Telefon
Mobil Menü

GMP İyi Üretim Eğitimi

Gıda ürünlerinin tüketiciye ulaşana kadar geçen aşamalarda uygulanması gereken teknikler GMP iyi üretim eğitimi ile sağlanması amaçlanmıştır.

İnsan ve çevre sağlığını etkileyen en önemli etkenlerden biri tüketilen gıdalardır. İnsan sağlığı için gıdaların yalnızca hammaddesi ve üretimi değil, gıdalarda kaliteyi sağlamak için ürün geliştirme, ambalaj, taşınma, depolama, dağıtım gibi tüm aşamalarda uygulanması gereken teknikler bulunmaktadır.

Bütün bu teknik iyi ürün standartları GMP iyi üretim uygulamaları eğitimi ile katılımcılara bir program çerçevesinde aktarılmaktadır.

GMP iyi üretim eğitimine, GMP iyi üretim uygulamaları sistemi ile çalışanlar, gıda ilaç, kozmetik üreticileri veya tedarikçisi olanlar, kimyagerler, mühendisler (Gıda, ziraat, kimya), biyologlar, bu alanlarda eğitim alan öğrenciler, bu alanlardan mezun olup iş hayatına atılmak isteyenler, bu alanda eğitmen olmak isteyenler vb. katılabilirler.

GMP İyi Üretim Eğitimi Nedir?


Gıda sektörü başta olmak üzere kozmetik, ilaç, temizlik ürünleri gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen ürünlerin üretimi, hammaddesi, depolanması, dağıtılması gibi aşamaların gerekliliklerinin eğitmenler tarafından katılımcılara aktarılmasıdır.

GMP iyi üretim eğitimi ile kozmetik, ilaç, gıda sektörlerinin zorunlu taşıması gereken üretim faaliyetlerde yapılması gerekenlerin uygulamaları katılımcılara aktarılmaktadır.
Ayrıca GMP iyi üretim eğitimi almak isteyenlerin ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardını öncesinde almaları tavsiye edilmektedir.

Bu alanda alanının en iyisi eğitmenlerimizin bilgi aktarımıyla GMP standartları ve sektörel anlamda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız.

GMP İyi Üretim Eğitimi Ne İşe Yarar?


GMP iyi üretim eğitimi ile katılımcılar mesleki gelişim sağlayarak iş hayatlarında büyük avantajlar yakalamaktadırlar. İş başvurularında GMP iyi üretim eğitim sertifikası almış olanlar öncelikle tercih edilmektedir.

GMP iyi üretim eğitimi almış kişiler uluslararası kabul edilen uygulanması zorunlu olan standartlara hâkim olacaklardır. GMP iyi üretim eğitimi ile hem üretim hem de kalite alanında yetkinliklerinizi artırma imkânı bulacaksınız. Bu alanda temel gereklilikler hakkında yetkin bir kişi olarak rakiplerinizden öne geçebilir ve kariyerinize katkıda bulunabilirsiniz.

GMP iyi üretim eğitimi ile uluslararası geçerli olan bir sertifikaya sahip olacaksınız. Bu da sizi hem yurt içinde hem de yurt dışında avantajlı hale getirecektir.

GMP İyi Üretim Eğitimi Nasıl Alınır?


GMP iyi üretim eğitimini hem yurt dışından hem de yurt içinden katılarak online olarak uzaktan eğitim programımızdan alabilirsiniz.

GMP iyi üretim eğitimi videolarımıza istediğiniz zaman 7/24 erişim sağlayacağınız gibi canlı olarakta katılabilirsiniz.

Alanının en iyisi olan eğitmenlerimiz tarafından alacağınız eğitimin süresi katılımcı sayısına göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama 1 ay sürmektedir.

Eğitim süreci bittikten sonra 20-40 arası soru sayısının olduğu sınav yapılmaktadır. Geçme notunun 50 puan olduğu sınava başarısız olduğunuz takdirde ücretsiz olarak tekrar katılma imkânınız bulunmaktadır.
Sınav sonucunda başarılı olduğunuz takdirde GMP iyi üretim eğitimi sertifikanız tarafınıza kargo ile gönderilecektir.

 

Whatsapp
Instagram