Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Açılımı Nedir?

FSSC 2200, gıda işletmelerinin güvenlik önlemleri ve risk yönetimi gibi tüm konularda uyması gereken standartları ifade eder. Gıda firmalarının üretim, dağıtım, sevkiyat veya satış yapmaları arasında herhangi bir ayrım söz konusu olmadan bu standartlara uyum göstermesi zorunludur. Sistemin artılarıyla birlikte “FSSC 22000 açılımı nedir?” şeklinde bir merak oluşması da oldukça doğaldır. İşletmeler, uygulama adımlarına geçmeden önce bu tanımın neyi ifade ettiğini öğrenmek ister.

FSSC 22000, Türkçe olarak Gıda Güvenliği Sistem Belgelendirmesi anlamına gelmektedir. İngilizce karşılığı ise Food Safety System Certification şeklindedir. Bu sistem sayesinde gıda alanındaki tüm çalışmalarınızı düzenleyerek kayıt altında tutmanız mümkündür. FSSC 22000 Belgesi ve sağladığımız danışmanlık hizmetleri ile alakalı uzman ekibimizle iletişime geçerseniz, tüm aşamaların büyük bir hassasiyet içerisinde sürdürüldüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. Firmamıza başvuru yapmanızı takiben hazırlıklar hızlı bir şekilde başlar ve gerekli adımlar çabucak atılır. Web sitemizde yer alan iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.FSSC 22000 Avantajları Nelerdir?


Yukarıda açılımını paylaştığımız FSSC 22000 için son derece önemli olan avantajlarından da bahsetmemiz gerekiyor. Sunduğumuz hizmetlerin kalitesi ve kesintisiz desteklerimiz sayesinde elde edeceğiniz ayrıcalıklar oldukça dikkat çekicidir. Genel olarak belgelendirme sistemiyle kazanacağınız faydaları ise aşağıda görebilirsiniz:

• Gıda işletmecilerinin gıda güvenliğini sağlamak adına uyguladıkları standartları göstermesini kolaylaştırır.
• Çalışmaların insan sağlığına ve hijyen koşullarına odaklı bir şekilde sürdürüldüğü ifade edilir.
• Sektör içerisinde oldukça önemli bir rekabet avantajı kazanılır.
• Tüketici ve iş ortaklarının markaya olan güveni fazlasıyla arttırılır.
• Çalışanların çok daha güvenli bir ortamda faaliyet göstermesi sağlanır.
• Gıda zincirinin tüm aşamaları kontrollü bir şekilde sürdürülür.
• Yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlanarak, satış rakamlarını yükseltmek mümkün olur.
• Hukuki mevzuatlara uyum gösterilmesiyle yasal prosedürler eşliğinde çalışma yapıldığı gösterilir.
• Uluslararası pazara açılma noktasında çok daha ayrıcalıklı halde hareket edilir.
• Olası tehlikelerin öngörülmesi sayesinde sorun yaşamadan müdahale imkânı elde edilir.
• Çalışmalar için yönetmelikler sürekli olarak takip edildiği için sürdürülebilir hizmet vermek kolaylaşır.
Yukarıdaki avantajlar, gıda güvenliğinin sağlanması için neden titizlik göstermeniz gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır. FSSC 22000 Belgesi ile sağlanan avantajların yanı sıra tecrübeli kadromuzun mevcut bilgileri, çok daha fazla sayıda avantaja ulaşmanıza destek verir. Denetimden eğitime ve belgelendirmeden sürekli kontrole kadar tüm uygulamalarımız için bizimle irtibat kurmanız yeterlidir. Böylece işletmeniz için beklediğinizin çok ötesinde bir hizmetle karşılaşmış olursunuz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfası üzerinden bizimle iletişime geçbilirsiniz.


Kaliteli ve Güvenli FSSC 22000 Hizmetlerimizi Keşfedin


Firmamıza başvuruda bulunmanızın ardından öncelikle işletmenize özel bir değerlendirme yapmaya başlarız. Aynı zamanda gıda sektöründeki iş kolunuza göre özel olarak odaklanmanız gereken noktalar hakkında detaylı bilgileri vererek, almanız gereken aksiyonlara yoğunlaşmanızı kolaylaştırmaktayız. Ekip olarak, standartlara tam anlamıyla uyum göstererek hizmet vermeye devam ettiğimiz için en ufak bir sorun bile yaşamanıza müsaade etmediğimizi bilmelisiniz.
İlk değerlendirmenin ardından yerinde denetim işlemlerine geçmekteyiz. Firmanızın hizmet alanı doğrultusunda hayata geçirdiği tüm uygulamaları, bu sayede net biçimde görebiliyoruz. Ayrıca bu aşamada yaptığınız hata veya doğru işlemleri de analiz ederek, yapılması gerekenleri tespit ediyoruz. Bununla beraber personeliniz ve yöneticileriniz için güncel mevzuata göre etkili eğitimler düzenliyor ve ayrıntıların rahatlıkla kavranmasına katkıda bulunuyoruz. Gıda güvenliği tedbirleri ve diğer işlemlerimizin ardından performans değerlendirmesi için kapsamlı bir denetim de gerçekleştirmekteyiz. FSSC Belgesi hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Performans analiziyle birlikte firmanızın ulaştığı seviye kolaylıkla görülmektedir. Uzman ekibimiz gerekli koşullara bağlılığınızı gördükten sonra ise belgelendirme aşamasına geçilir. Daha sonra iyileşmenin kalıcılığını sağlamak adına düzenli olarak denetimlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gerekenler ise hemen deneyimli kadromuzla irtibat kurmak ve hizmet almak istediğinizi iletmektir.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE İşaretlemesi Nedir?
    CE işareti, Avrupa Birliği? nin teknik mevzuat uyumu kapsamında, malların serbest dolaşımının tam manasıyla sağlanması hedefiyle, ürünlerin teknik yapılarına dair mevzuatı daha genel ve basit hale getirmek için oluşturduğu bir işarettir.
  • CE Belgelendirme Firmaları
    CE işareti belirli bir şekil ve oranda yapılan C ve E harflerinden meydana gelir. Bu ürün bilgi levhası ya da etiketi üzerine, okunabilir, silinmez ve doğru bir şekilde yapıştırılmalıdır.
  • FSSC 22000 V6 Temel Eğitimi
    FSSC 22000 gıda güvenliği standardı, değişen gereksinimler ve tespit edilen durumlar doğrultusunda belirli aralıklarla güncellenmektedir.
Whatsapp
Instagram