelik de çalışmalar yapmaktayız. FDA Onayı Sorgulama konusunda bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için Tam Çözüm’ e ulaşabilirsiniz.

FDA Belgesi Nasıl Alınır?


FDA onay belgeleri, ABD resmî kurumları tarafından verilmemektedir. Ayrıca sektörler içerisinde FDA onay belgeleri olarak tanımlanan evrakların ABD kaynaklı temsilci firmalar tarafından hazırlandığı belirtilse de bir sonuç yaratmamaktadır. Bu tarz belgeler sembolik bir anlam taşımaktan öteye geçmeyecektir. Bununla beraber firmamızla iletişim kuran her bir üretici ya da aracı firmaya yönelik gereken desteği sağlamaktayız. ABD menşeili verilen ve resmiyet adı altında olan bu işlemler FDA onayı sorgulama esnasında sonuç vermeyecektir. Ancak Tam Çözüm bünyesindeki profesyoneller tarafından gerçekleştirilecek olan tüm işlemler tamamen usule uygun bir biçimde tamamlanacaktır. FDA Belgelendirme süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için;  "FDA Belgesi Nasıl Alınır" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Firmamız tamamen ABD yasalarına uygun bir biçimde gerekli analizleri tamamlayarak, ihraç edilecek olan ürünlere dair belgeleri sunmaktadır. ABD kanunlarına bağlı olarak hayvanların ya da insanların kullanımına sunulacak olan tüm ürünlere dair işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca üretici ya da aracı firma olmanızın dışında da bu sürece dahil olmanız gerekiyor. İhraç eden firmalara depolama ya da paketleme desteği vermeniz halinde de FDA onay belgesine ihtiyaç duyacaksınız. Yaptığımız kayıtlar esnasında alacağınız resmî numaralarla birlikte ABD’ye ihraç edeceğiniz ürünler geçiş esnasında zorluk yaşamayacaktır. Aksi takdirde bu ürünler gümrükten geçemeyecek ve geri gönderimi sağlanacaktır. FDA Belgesi alma süreci hakkında danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Gıda Ürünleri FDA Onayı Sorgulama


Hayvanların ya da insanların tüketimi için imal edilen tüm gıda ürünlerine dair bizden hizmet alabilirsiniz. Danışanımız olduğunuz süre zarfında sizlere numara ve sertifika ileterek; FDA veri tabanına dair giriş bilgilerini paylaşacağız. Bu şekilde ABD gümrüğünde yapılacak kontrollerde herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Firma olarak başvurunuz esnasından kaydın tamamlandığı sürece kadar tüm işlemleri, FDA normlarına uygun bir şekilde sürdürmekteyiz. Bu şekilde herhangi bir sıkıntı yaşamadan ürünlerinizi ihraç etme kolaylığını sizlere sunmaktayız. Hem kayıt hem de kayıt sonrası işlemler esnasında Tam Çözüm, gerekli aracılık hizmetini verecektir. İlk olarak ürünlerin ön bildirimini yapacak ve sonrasında da inceleme sonrasındaki neticeleri belirteceğiz. Bu şekildeki işleyişimizi olabildiğince kısa bir süre içerisinde tamamlamaktayız. FDA Onayı olmadan yapılan ihracatlarda yaşanabilecek sorunlar hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz; "FDA Onayı Olmazsa Ne Olur" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.  FDA Belgelendirme süreci hakkında detaylı bilgi ya da danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ya da resmi instagram hesabımız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • BRC Belgesi Faydaları
    Gıda endüstrisinde gerçekleştirilen çalışmaların tamamı belirli kurallar çerçevesinde sürdürülmelidir. Başta hijyen koşulları olmak üzere risk teşkil edebilecek durumlara karşı tedbirler eksiksiz bir şekilde alınmalıdır.
  • CE Belgesi Danışmanlığı
    CE belgesiyle ürünlerinizin sağlık, güvenlik ve çevre konularında herhangi bir olumsuzluk barındırmadığını belirtmiş olursunuz.
  • BRC Sertifikasını Kimler Alabilir?
    BRC sertifikası, gıda endüstrisinde faaliyet gösteren işletmelerin anlayarak uygulamalarına eklemesi gereken standartları içermektedir.
Whatsapp
Instagram