Telefon
Mobil Menü

Gıda Güvenliği, Sürdürülebilirlik ve İş Faydalarını FSSC 22000 V6 ile Artırma

 • Ana Sayfa
 • Haberler
 • Gıda Güvenliği, Sürdürülebilirlik ve İş Faydalarını FSSC 22000 V6 ile Artırma

Her yıl, dünya nüfusunun onda biri (yaklaşık 600 milyon insan) kontamine gıda nedeniyle hastalanıyor. Gıda güvenliğinin olmaması, yılda tahmini 420,000 ölüme neden oluyor. Güvensiz gıdanın ekonomik yükü, özellikle orta ve düşük gelirli ülkeler için ağırdır. Avrupa Birliği'nde, Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) her yıl birkaç bin vaka bildiriyor ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'ne (ECDC) göre bu sayı artıyor.

Tüketici sağlığını korumak ve gıda tedarik zinciri boyunca titiz standartları sağlamak için dünya çapında çeşitli standartlar uygulanmıştır. FSSC 22000 gibi özel standartlar da mevcuttur. Foundation Food Safety System Certification 22000 (FSSC 22000), gıda ürünlerinin güvenliğini ve kalitesini sağlayan uluslararası tanınmış bir sertifikasyon sistemidir. Nisan 2024'te uygulamaya konulan en son versiyonu, artan yasalar ve yükselen müşteri beklentilerine uyum sağlayan çeşitli ek gereksinimler içermektedir. Bu sürekli güncellemeler ve evrimler, halk sağlığını koruyan, tüketici güvenini artıran ve vatandaşları gıdadan kaynaklanan risklerden koruyan sağlam bir sistem oluşturur. Kalite kontrol açısından, FSSC 22000, organizasyonların üretim sürecinin her aşamasında aktif yönetim ve dokümantasyon yapmalarını gerektirir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler
 • ISO 14064 Sera Gazı ve Emisyonları Yönetim Sistemi
  ISO 14064 Sera Gazı ve Emisyonları Yönetim Sistemi kapsamında iklim değişikliği ve küresel ısınma ile mücadelede etkin bir yönetim sistemine kavuşabilirsiniz.
 • Pakun Un Fabrikası Helal Belgelendirme Sürecini Tamamladık
  Pakun Fabrikası Hak Akreditasyonlu Helal Belgesi için Tam Çözüm'ü tercih etti. Pakun Un Fabrikası Hak Akreditasyonlu Helal Belgesi için Tam-Çözüm'ü tercih etti. Helal Belgesini almak için firmamıza başvuran Pakun Un Fabrikası için gerekli eğitimlerin verilmesi ve denetim
 • Talep veya Önerileriniz İçin
  Değerli ziyaretçimiz herhangi bir talep veya önerilerinizi iletişim formu aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.
Whatsapp
Instagram