Telefon
Mobil Menü

GRS Küresel Geri Dönüştürülmüş Standartları

GRS, geri dönüştürülmüş içeriklerin üçüncü taraf sertifikasyonuna yönelik oluşturulmasıdır. Bu standartları belirleyen kurumlara göre hareket etmek gerekir.

GRS küresel geri dönüştürülmüş standartları geri dönüşüm ürünlerinin içeriğini ve üretimlerinde sorumlu kimyasal uygulamalar hakkında detaylar sunar. GRS standartlarının asıl hedefi, doğru içerik talepleri en iyi şekilde sağlayabilmektedir. Ayrıca zararlı çevresel ve kimyasal etkileri en aza indirmek amaçlanır. Firmamız ihtiyacınız olan sertifikayı sizlere sunabilir. Artan çevre ve sağlık sorunları nedeniyle sertifikalı organik ürünlere olan talepte artmaya başlamıştır. Tekstil alanında da organik ürünler tercih ediliyor. Sizde bu talepleri dikkate alarak firmanız için sertifika başvurularını yapabilirsiniz.

GRS Küresel Geri Dönüştürülmüş Standartları Nedir?


GRS küresel geri dönüştürülmüş standartlarını belirleyen Control Union, 1920’de Hollanda’da kuruldu. Binlerce çalışanı ile hizmet veren şirketin belirlediği standartları ulusal ve uluslararası birçok kurum tanımaktadır. Bu standartlar tüm dünyada büyümeye devam ediyor. GRS geri dönüşümlü içeriğin sertifikalandırılmasını sağlar. Bu standart geri dönüşüm malzemelerin ürünlerde kullanımını arttırmaktır. Bununla beraber üretimin insan ve çevre üzerindeki zararlı etkilerini azaltabilmektir.

GRS küresel geri dönüştürülmüş standartları, en az %20’si geri dönüştürülmüş malzemeden yapılan ürünler için geçerlidir. Geri dönüşüm işleminden satış sertifikasına kadar üretimin tüm aşamaları kontrol altına alınır.
 

GRS Küresel Geri Dönüştürülmüş Standartları Ne İşe Yarar?


GRS Küresel Geri dönüştürülmüş standartları be işe tarar? GRS etiketi bulunan ürünlerin avantajları şu şekildedir.

•    Ürünler üretilirken insanlar ve çevre üzerindeki zararlı etkiler minimumdur.
•    Dayanıklılığı arttırılmıştır.
•    Yüksek oranda geri dönüşüm ürünleri kullanılır.
•    Ürünler izlenebilir.
•    Şeffaf iletişim kullanılır.

GRS etiketi tekstil sektöründeki şirketlerle beraber yanı sıra geri dönüştürülmüş ürünlerin de sorumlu olduğunu gösterir. Sertifikasyon alanında faaliyetlerini gerçekleştiren firmamız sürdürülebilir uygulamaların sertifikalandırılmasında sizlere yardımcı oluyor.
 

GRS Küresel Geri Dönüştürülmüş Standartları Nasıl Alınır?


GRS son üründe, katı üretim gerekliliklerini yerine getirilmesini sağlar. GRS uluslararası tanınan standartlardan bir tanesidir. Sosyal ve çevresel şartları belirlemektedir. Bu standart GRS ürünlerini üreten firmalar tarafından tercih edilir. Minimum 20% recycle materyal içeren ürünler bu sertifikayı almaya hak kazanır.

Küresel Geri Dönüştürülmüş Standardı olan GRS uzun zamandır hayatımızda yer alıyor. Bu standart, geri dönüştürülmüş ürünlerin firmalar tarafından kullanılmasını sağlar. En az %20 oranında geri dönüştürülmüş materyal içeren ürünler bu standart için başvuru yapabilir. Yetkili firmalar tarafından sertifikadan yararlanabilirsiniz. Doğru çalışmalar sonrasında GRS Belgelendirme desteğinden yararlanabilirsiniz. Bir firmanın uluslararası bir standarda dair onaylı belge alması için sizlere gereken desteği verebiliriz. Uluslararası standartlara uygun şekilde hareket eden firmamız müşteri ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor. Firmamız müşteri memnuniyetine önem vererek hareket ediyor. Tekstil sektörü ile ilgili tüm standartlara destek verebiliriz. Bağımsız bir sertifika kuruluşu olan firmamız GRS küresel geri dönüştürülmüş standartları konusunda profesyonel desteğini sizlere en iyi şekilde verebiliyor.

 

Whatsapp
Instagram