Telefon
Mobil Menü

Geri Dönüşüm ve Organik Ürün Belgelendirme

Dünya nüfusunun ve çevreye olan duyarlılığın artmasıyla önem kazanan geri dönüşüm ve organik ürün belgelendirme ekolojik dengenin her geçen gün bozulmasıyla da ilgilidir. Çevre ve sağlık sorunları günümüzde dünyanın en büyük sorunlarından biri olmasıyla sertifikalı organik ürünler ve artan dünya nüfusundan kaynaklı doğal kaynakların tükenmeye başlamasıyla geri dönüşüme talep artmaktadır.

Bütün bunlardan kaynaklı organik ve geri dönüştürülmüş ürünlerden elde edilmiş ürünlerin belgelendirilmesi önem kazanmanın yanında firmalar tarafından da bir ihtiyaç haline geldi.

 

Geri Dönüşüm Ve Organik Ürün Belgelendirme Nedir?

 

Geri dönüşüm belgesi aslında bir geri dönüşüm standardı olarak karşımıza çıkmaktadır. Geri dönüştürülmüş ürünlerinin üretimini veya ticaretini yapan firmalara verilen belgedir. Uluslararası standarda sahip bir belgedir. Genellikle tekstil sektöründe uluslararası markalar ürünlerin organik ya da geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmesini istemektedir. Bu sebeple firmalar tedarik için ürün belgelendirmeye ihtiyaç duymaktadırlar.

Geri dönüşüm belgelendirme; Yani RCS firmaların ürettiği ürünlerde geri dönüştürülmüş malzeme kullanıldığını kanıtlayan belgedir. Üretilen ürünlerde geri dönüşüm malzemesinin ne kadar kullanıldığını doğrulayan belgedir de demek mümkündür.

Organik ürün belgelendirme; yani OCS firmaların üretmiş olduğu en son ürünün içerisinde organik maddelerin kullanıldığını ve ne kadar kullanıldığını doğrulayan belgedir.
Özellikle tekstil ürünlerinde öne çıkan geri dönüşüm ve organik ürün belgelendirme farklı sektörlerde de gerekli hale gelmiştir.

 

Geri Dönüşüm ve Organik Ürün Belgelendirme Ne İşe Yarar?

 

Günümüzde özellikle sağlık açısından organik ürünler tercih edilmektedir. Giyimden tutunda oyuncaklara kadar bu ürünler tercih edilmektedir. Organik ürün belgelendirme ile uluslararası markalarda da belgeniz dahilinde tercih edilerek ticaret hacminizi büyütebilirsiniz.
Yine uluslararası bazı markalar satın almak istedikleri ürünlerde geri dönüşüm malzemelerinin kullanılmasını şart olarak öne sürüyor bu gibi durumlarda geri dönüşüm belgelendirme ile avantajlı olacaksınız.

Geri dönüşüm ve organik ürün belgelendirme ile dünya pazarlarına daha rahat bir şekilde ulaşacağınız gibi farkındalık yaratan yeni müşteriler edinebilirsiniz.
Organik pazarlara erişim sağlayarak insanlara ve çevreye daha az zarar veren ürünler satabilirsiniz.

 

Geri Dönüşüm Ve Organik Ürün Belgelendirme Nasıl Alınır?

Organik ürün belgelendirme isteyen firmalar, bu standartlar için gerekli şartları taşımak adına hazırlıklarını yaptıktan sonra bir belgelendirme kuruluşuna başvurmaktadır. Bu süreçte danışmanlık hizmeti alabileceğiniz kuruluşumuz deneyimli ekibiyle firmanız için gerekli bilgi ve şartları size sunmaktadır. Bu başvuru sonucunda denetimleri gecen firmalar OCS belgelendirme sahibi olacaklardır.

Geri dönüşüm belgelendirme ise yalnızca akredite belgelendirme kuruluşlarından alınmaktadır. Şirketler gerekli yeterli hazırlıklarını yaptıktan sonra RCS belgesi için başvuruda bulunurlar. Bu aşama da eksikleriniz ve tam standartları sağlamak için danışmanlık şirketimizden kapsamlı bir şekilde yardım alabilirsiniz.
Bağımsız kuruluşlar tarafından denetlendikten sonra standartları sağlayan kuruluşlar geri dönüşüm ve organik ürün belgelendirme alabilirler.

 

Whatsapp
Instagram