Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi

FSSC 22000, gıda güvenliği konusunda yönetim sistemlerinin nasıl olması gerektiğini gösteren standartları içermektedir. Bu belgenin alım sürecinde belirlenen standartlara uyum gösterilip gösterilmediği tespit edilir. Yapılacak analizin ardından gerekli adımlar atılarak, güvenlik konusu titizlikle düzenlenir. Daha sonra çeşitli denetimlerle birlikte belgelendirme sayesinde firmanızın kalitesi kayıt altına alınır.
Belgelendirme işlemleri için kapsamın tamamına hâkim olan bir ekiple çalışmanız, büyük önem arz etmektedir. Bu alanda yüksek deneyim sahibi olan Tam Çözüm, tüm süreci sizin adınıza yöneterek sorunsuz bir şekilde FSSC 22000 belgesi sahibi olmanızı sağlar. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


FSSC 22000 Belgesi Nedir?


FSSC 22000 temel gıda güvenliği sistem belgesi gıda alanında hizmetlerini sürdüren firmaların edinmesi gereken bir sertifikadır. Gıda konusunda üretim, depolama ve dağıtım gibi çeşitli faaliyetlerde bulunan tüm işletmeler, gıda zincirini korumakla yükümlüdür. Bu yüzden belgelendirme uygulamalarına gereken önem verilmelidir. FSSC 22000 belgesi ile ilgili detaylı bilgi için “FSSC 22000 Belgesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

FSSC 22000, ISO 22000 standardını esas almaktadır. Ek olarak, gıdanın üretimi, taşınması ve ambalajlanması gibi prosedürleri de içerir. Gerçekleştirilecek belgelendirme işlemleri sayesinde gıda organizasyonlarının sorunsuz halde devam etmesinin önü açılır. Muhtemel risklerin öngörülmesi ve hızla engellenmesi ise işletmelerin kaliteli uygulamalarının daha fazla güçlenmesini sağlar. Aynı zamanda yasal düzenlemelere gösterilen uyum, doğal olarak mali açıdan da zarar görmenizi engeller.

Belgeye ulaşma isteklerinizin doğru biçimde karşılık bulmasını istiyorsanız, belgelendirme firması seçiminiz için çok dikkatli halde karar vermelisiniz. Aşamaları tam olarak gerektiği şekilde yöneten ve kurumunuzun itibarını arttıracak işlemler yapan ekibimiz, tüm sürecin sorunsuz ve kesintisiz bir biçimde ilerlemesini sağlar.  FSSC 22000 belgesi sahibi olmak için web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


FSSC 22000 Belgesi Ne İşe Yarar?


FSSC 22000 belgesi, gıda güvenliği için atılması gereken adımları attığınızı ve aldığınız önlemlerle gıda kalitesine gösterdiğiniz önemi net biçimde ortaya koymanızı sağlar. Uygulamaların en doğru sonucu vermesi adına profesyonel yardım almanız ise hiçbir detayın atlanmamasını kolaylaştırır. Bunun yanı sıra belgenin sağladığı bazı ayrıcalıkları, aşağıda inceleyebilirsiniz:
• Belirlenen standartlara göre hareket ederek, gıda güvenliğinizi etkili şekilde sağlayabilirsiniz.

• Tüketicilere güvenli gıdanın ulaşması noktasında benzersiz bir deneyim yaşatabilirsiniz.
• Gıda zincirinin korunmasını sağlayarak, tüm aşamalarda kaliteden ödün vermeden faaliyet gösterirsiniz.
• Müşterilerinizle birlikte çalışanlarınızın sağlık açısından zarar görmesinin önüne geçersiniz.
• Müşterilerinize verdiğiniz değeri açıkça ifade etme fırsatı bulmanız sayesinde firmanıza duyulan güveni doğrudan arttırabilirsiniz.
• Hem yerel hem de ulusal pazarın yanı sıra uluslararası alanda da kalitenizi rahatlıkla gösterebilirsiniz.
• Yasal sorumluluklarınızı yerine getirerek, sektörünüzün gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.
• Gıda güvenliği aracılığıyla artan memnuniyet, sadık müşteriler kazanmanızı kolaylaştırır.
• Manevi kazanımlarınızın yanı sıra maddi gelirlerinizin yükselmesi, firmanızın kalıcılığını destekler.
• Profesyonel belgelendirme desteği alarak, yapılması gereken tüm işlemlerin yüksek kaliteye ulaşmasını sağlarsınız.

Belgelendirme konusunda sektör lideri konumumuzu korumaya devam ettiğimiz için yukarıdaki tüm ayrıcalıklara kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Gerekli denetim, düzenleme, belgelendirme ve takip gibi süreçlerin tamamında yanınızda yer alarak, en iyi sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz. Bununla birlikte gıda güvenliği konusunda danışmanlık hizmeti de vermekteyiz. Eşsiz hizmetler bütününe sahip olan firmamız sayesinde siz de çalışmalarınıza fazlasıyla değer katabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
 • FDA Ne Demek?
  FDA Belgesi nasıl alınır konusundan önce ilk olarak, FDA ne demek olduğunu bilmelisin. Amerika ülkesine ihracat yapılacağında ürünlerin izinden geçmesi gerekir.
 • FSSC Belgesi Hizmeti
  FSSC belgesi hizmeti firmaların, gıda güvenliği konusunda yönetim sistemlerinin düzeyini analiz eder ve onaylar. Alınacak belge sayesinde muhtemel riskler açık şekilde tespit edilerek kaydedilir.
 • Onaylı CE Belgesi
  Onaylı CE Belgesi temin ederek tüm Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde ticaret yapma şansınız olacaktır. Ancak ürünlerinizin var olan şartları karşılayıp karşılamadığını göstermeniz uzun ve karmaşık bir süreçtir.
Whatsapp
Instagram