Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Gereklilikleri

Gıda güvenliği, bu alanda çalışma gerçekleştiren firmaların uyması gereken kuralları ve mevzuatları içeren uygulamalardan oluşmaktadır. Dünya genelinde kabul gören özel standartlara erişmek adına FSSC 22000 belgesinin alınması gerekir. Bu durum, gerekli denetimlerden geçtiğinizi ve uygun bir şekilde faaliyet gösterdiğinizi açıkça belirtir. Aynı zamanda belge sayesinde işletmenize olan güven fazlasıyla artar. Uluslararası ve yerel pazarlarda da ayrıcalıklı olarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bu aşamada FSSC 22000 gereklilikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız, belge işlemleri esnasında işinizi kolaylaştırır. Detaylı bilgi için “FSSC 22000 Belgesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Uzun yıllardır eğitim ve belgelendirme hizmetlerimizle birçok firmanın gıda güvenliği için etkin bir kalite yönetim sistemine sahip olmasına katkıda bulunmaktayız. Ekibimizin önceki referans çalışmaları ve her işlem sırasında üstün bir bilinçle hareket etmeleri ise doğru bir yolda olduğumuzu göstermektedir. Firmamızı tercih eden tüm gıda işletmeleri için fazlasıyla avantajlı bir süreç vadettiğimizi belirtmek isteriz. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve telefon numarası üzerinden bize ulaşarak, FSSC 22000 Belgesi ile ilgili tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.


FSSC 22000 İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler


Gıda güvenliği, insan sağlığı ve çevrenin korunması konusunda doğrudan etkiye sahiptir. Bu yüzden gıda firmalarının oldukça önemli görev ve sorumlulukları vardır. Gerekli koşulları sağlamanızla birlikte tam anlamıyla kusursuz bir şekilde işlerinizi sürdürebilirsiniz. Bunun yanı sıra FSSC 22000 Belgesi aracılığıyla kalitenizi ve farkınızı net biçimde gösterebilirsiniz.

Alanında uzman bir ekiple sürdürdüğümüz çalışmalarla tüm beklenti ve gereksinimlerinizi karşılamayı hedefliyoruz. Düzenlenmesi konusunda profesyonel destek sunduğumuz ve işletmenize kazandırılması çok önemli olan FSSC 22000 gereklilikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

• İlk önce işletmenizin doğru bir gıda politikasına sahip olması gerekir.
• Belirlenen politikanın gözden geçirilmesi ve sürekli geliştirilmesi çok önemlidir.
• Olası tehlikelerin tespit edilmesi ve kontrol altında tutulması için atılması gereken adımlar belirlenmelidir.
• Risk yönetiminin doğru şekilde sürdürülmesi, başta çalışma ortamı güvenliği olmak üzere insan sağlığı açısından oldukça değerlidir.
• Mevzuatlara tam bir hâkimiyet oluşturan belgelerin hazırlanması ve gerekli hallerde güncellenerek, sürekli kontrol edilmesi sağlanmalıdır.
• İzlenebilir ve sürdürülebilir çalışmaların aktif biçimde devam etmesi gerekir.
• Acil durum eylem planları hazırlanmalı ve tüm çalışanlar haberdar edilmelidir.
• Gıda güvenliği ve hijyen koşulları ile ilgili yönetici ve personelin eğitim alması sağlanmalıdır.
• Çalışmalar esnasında iş birliği yapılan diğer firmaların kalitesi mutlaka sorgulanmalıdır.
• Gıda zincirinin bozulmaması adına standartların gereklilikleri her zaman göz önünde tutulmalı ve bu yönde uygulama yapılmalıdır.

Sistemin titizlikle üzerinde durduğu konular, yukarıdakilerden ibaret değildir. Çok daha fazla kritik nokta bulunmakta ve profesyonel destek aracılığıyla tamamı rahatlıkla anlaşılmaktadır. Bu aşamada hemen firmamızla irtibata geçmeniz, eksiksiz bir şekilde faaliyetlerinize devam etmeniz ve çalışmalarınızla öne çıkmanız için son derece önemlidir. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak FSSC 22000 Belgesi ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Profesyonel Hizmetlerimiz ile Tüm Gereklilikleri Karşılayın


Firma olarak FSSC 22000 Belgesi ile alakalı detayların tamamını özenle takip ediyor ve anında hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Özellikle yeni güncellemelerin zaman kaybetmeden uygulamalarımıza dâhil edilmesi, uzun vadede problem yaşama ihtimalinizi direkt olarak ortadan kaldırır. Bununla birlikte baştan sona tüm süreç için kaliteden ödün vermeden destek sunarak, en iyi sonuca erişmenizi de hedefliyoruz. Konu ile ilgili olarak "FSSC 22000 Faydaları" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Uzman ekibimiz, başvurunuzla birlikte daima göreve hazır vaziyette beklemektedir. Uzun yıllara dayanan tecrübeleri ve kişisel yetenekleriyle sektör lideri olmamızı sağlayan kadromuz, sizin için de benzersiz çalışmalar gerçekleştirecektir. İletişim hatlarımız ile vakit kaybetmeden firmamıza ulaşmalı ve benzersiz bir belgelendirme deneyimini siz de hemen yaşamaya başlamalısınız. Bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için şimdi bize ulaşabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Amazon FDA Belgesi
    Amazon, dünya genelinde en büyük e-ticaret platformlarından biri olarak milyonlarca ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Amazon, müşteri güvenliği ve ürün kalitesi konusunda yüksek hassasiyete sahiptir. Amazon bazı durumlarda, ürünler için çeşitli belgeler talep edebilir.
  • CE Belgesi Teklifi
    Ürünlerinizin Avrupa Birliği ülkelerinde yer edinmesi, serbest dolaşım yapabilmesi konusunda CE belgesi önemli bir yer tutmaktadır. CE Belgesi sahibi olarak ürünlerinizle uluslararası pazarda yerinizi alabilirsiniz.
  • Kişisel Verilerin Korunması Yasasını Biliyor Muyuz?
    6698 sayılı kişisel verilerin korunması hakkındaki yasa; kişinin kimlik, iletişim, sağlık ve mali bilgileri ile özel hayatına, dini inancına ve siyasi görüşüne ilişkin bilgiler, kişisel veri olarak nitelendirilmektedir.
Whatsapp
Instagram