Telefon
Mobil Menü

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Gıda güvenliği yönetim sistemi bu alanda faaliyet gösteren firmaların tamamı için son derece önemlidir. Süreçlerin profesyonel bir anlayışa odaklanarak devam ettirilmesini sağlar. Gıda güvenliğinin kusursuz hale gelmesi içinse farklı standartların olduğunu bilmelisiniz. İlk etapta ISO 22000 standardının koşullarını işletme olarak karşılamanız gerekir. Daha sonra ise BRC belgesine başvurabilir ve diğer gerekliliklere de hâkim olabilirsiniz.

BRC belgesi gerekliliklerinin esas hedefi, gıda üreticilerini ve perakendecilerini yakından takip ederek değerlendirmektir. Gıda konusunda kaliteden ödün vermeden güvenlik tedbirlerine hassasiyet gösterilmesi ve aynı zamanda hijyen şartlarının yerine getirilmesi doğrultusunda analizler gerçekleştirilir. Analiz süreçlerinde belgelendirme firmamızla iş birliği yapmanız, istediğiniz sonuca ulaşma noktasında fazlasıyla ayrıcalıklı olmanıza katkıda bulunur. Belgelendirme işlemlerinin hemen başlaması içinse iletişim kanallarımız üzerinden bizimle bağlantıya geçmeniz yeterli olmaktadır. Ayrıca BRC belgesi ile ilgili detaylı bilgi için “BRC Belgesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Kriterleri


BRC gıda güvenliği yönetim sistemi için alanında gerekli deneyim ve yetkinlik sahibi danışmanlarımızla uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Denetimlere tam anlamıyla hazır hale gelebilmeniz için gerekli tüm adımları titizlikle atıyoruz. Böylelikle herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadan belgenizi alabilir ve çalışmalarınıza kusursuz bir düzeyde devam edebilirsiniz. İlgili belgeyi alarak uyum sağlamış olacağınız bazı kriterler aşağıdaki gibidir:

• Şirket olarak öncelikle tutarlı bir ürün güvenliği sistemine sahip olursunuz.
• Ürün güvenliği planınızın sorunsuz olmasıyla beraber sürekli bir iyileştirme yapma fırsatı yakalarsınız.
• HACCP yani tehlike ve risk analizi ilkelerine bağlı biçimde faaliyet gösterdiğinizi rahatlıkla ifade edersiniz.
• ISO 9001 ilkeleri doğrultusunda kalite ve güvenlik noktasında yönetim gereksinimlerinizi karşılarsınız.
• Üretim yeri ve muhafaza koşulları için tüm koşullara uygun biçimde hareket edersiniz.
• Periyodik denetimler sayesinde yasal gereklilikler ve müşteri beklentilerini yüksek oranda karşılarsınız.
• Gıda israfının önlenmesi, fiyatlandırmanın doğru olması ve diğer kontrol aşamalarında fark yaratılması özelliklerine sahip olursunuz.
• Rakipleriniz arasından ön plana çıkma hususunda eğitimli personelinizle ekstra fark yaratırsınız.
• Hijyenik bir ortamda gerçekleştireceğiniz üretimle birlikte depolama ve sevkiyat gibi diğer noktalarda da avantajlı adımlar atarsınız.

Belirttiğimiz kriterlerle beraber çok daha detaylı bir çalışma gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmamalısınız. BRC belgesi ile ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram hesabımız üzerinden uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.


BRC Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Kategorileri Nelerdir?


Gıda endüstrisindeki ihtiyaçlar, özel standartların belirlenmesi hususunda oldukça büyük bir etkiye sahip olmuştur. Doksanlı yılların son bölümünde geliştirilen BRC standartları ise gereksinimlerin karşılanmasına yüksek derecede katkıda bulunmuştur. Bununla birlikte standartlar belirli kategorilere ayrılmıştır. Firmanızın gıda alanındaki faaliyetlerine göre aşağıdaki kategoriler üzerinden başvuru yapmanız çok önemlidir:

• Dondurulmuş ve taze meyve sebze çeşitleri
• Yumurta, süt ve süt ürünleri gibi günlük yiyecekler
• Kırmızı et, tavuk ve balık gibi hayvansal ürünler
• Paketli olacak biçimde hazırlanan gıda ürünleri
• Belirli oranda pişirilerek dondurulan ve ısıtılarak veya doğrudan yenebilecek et ve balık ürünleri
• Çevre koşullarından daha az etkilenen içecekler, yağlar, kahvaltı tahılları ve kurutulmuş gıdalar gibi dayanıklı ürünler

Perakende gıda satışı ve üretimi gibi çalışma kolunuz doğrultusunda yukarıdaki kategorilerden seçim yapmalı ve böylelikle çalışmaların hızla başlamasını sağlamalısınız. Uzman ekibimizin yerinde yapacağı değerlendirmeler sonucunda ise bütçe dostu fiyat teklifinizi de kolaylıkla alabilirsiniz. Hemen son derece başarılı bir sonuca ulaşmak ve denetimlerden tam puan alarak BRC belgesine sahip olmak için bizimle irtibata geçmeli ve tüm merak ettiklerinizi de böylece öğrenmelisiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FSSC 22000 Fiyatları
    FSSC 22000 , gıda güvenliği için sağlanması gereken standartları gösteren bir belgedir. Belgenin kapsamı, uluslararası gerekliliklere göre oluşturulmuştur.
  • FSSC 22000 Gereklilikleri
    Gıda güvenliği, bu alanda çalışma gerçekleştiren firmaların uyması gereken kuralları ve mevzuatları içeren uygulamalardan oluşmaktadır. Dünya genelinde kabul gören özel standartlara erişmek adına FSSC 22000 belgesinin alınması gerekir.
  • CE Belgesi Olmayan Bir Makinenin Piyasa Sürülmesinde Yaptırımlar Nelerdir?
    CE belgesi olmayan bir ürünün piyasaya sürülmesi suçtur. İlgili ülkenin sanayi bakanlığına ait piyasa gözetim denetçileri şikâyet üzerine ya da rastgele denetimlerde CE belgesi olması zorunlu ürünlerde CE belgesinin olmaması durumunda ya da CE belgesine ait Teknik dosya
Whatsapp
Instagram