Telefon
Mobil Menü

Gıda Güvenliği Bilgilendirme Eğitimleri

Gıda güvenliği bilgilendirme eğitimleri ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standardının ne olduğu ve hangi firmaların alması gerektiği konusunda bilgilendirmeyi amaçlar. Gıda üretim alanında faaliyet gösteren firmaların için büyük önem taşıyan bu eğitimler, gıdaların tüketimi sırasında hiçbir tehlike oluşturmaması amacıyla kuruluşlara verilir. Gıda üretim zincirinin içinde yer alan firmalar, ISO 22000 standardının koşullarına uyum sağlaması gerekir. AB uyum sürecinde oldukça önemli bir konumda yer alan ISO 22000 onaylı belge hakkında tüm detaylar, Gıda güvenliği bilgilendirme eğitimlerinin içeriğinde yer alır.

 

Gıda Güvenliği Bilgilendirme Eğitimleri Nedir?

 

ISO onaylı belgeler için bilgilendirme eğitimleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, bu eğitimin işlevi ve nasıl alınabileceği hakkında birçok detayı merak eder. Gıda üretim zincirinin içinde yer alan firmalar, üretilen gıdanın tüketilmeye uygun olduğu ve sağlığı tehdit edecek hiçbir madde içermediği gıda güvenliği bilgilendirme eğitimleri ile ispat edilebilir.

Gıda zinciri içerisinde yer alan tüm kişi ve firmalar bu eğitimlere katılım sağlayabilir. Gıda güvenliği bilgilendirme eğitimlerine ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sisteminin yönetilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olan herkes faydalanabilir.

Danışmanlık firmalarının herkese katılım fırsatı sunan bu eğitimler, herhangi bir ön koşul gerektirmez. Eğitime katılan ve sonunda uygulanan sınavdan geçen kişiler, katılım sertifikası almaya hak kazanır.

 

Gıda Güvenliği Bilgilendirme Eğitimleri Ne İşe Yarar?

 

Günümüzde gıda güvenliğine duyulan hassasiyetin artış göstermesiyle birlikte, küresel çapta gıda zincirinde faaliyet gösteren firmalar, bu belgeyi alarak insan sağlığını önemsediğini gösterebilir. Gıda profesyonelleri, tüketiciler ve gıda zincirinde yer alan firmalar, gıda güvenliği konusunda yeterli donanıma sahip olmak ister.

Gıda zincirinde bulunan işletmeler, tüketiciler ve bu alanda uzman olan herkesin katılım sağlayabileceği bu eğitimler, gıda güvenliği konusunda bilinçlenmek isteyenlere oldukça faydalı olabilir. ISO 22000 mevzuatları, gıda güvenliği için risk oluşturabilecek faktörler hakkında bilgi sahibi olan işletmeler, gıda üretiminde bulunan firmaların sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlar.

Gıda güvenliği konusunda; restoran sahipleri, fırın, pastane sahipleri, tedarikçiler, şefler, usta ve marketler ISO 22000 standartlarının ilkeleri ve içeriği hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekir.

 

Gıda Güvenliği Bilgilendirme Eğitimleri Nasıl Alınır?

 

Gıda güvenliği günümüzde küresel olarak belirli ilke ve standartlara sahiptir. Gıda güvenliğinin global düzeyde mevcut olduğu standartları kapsayan ISO 22000 belgesi, gıda zincirinde faaliyet gösteren firmaların ürettiği gıdaları tüketime uygun hale getirir.

Gıda üretimi sürecinde tesislerin ve ekipmanların hijyen kurallarından, bu süreçte aktif olarak çalışan personellerin uymakla yükümlü olduğu sorumluluklara kadar birçok bilgi ISO 22000 standartları kapsamında açıklanır. Gıdaların üretildikten sonra insan sağlığına uygun bir şekilde tüketime sunulması için bazı risk faktörleri hakkında bilgilendirmek için özel olarak ISO 22000 bilgilendirme eğitimleri hazırlanır.

Online ve yüz yüze katılımı mümkün kılan gıda güvenliği bilgilendirme eğitimleri için danışmanlık firmalarının online sistemi üzerinden başvuru yapabilir, iletişime geçerek tarih ve program hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Whatsapp
Instagram