Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Kimlere Uygulanabilir?

FSSC 22000 belgesi, gıda sektöründe gerekli standartlara uyum gösterildiğini açıkça belirtir ve işletmelere yüksek oranda kazanımlar sağlar. Gıda güvenliğinin doğru şekilde uygulanması ve alınan tedbirlerin sonuç vermesi içinse profesyonel bir takip yapılması oldukça önemlidir. Bu aşamada belgelendirme firmamız devreye girerek, tam anlamıyla beklentilerinizin karşılık bulmasını kolaylaştırır. Uzman ve deneyimli kadromuz, tüm gereksinimlerinizi rahatlıkla gidererek, başarınızı katlamayı hedefler. FSSC 22000 belgesi hakkında detaylı bilgi için “FSSC 22000 Belgesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Gıda güvenliğine gereken hassasiyetin gösterilmesi sonucu kalite yönetim sistemlerinin geliştirilmesi mümkün olur. Bunun yanı sıra işletmelerin merak ettiği konulardan biri, “FSSC 22000 kimlere uygulanabilir?” sorusudur. Makalemizin devamında bu sorunun cevaplarını ana hatları ile açıklıyor olacağız. FSSC 22000 belgesi ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan whatsapp hattımız ve telefon numaramız üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


FSSC 22000 Belgesini Kimler Almalıdır?


FSSC 22000 belgesi, gıda sektörünün tüm iş kolları için son derece önemlidir. Faaliyet alanınız fark etmeksizin uluslararası standartlar için sağladığınız uyumu göstermeli ve kalite yönetim sisteminizi geliştirmelisiniz. Belgeyi alması gereken firma ve iş kollarını aşağıda inceleyebilirsiniz:

• Gıda üretimi gerçekleştirenler
• İşlenmiş gıdaları paketleyenler
• Süt ürünleri, konserve ve et gibi ürünlerin imalatçıları
• Perakende veya toptan şekilde satış yapanlar
• Süpermarket ve diğer gıda işletmeleri
• Gıda işletmeleri için lojistik ve temizlik hizmeti sağlayanlar
• Ambalaj malzemesi üreten ve tedarik edenler
• Kafe ve restoran gibi gıda konusunda hizmet verenler
• Hayvansal yem üreticileri
• Kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin imalatçıları
• Kimya endüstrisinde çalışan firmalar
• Tarım ve tarım ürünlerinin işlenmesini sağlayanlar

FSSC 22000, genellikle gıda ile ilişkilendiriliyor olsa da farklı alanlarda da kullanılması, güvenli uygulamaların kullanılması adına son derece önemlidir. Hizmet alanınıza göre uygulama planlamasının yapılması, işletmenizin kalitesini doğrudan arttırmaktadır. FSSC Belgesinin sağlamış olduğu artılarla ilgili olarak “FSSC 22000 Faydaları” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı veya resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak FSSC 22000 belgesi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


FSSC 22000 Belgesi Nereden Alınır?


Belgeyi kimlerin alabileceğinin yanı sıra nereden alınacağı da çok önemli bir konudur. Belge ihtiyaçlarınızı karşılamak istediğinizde ilk kriterinizin yetkili kurumların akredite ettiği firmalar yönünde olması gerekir. Aynı zamanda hizmet veren danışmanların önemli düzeyde deneyim ve uzmanlığı taşıması şarttır. Başvurunuzla birlikte eğitimden belgelendirmeye ve gerekli denetimlere kadar süreçlerin tamamında size rehberlik desteği verilmelidir.

Tam Çözüm, kuruluş amacına uygun olarak tüm destek taleplerine uzmanlıkla yanıt vermektedir. Uygulamaların tam anlamıyla karşılığını bulabilmesi adına hiçbir ayrıntı atlanmadan çalışmalar düzenlenir. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak FSSC 22000 belgelendirme sürecini başlatabilirsiniz.

Gıda güveliği uygulamalarınızın tespit edilmesiyle birlikte alınması gereken aksiyonlar için yol haritası oluşturulur. İç denetim, personel eğitimi ve acil durum planlaması gibi konuların tamamı için gerçekçi adımlar atılır. Böylece herhangi risk almadan çalışmalarınızın devam etmesi sağlanır. Tüm aşamaların kalite standartlarına erişmesinin ardından belgelendirme işlemleri tarafımızdan yapılır.

Profesyonel planlama ve uygulama yöntemlerimizden hemen faydalanmaya başlama şansınız bulunuyor. Sadece uzman ekibimizle iletişim kanallarımız üzerinden bağlantı kurmanız, hızlıca çalışmaya başlamamız için yeterlidir. Siz de fark yaratan kalite yönetim sistemlerine sahip olmak istiyorsanız, Tam Çözüm’ ü tercih edebilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • CE Belgelendirme Süreci Aşamaları
    Avrupa Birliği ülkeleri, her zaman pazarında CE işareti taşıyan ürünlere yer vermektedir. Ayrıca CE Yönetmeliği? ne uygun olarak hareket etmeniz bu pazar içerisinde yer almanızı destekleyecektir.
  • GRS Nedir?
    GRS, uluslararası ve gönüllülüğün esas alındığı bir ürün standardı sistemi olarak, özellikle gözetim zinciri, geri dönüştürülmüş içerikler, kimyasal sınırlamalar ve hem sosyal hem de çevresel koruma uygulamaları için gereklilikler belirlemektedir.
  • CE Teknik Dosya ( Teknik Dokümantasyon ) Neleri İçermelidir?
    CE Teknik Dosya, AB mevzuatına uygun olduğunuzu göstermeniz için tüm gerekli bilgileri mutlaka barındırmalıdır. Bu dosyanın sürekli olarak güncellenmesi ve yenilenen evrakların dosyaya dahil edilmesi büyük önem taşımaktadır.
Whatsapp
Instagram