Telefon
Mobil Menü

FSSC 22000 Yenileme Süreci

FSSC 22000 belgesi, gıda güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması adına çok önemlidir. Gıda endüstrisinin tüm işletmecilerinin, bu belgeyi alarak hizmetlerini uygun hale getirmesi gerekir. Denetim ve düzenleme aşamalarının ardından firmanıza fazlasıyla değer katmanız mümkündür. Bunun yanı sıra FSSC 22000 yenileme süreci de oldukça değerlidir. Belirli aralıklarla kalite yönetim sistemlerinizin yeniden değerlendirilmesi ve belgenizin güncellenmesi şarttır. FSSC belgesi yenileme süreciyle alakalı detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Firmamız, belgelendirme ve eğitim gibi pek çok farklı konuda ihtiyaçlarınızı en üst düzeyden karşılar. Kadromuzun deneyim ve donanımı, kurumumuzu ön plana çıkaran en önemli özelliklerimiz arasında bulunur. Genel olarak yenileme aşamaları şu adımlardan oluşur:

• Yenileme başvurusu
• Tekrar kapsamlı bir denetim
• Sonuçların analiz edilmesi
• Belgenin yenilenmesi
• Yenilemenin ardından uygulamaların takibi

Süreçlerimiz, profesyonel bir hizmet anlayışı ve müşteri odaklı yaklaşımları içermektedir. Başvurunuzla birlikte ekibimiz harekete geçerek, tüm işlemleri hızla tamamlar. Bunun yanı sıra önceki belgenizi firmamızdan almışsanız, yenileme takvimi tarafımızdan takip edilerek uygun dönemde bilgilendirilirsiniz. Belgenizin yeni versiyonlara uyumlu şekilde yenilenmesi için bize whatsapp veya telefon numaramız aracılığıyla dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Konu ile alakalı olarak “FSSC 22000 Versiyon 6” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


FSSC 22000 Geçerlilik Süresi ve Yenileme İşlemleri


FSSC 22000 sertifikası, üç yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. Bu süre, üst sınır olmakla birlikte bazı işletmeler için daha kısa süreli belgeler hazırlanabilir. Aynı zamanda sektörünüzdeki çalışma alanınıza göre gereksinimlerinizin değerlendirilip işlem yapılması gerekir. Böylelikle gıda güvenliğine gösterdiğiniz uyum sayesinde birçok avantaja bir arada sahip olmanız mümkündür.

FSSC 22000 yenileme süreci için öncelikle belgenin geçerlilik süresi dolmadan işlemlerin başlaması gerektiğini belirtmeliyiz. Çünkü yenileme uygulamaları sırasında değerlendirme ve düzenlemelerin zaman alabilecek olması, bu aşamada işlerinizin aksamasına yol açabilir. Bununla birlikte hukuki açıdan mevzuatlara aykırılık nedeniyle cezai işlemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak, FSSC 22000 belgesi yenileme sürecinizi başlatabilirsiniz.

Başvurunuzla beraber ilk adım olarak, işletmeniz yeniden denetimden geçirilir. Uygulamalarınızın gıda güvenliği yönetim sistemiyle ne denli uyum için olduğu analiz edilir. Önceki belgenizi almanızın ardından düzenli olarak kontrolleri yaptırdıysanız, büyük olasılıkla uygunsuzlukla karşılaşılmayacaktır. Ayrıca standartlarda yapılan değişikliklerin de çalışmalarınıza entegre edilmesi gerekmektedir.

Mevcut koşullara göre alınması gereken yeni tedbirler ve düzeltilmesi gereken noktalar, uzman kadromuzun etkin çalışmalarıyla pozitif yönde işlem görür. Yenilenmesi gereken eğitimler ve uygulamalarınızın verimini arttıracak uygulamalarla belge yenilemeye hak kazanmanız sağlanır. Belgelendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte tekrardan kontroller için yeni bir takvim oluşturulur. Bu sayede sürekli iyileşme sağlamanız ve kalite yönetim sisteminizin uygunluğu geliştirilmiş olur.


Belge Yenilenmesinin Ardından Gerekli Kontrolleri Aksatmayın


FSSC 22000, gıda güvenliği noktasında sürekli olarak uygunluk sağlamanız gereken standartlardan oluşur. Gıda endüstrisinin hangi alanında çalışıyor olursanız olun, uluslararası kabul gören yönetmeliklere mutlaka uymanız gerekiyor. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeniz halinde işletmenizin kalitesini ve insan sağlığı için verdiğiniz önemi açıkça ifade edebilirsiniz. Müşteri ve çalışan bağlılığını da böylece çok daha kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sorunsuz faaliyetler yürüteceğiniz için elde edeceğiniz verim de doğal olarak artacaktır.

Yenileme işlemlerinin tamamlanmasının hemen ardından uzman ekibimizle yeni kontroller için yol haritası hazırlamalısınız. Her ne kadar gerekli şartları artık karşılıyor olsanız da zaman içerisinde farklı sebeplere bağlı olarak problemler ortaya çıkabilir. Aynı zamanda standartlara dâhil edilen ek maddelerden de denetimlerimiz sayesinde önceden haberdar olabilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak detaylı ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FCE Kaydı Yapan Firmalar
    Üretimde güvenilir hizmet sağlamak her zaman en önemli etken olmuştur. FCE kaydı oluşturan üreticiler, ürünlerinin güvenilir olduğunu kanıtlamaktadırlar.
  • BRC Belgesi Nereden Alınır?
    BRC belgesi gıda üreticileri, perakendeciler ve diğer tedarik aşamalarında faaliyette bulunan tüm işletmelerin daha kaliteli bir hizmet sunmak adına almaları gereken bir belgedir.
  • FSSC 22000 Kimlere Uygulanabilir?
    FSSC 22000 belgesi, gıda sektöründe gerekli standartlara uyum gösterildiğini açıkça belirtir ve işletmelere yüksek oranda kazanımlar sağlar.
Whatsapp
Instagram