Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Faaliyet Alanları

FSSC 22000 belgesi, gıda sektöründe işletmeniz için kalite yönetim sistemini oluşturulduğunuzu açıkça göstermenize katkıda bulunur. Bu sayede hizmetlerinizin gıda güvenliği çerçevesinde sürdüğünü ispat etmeniz kolaylaşır. Belgeye hangi firmaların ihtiyaç duyduğu da oldukça önemli bir konudur. Belirlenen standartlara göre uygulama yapılmasını sağlamak amacıyla FSSC 22000 faaliyet alanları ise bir hayli geniştir. FSSC 22000 belgesi hakkında detaylı bilgi için “FSSC 22000 Belgesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Belgenin kapsamı dâhilinde hizmet veriyorsanız, zaman kaybetmeden harekete geçerek gerekli başvuruyu yapmalısınız. Bu aşamada firmamızla bağlantı kurarak, yapmanız gereken işlemleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sektörde uzmanlıkları ve deneyimleriyle ön plana çıkan ekibimiz, ilk andan son noktaya kadar sizlere rehberlik eder. Faaliyetlerinizin doğru biçimde işler hale getirmek ve sorunsuz bir hizmet almak için telefon numaramız ve whatsapp hattımızı kullanabilirsiniz.


FSSC 22000 Hangi Alanlarda Gereklidir?


FSSC 22000 belgesi, gıda ile alakalı uygulama gerçekleştiren tüm firmaların uyması gereken standartları ifade eder. Genel olarak FSSC 22000 faaliyet alanları ise şu şekilde sıralanır:

• Süt, et, unlu mamul, bakliyat, gibi pek çok gıda ürününü üreten işletmeler
• İçecek üreticileri
• Gıdaları işleyen firmalar
• Stok ve depo tesisleri
• Tedarik zincirinde görev alan yerler
• Gıda toptancıları ve perakendeciler
• Gıda ambalajı üreten işletmeler
• Lojistik desteği sağlayan kurumlar
• Hazır yemek ve catering firmaları
• Tarım ürünü yetiştiricileri

Yukarıdaki alanların yanı sıra gıda ile temas halinde olan tüm işletmeciler, FSSC belgesi almalı ve faaliyetlerini geliştirmelidir. FSSC gereklilikleri başta insan sağlığı olmak üzere, birçok faydayı da beraberinde getirir. Detaylı bilgi için “FSSC 22000 Faydaları” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Uluslararası standart olarak benimsenen konuların tamamına üstün bir hâkimiyet sağlanması çok önemlidir. Belgelendirme ve eğitim konularının yanı sıra danışmanlık hizmetlerimizle de başarınıza ortak olmayı hedefliyoruz. Sorunsuz biçimde belgenizi almanız ve faaliyetlerinizi geliştirmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz. FSSC 22000 belgesi hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Faaliyet Alanınızda Öne Çıkın


FSSC belgesinin geçerliliğini koruduğu ve yasal olarak zorunlu kılındığı alanlarda çalışıyorsanız, pratik bir şekilde hizmetlerinizi değerlendirtebileceğinizi bilmelisiniz. Bununla beraber iş kollarınız arasında ayrım yapmadan ve hizmetlerinizin ayrıntılarına göre şekillenen belgelendirme süreciyle rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Hedef kitlenize ulaşma konusunda da herhangi bir zorluk yaşamazsınız. Oluşturacağınız güven ortamıyla gıda ile ilgili aşamalarınıza fazlasıyla değer katabilirsiniz.

Yararlanacağınız hizmetlerimiz sayesinde çalışanlarınızın bağlılığına da yüksek derecede katkı yapma fırsatınız bulunuyor. Gerçekleştirilecek risk analizleri ve alınacak tedbirler, gıda güvenliğine verdiğiniz önemi personelleriniz için de göz ardı etmediğinizi göstermeniz anlamına gelir. Çalışma ortamının tehlikelerden arındırılmış olması ve muhtemel sorunların kolay bir şekilde tespit edilmesi, tam anlamıyla kusursuz bir uygulama yapılmasına yardımcı olur. FSSC belgesi sahibi olarak tüm bu avantajlardan faydalanmak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gıda endüstrisinde faaliyet göstererek, sağlık açısından büyük bir sorumluluk üstlenmiş olursunuz. Bizler ise bu sorumluluğunuza destek olmak hedefiyle belgelendirme firmamızın uzman kadrosuyla daima yanınızda bulunuyoruz. İç denetim, sonuçların analizi ve iş geliştirme uygulamalarımızla tüm beklentilerinizi rahatlıkla karşılıyoruz. Aynı zamanda yasal mevzuatlara uymanızı da sağlayarak, cezai işlem gibi durumlardan uzaklaşmanıza yardımcı oluyoruz.
FSSC 22000 belgesi sürecini başlatmak için ekibimizle iletişime geçmeniz yeterlidir. Firmanızın faaliyet alanına yönelik yapacağımız analizin ardından gerekli adımları atarak, tüm süreci planlamaktayız.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FDA Belgesi Almak İçin Ne Yapılır?
    ABD pazarına ürün satmak istiyor, özellikle gıda ve ilaç sektöründe faaliyet gösteriyorsanız FDA belgesi sahibi olmanız gerekmektedir. FDA Belgesi alma süreci çok yönlü ve karmaşık işlemleri gerektirir.
  • FDA Onayı Olmazsa Ne Olur?
    Başta gıda ve ilaç olmak üzere, insan ve hayvan sağlığı üzerinde etkiye sahip ürün gruplarının ABD' ye giriş yapabilmesi için FDA Onayı gereklidir. FDA tarafından onaylanmayan ürünler ülkeye giriş yapamaz.
  • CE Belgesi Bilgi ve Başvuru
    Avrupa Birliği standartlarına uygun bir biçimde ürünlerinizin satışını yapmanız adına CE belgesini elde etmeniz gerekiyor. Ayrıca Avrupa pazarına ihracat faaliyetlerinizi yürütmeniz konusunda da bu işlemleri yerine getirmeniz büyük önem teşkil ediyor.
Whatsapp
Instagram