Telefon
Mobil Menü

Gıda Güvenliği Belgelendirme

Gıda kalitesi ve güvenliği tüm dünya ülkelerinin bir sorunu olurken gıda güvenliği belgelendirmeleri bu sorunları en aza indirmek için önemli hale gelmiştir. Gıda güvenliği belgelendirme birçok gıda perakendecisi için şart hale gelmiştir. Gıda güvenliği şartlarını taşıyan firmalar için ticari anlamda gıda güvenliği belgelendirme bir ayrıcalık halini almıştır.

Gıda güvenliği belgelendirme gıda ürünlerinin sağlık açısından belirli standartlarını taşıyor olmasını kanıtlayan belgedir. Bu belge sayesinde üretici malını daha iyi pazarlamakta ve tedarikçi sıkıntısı yaşamamaktadır.

 

Gıda Güvenliği Belgelendirme Nedir?

 

Gıda güvenliği belgesi, gıdaların istenilen kullanıma uygun olarak hazırladığında ve aynı şekilde tüketildiğinde tüketiciye herhangi bir zarar vermesinin önüne geçilmek için getirilmiş olan uluslararası bir “Gıda Güvenliği Standartlarıdır”.

Gıda güvenliği standartlarını; birincil üreticiler başta olmak üzere gıdayı işleyenler, taşıma ve depolama operatörleri, perakende satış yapanlar, gıda servisleri, yem üreticileri ve satıcıları gibi gıda sektöründe yer alan bütün kurum, kuruluş ve kişiler uygulamaktadırlar.
Gıda güvenliği belgesi yasal çerçevede gıda güvenliği şartlarına uyumlu olduğunuzu kanıtlayan belgedir. Bu sayede Ürünlerinizi müşteri ve tüketicileriniz açısından güvenli hale getirmeniz mümkün olmaktadır.

Gıda güvenliği belgesi kuruluşunuzun gıda güvenliği standardına uyduğunun garantisini gösteren belgedir. Gıda güvenliği belgelendirme ile bağımsız kuruluşlar tarafından yapıldığı için kurum ya da şahısların uluslararası gıda standartlarına uyduğunun beyanıdır.

 

Gıda Güvenliği Belgelendirme Ne İşe Yarar?

  

Gıda güvenliği belgelendirme öncelikle güvenli sağlıklı gıda üretimine ve tüketimine büyük katkı sağlar. Gıda güvenliğinin belgelendirmesi bir güvence kontrol sistemidir. Gıdaların üretiminden tüketimine kadar geçen sürede besin güvenliği ile ilgili denetimlerin yapılmasına olanak sağlar.

Gıda güvenliği belgelendirme ne işe yarar sorusunun birçok cevabı vardır. Bunlardan ilki olası tehlikeleri önceden belirleyerek gıda tehlikesi ile ilgili olumsuz durumların önüne geçilmesini sağlar.

Bu belge sayesinde mevzuata ve kalite standartlarına uygun ürün üretildiği veya satıldığı için kontrollerde sıkıntı yaşanmasının önüne geçilir.
Müşteri sayısı artırılır ve bu sayede iş hacmi de büyütülür. Toplum sağlığına gösterilen hassasiyet neticesinde sağlığa önem veren bir marka haline gelinebilir.

 

Gıda Güvenliği Belgelendirme Nasıl Alınır?

 

Gıda güvenliği yönetim belgesi almak için bu alanda danışmanlık yapan firmalar bulunmaktadır. Güvenilir firmalar ile iş birliği yaptığınız takdirde hiçbir sorun yaşamadan aşağıdaki belirteceğimiz yapılması gerekenleri yerine getirdikten sonra gıda güvenliği belgelendirme alabilirsiniz.

• ISO standartlarına uygunluğun test edilerek, prosedürlerin tamamlanması.
• Denetleme ve kontrolden sonra belge alma işlemlerinin yapılması.

Firmamız bu alanda hizmet veren güvenli bir şirkettir. Kaliteli ve standartlara uygun yasal zorunlulukları karşılamanıza olanak sağlayan bilgi ve beceriyi size sunabilir.
Ekibimiz ve şirketimiz bu alanda kendini kanıtlamış eğitim ve deneyimiyle işinizi uluslararası standartlara uygun denetleyebilir ve gıda güvenliği belgelendirme almak için gerekli ön bilgi, hazırlık ve diğer aşamalarda sizi yönlendirebilir.

 

Whatsapp
Instagram