Telefon
Mobil Menü

Gıda Ürünleri İçin FDA Kaydı

Gıda üretimi belirli süreç ve prosedürler çerçevesinde yapılmalıdır. Gıda Ürünleri için FDA Kaydı, ürünlerinizin gümrüğe takılmadan sorunsuz bir şekilde ABD’ ye giriş yapabilmesi ve serbest dolaşım sağlayabilmesi açısından önemlidir. FDA’ nın temel amacı, ülkeye giriş yapan gıda ürünlerinde kullanılan kimyasalları denetleyerek tüketici sağlığını korumaktır. FDA, ABD gıda pazarına girecek her türlü ürünün halk sağlığını tehdit edecek unsurlardan arındırılmış olması için çalışmalar yapmaktadır.
 

FDA Kaydı Nedir? Ne işe Yarar?


Türkçe açılımı gıda ve ilaç idaresi olan FDA, ABD Sağlık Bakanlığı ile bağlantılı olarak çalışan, yaptığı çalışmalar, yayınladığı standartlar birçok ülkede referans kabul edilen önemli bir kurumdur.  Tüketici sağlığını korumak için ABD pazarına giriş yapacak, başta gıda olmak üzere birçok ürün grubunun denetimini sağlar. Gıda ürünlerinin sorunsuz bir şekilde ABD pazarına girmesi, serbest dolaşım yapabilmesi için FDA kaydının yapılması ve gerekli belgelerle onay alınması gerekir. Bununla birlikte FDA’ nın yayınladığı standartların birçok ülke tarafından referans kabul edilmesi farklı ülke pazarlarına girişte de önemli kolaylıklar sağlar.FDA Kaydı Yaptırmak için Ne Gerekiyor?


FDA Kaydı için gerekli işlemler özetle şu şekilde sıralanabilir;

•    Kaydı yapılacak firma ile ilgili detaylı bilgi alınır. Firmanın tam ismi, adres bilgileri, telefon numaraları en önemli bilgilerdir.
•    Ticari unvan işleyişleri, acil durumlarda ulaşılacak bilgiler hakkında detaylar öğrenilir.
•    Başvuru yapacak olan firma yabancı ise ABD firmasının ismi ve tüm iletişim bilgileri temin edilir. 

Yapılan kayıt başvuruları zaman gerektiren bir süreçtir. Çok yönlü prosedürlerin takip edilmesi gerekir. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme ile iletişime geçerek, başvuru yapmak istediğiniz ürünlerinizle ilgili uzman ekiplerimizden profesyonel destek sağlayabilirsiniz. Tesis kaydının tamamlanması için gereken süre ve bilgilere dair kapsamlı bir hizmet sunmaktayız. Prosedürleri takip eden Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme, belge almanız için gereken tüm işlemleri planlayacaktır. Onay aşamasında gereken tüm detaylar kapsamlı şekilde değerlendirilmekte ve firmanız için optimize edilmektedir. FDA kaydı ve onay süreçleriyle ilgili danışmanlık almak için web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 

FDA Kaydı Başvurusu Nasıl Yapılır?


Gıda imalatında FDA Kaydı Başvurusu için öncelikle alakalı ürün kategorileri içerisinde imalat yapıyor olmalısınız. Gıda alanında yapılacak kayıtlarda çok geniş bir ürün yelpazesi görmek mümkündür.

•    Süt ürünleri, peynir, yoğurt vs.
•    Meyve ve sebzeler, ıspanak, pırasa, karpuz, turunçgiller vs.
•    Deniz ürünleri, balık çeşitleri
•    Hamur ürünleri, fırından çıkan mamuller, ekmek vs.
•    Bebek mamaları
•    Evcil havyan mamaları
•    Yumurtalar ve daha birçok gıda ürün kategorisi için kayıt yaptırmak gerekebilir.

Gıda ürünlerine özel bir kayıt yaptıracağınız için ekibimize firma bilgilerinizi iletmelisiniz. Uzman ekiplerimiz, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda süreci başlatarak, kolay ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Kayıt işlemlerinde gereken güncellemeler ve tüm süreç tarafımızdan takip edilmektedir. FDA Başvurusu ve FDA Belgelendirme işlemleriyle ilgili diğer  tüm detaylar hakkında bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden Tam Çözüm’ e ulaşabilirsiniz.


FDA Kaydı Yenileme Gerekiyor mu?


İşletmeler şayet firma kayıtlarını daha önceden yaptırmışlarsa, belirli aralıklarla yenileme sağlamakla yükümlüdür. ABD üretimi ve dağıtımı, bir seneyi aşan bir sürede devam edecekse kayıt yenileme işlemleri yapılmalıdır.
Kaydınızın yenilenmesi konusunda tam süre ve diğer prosedürlerle ilgili gerekli bilgileri ekibimizden net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yenileme yaptıramayan firmalar için ABD satışları konusunda nasıl bir cezai işlem uygulanacağı, ek ödemeler vs. farklı bir konu olarak sizlere açıklanacaktır.
 

FDA Kaydı Ücretleri


FDA Kaydı Ücretleri her başvuruya özel olarak farklılık gösterebilmektedir. Kayıt ve belgelendirme işlemlerinizde tamamen talepleriniz doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme olarak hizmetlerimiz, referans firmalarla birlikte yüksek kalite standartları kapsamında sürdürülmektedir. FDA ile ilgili tüm süreçler için firmamızdan güvenilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Gıda Ürünleri için FDA Kaydı hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize anında ulaşabilirsiniz.


 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Makineler İçin CE Belgesi
    Ürünlerinizin gerekli standartları karşılaması halinde CE Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Sürecin belirli kurallar dâhilinde sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için alanında uzman kuruluşlardan danışmanlık almak büyük önem taşır.
  • FSSC Belgesi Hizmeti
    FSSC belgesi hizmeti firmaların, gıda güvenliği konusunda yönetim sistemlerinin düzeyini analiz eder ve onaylar. Alınacak belge sayesinde muhtemel riskler açık şekilde tespit edilerek kaydedilir.
  • CE Belgesi Nedir?
    Avrupa Birliği içerisinde bulunan ülkelerde, bazı ürünlerin satılabilmesi için mutlaka ve mutlaka ürünün CE işareti taşıması zorunluluğu getirilmiştir.
Whatsapp
Instagram