Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Belgesi

FSSC 22000 Belgesi gıda işletmelerinin kalite yönetimi ve ürün güvenliği konularında gerekli donanıma sahip olduğunu ifade eder. Uluslararası yetkili kurumların belirlediği standartlara ulaşıldığının gösterilmesi içinse profesyonel bir belgelendirme firmasından destek alınması gerekir. Bu aşamada işletme olarak, FSSC 22000 için tüm belgelendirme taleplerinizi karşıladığımızı belirtmeliyiz.

Gıda ve içecek endüstrisinde faaliyet gösteren işletmelerin tamamının, belirlenen kurallara uyum göstermesi çok önemlidir. Gıda güvenliğinin sağlanması, başta insan sağlığının korunması olmak üzere pek çok avantajın kazanılmasını sağlar. Üretim, tedarik ve satış işletmeleri fark etmeksizin bu belgenin alınması için ihtiyaç duyulan tüm koşullar mutlaka karşılanmalıdır. Alanında uzman olan kadromuz, baştan sona süreci profesyonel bir şekilde yöneterek, belgenizi almanıza katkıda bulunur. Aynı zamanda olası sorunların giderilmesi de markanıza fazlasıyla değer katar. FSSC 22000 Belgesi ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

FSSC 22000 Belgesi Almak İçin Yapılması Gerekenler


Belgeye ulaşmak isteyen firmaların belirli standartları karşılaması gerekmektedir. Bunun en iyi yolu ise destek talebinde bulunulmasıdır. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşarak, tam anlamıyla kusursuz bir sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz. Uzman ekibimizin analizleriyle başlanacak aşamalar, belgenizin teslim edilmesi ve ardından periyodik kontrolleri içerecek biçimde devam eder.

Gıda güvenliğinin yüksek oranda hatasız halde tamamlanması adına tüm noktalara gereken hassasiyet gösterilmelidir. Genel olarak FSSC Belgesi ile ilgili işlemler için izlenmesi gereken yol, şu şekilde sıralanır:

• İlk olarak standardın net olarak anlaşılması çok önemlidir.
• FSSC 22000 ile birlikte ISO 22000 standartlarının biliniyor olması gerekir.
• Belgelendirme çalışmaları için oldukça önemli olan eğitim ve danışmanlık konularında ekibimizle irtibata geçmelisiniz.
• Ekibimizin profesyonel bakış açısı eşliğinde dokümantasyon hazırlığı başlar.
• Hazırlığın hemen ardından uygulamaya geçilmelidir.
• Uygulamaların hayata geçirilmesiyle beraber iç denetimler gerçekleştirilmelidir.
• Kontrollerin ardından tespit edilen aksaklıklar giderilmeli ve sonrasında tekrar iç denetim yapılmalıdır.
• Kadromuzun oldukça tecrübeli üyeleri, almanız gereken tedbirler ve sürekliliğin sağlanması için takip süreci hakkında ayrıntılı biçimde bilgilenmenizi destekler.
• Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yetkili kurumlardan onay almış olan firmamız, belgenizi hazırlayarak sizlere teslim eder.
• Kalite standartlarının eksiksiz karşılanması ve sürekli olarak kontrollerin sağlanıyor olması, dış denetimlere tam anlamıyla hazır olduğunuzu gösterir.

Kusursuz biçimde çalışmalarını tamamlayan ekibimiz, süreçlerin ilerleyen safhalarında da daima yanınızda olmaktadır. Böylelikle işletme kalitesi, beklediğinizin çok ötesinde bir düzeye ulaşarak, çalışmalarınıza yüksek memnuniyet içerisinde devam etmeniz kolaylaşır. FSSC Belgesi ile danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

FSSC 22000 Belgesinin Avantajları


FSSC 22000 belgesi gıda işletmelerine çok ciddi avantajlar kazandırmaktadır. Kalitenizle beraber güvenli çalışma sürecinizi, rahatlıkla gözler önüne serebilirsiniz. Aynı zamanda belgelendirme uygulamaları için firmamızı tercih ederek, çok daha etkili ve aktif bir şekilde sertifikanıza ulaşırken elde edeceğiniz avantaj sayısını da fazlasıyla arttırabilirsiniz. Gerekli belgelendirme sürecinin ardından sahip olabileceğiniz bazı avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

• Gıda güvenliğini özenle sağladığınızı açık bir şekilde göstermiş olursunuz.
• Müşterilerinizin işletmenize duyacağı güveni arttırabilir ve sadakatlerini geliştirebilirsiniz.
• Sektörünüzün içerisinde yüksek seviyede pazar avantajına ulaşırsınız.
• Tedarikçilerin güvenle tercih edebileceği işletmeler arasına adınızı yazdırırsınız.
• Farklı işletmeleri de gıda güvenliği konusunda teşvik ederek, sektörünüze değer katabilirsiniz.
• Süreçlerinizin sorunsuz devam etmesiyle birlikte olası riskleri anında belirleyebilirsiniz.
• Gıda güvenliği mevzuatına tam olarak uyum gösterebilirsiniz.

Yukarıdaki faydaları tamamen elde etmek istiyorsanız, kesinlikle vakit kaybetmeden bizimle iletişim kurmalısınız. Belgelendirme hususunda deneyimleri ve yetkinlikleri üst düzeyde olan ekibimiz sayesinde hedeflerinize kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu sayede firmanızı ön plana çıkarabilir ve aynı zamanda sektör içerisinde kalıcı olmaya devam edebilirsiniz. Siz de bizi tercih ederek, süreçlerimizin kalitesini yakından görebilirsiniz. Web sitemizde yer alan iletişim kanalları üzerinden bizimle irtibata geçerek FSSC 22000 belgesi sahibi olabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FSSC 22000 Standardı Danışmanlığı
    FSSC 22000, dünya genelinde yetkili kurumların titiz çalışmaları sonucunda belirlenen standartlara sahiptir. Gıda güvenliğini en yüksek seviyede sağlamayı, riskleri en aza indirmeyi amaçlar.
  • BRC Gıda Sertifikası
    BRC gıda sertifikası işletmelerin kesinlikle alması gereken bir belge olarak ön plana çıkmaktadır. Uluslararası gıda alanında belirlenen koşulları ve standartları içerisinde barındıran bu sertifika, çalışmalarınızın değerini fazlasıyla arttırma etkisine sahiptir.
  • FSSC 22000 Version 6
    FSSC 22000 standardı, gıda firmalarının uyması gereken kurallarla birlikte alınacak tedbirleri ifade eder. Gıda güvenliğinin kusursuz bir şekilde karşılanması adına dünya genelinde kabul edilen prosedürlerin önemi bir hayli büyüktür.
Whatsapp
Instagram