Telefon
Mobil Menü

GRS Sertifikası Nedir? Nasıl Alınır?

Kısaltılmışı, Küresel Geri Dönüştürülmüş Standardı olan GRS sertifikası nedir sorusunun cevabı; firmanın üretim, ambalajlama, dağıtım vb. aşamalardaki işlevselliğini ve güvenirliğini ortaya koyan bir belge olarak özetlenebilir. Ayrıca bu belge üretim faaliyetlerindeki geri dönüştürme işlemlerinin başarısını, doğaya ve çevreye olan katkılarını da ortaya koymaktadır. Diğer bir değişle GRS Sertifikası geri dönüştürülmüş materyalleri izleyen, doğrulayan bir garantör belgedir. Eğer bir firma geri dönüştürülmüş ürünlerle ilgili bir üretim içerisindeyse bu belgeye ihtiyacı olacaktır. Tam Çözüm Danışmanlık ve Belgelendirme, geri dönüşüm alanında güvenilir bir firma olduğunuzu gösteren GRS Belgesi sertifikasyon işlemlerini, sizlere uygun prosedürlerle yerine getirmektedir. GRS Belgelendirme süreçlerinde uzmanlaşan Tam Çözüm, en hızlı şekilde belgenizin temini sağlamaktadır. GRS belgesi hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize, kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

GRS Sertifikası Kimler İçin Gereklidir?


GRS Sertifikası, en az %20 geri dönüştürülmüş hammadde içeren tüm ürünleri işleyen firmalar için önemli bir belgedir. Ürünlerin işlemeden üretime, paketlemeden etiketleme ve dağıtımına kadar tüm zincirde bu sertifika önemli bir rol üstlenmektedir. Bu sertifikasyon için bir zorunluluk olmasa da geri dönüşümün küresel standartlara uygunluğunu belgelemesi açısından öneme sahiptir.

https://www.tam-cozum.com/grs-kuresel-geri-donusturulmus-standartlari/


GRS Sertifikasının Avantajları Nelerdir?


GRS sertifikası firmalara birçok avantajlar sağlar. Bu avantajlardan bahsedecek olursak;
Öncelikle bu sertifika bir üçüncü taraf doğrulaması niteliğinde olacaktır. Bunun anlamı müşterilerinize, tüketicilere geri dönüşüm alanında “kaliteli” olduğunuzu resmen belgelemiş olacaksınız. Yani bağımsız bir şekilde ürünlerinizin, hizmetinizin ve tedarik sürecinizin kaliteli olduğunu ispatlayan bir belgeye sahip olmak firmanıza, itibar açısından büyük bir katkı sağlayacaktır.

Firmanızın tedarik, üretim, paketle, etiketleme ve dağıtım gibi tüm aşamalarda, kaliteden taviz vermeyen “güvenilir” bir kuruluş olduğunu kanıtlamak yatırımcılar ve tüketiciler açısından bir güven ortamı oluşturmaktadır. Ayrıca, derecelendirme kuruluşları ve diğer analistlerin gözünde itibar kazanabilir, daha iyi, daha aktif bir paydaş olarak söz sahibi olabilirsiniz.


GRS Belgesi Nasıl Alınır?


GRS sertifikası nedir sorusundan sonra bu önemli belgenin nasıl alınabileceğine de değinmek gerekir. GRS Belgesi sertifikasyon sürecin sorunsuz ve düzgün bir şekilde ilerlemesi için bu alanda deneyimli, uzman kuruluşlardan profesyonel destek alınması önerilir. Alanında uzman firmalar ile gerçekleştirilen iş birliği, zaman ve maddi açıdan kayıpların önüne geçmektedir. Firmamız geniş operasyonel ağı ile faaliyetleri daha hızlı, etkili ve daha az maliyetli bir şekilde yürütmektedir. Geri dönüşüm ile alakalı tüm sertifikasyon işlemlerinde bilgi ve deneyim sahibi olan Tam Çözüm GRS Sertifikası işlemlerinde de önde gelen firmalar arasında yer almaktadır. GRS Belgesi danışmanlığı için Tam Çözüm' ü tercih ettiğinizde; birebir ve kesintisiz iletişim, sınırsız müşteri memnuniyeti ilkelerini esas alarak, en kısa sürede GRS Belgenizi temin etmekteyiz.

GRS Belgelendirme hizmeti sunduğumuz firmalar hem prestij, hem de güvenirlik açısından öne geçmekte olup, sonrasında ki denetimler için de uygun koşulların sağlandığını taahhüt etmektedir. Firmanızın,  uluslararası standartlara uygunluğunu gösterebilmek adına GRS sertifikası oldukça önemli bir belgedir.

Standartlara uygun üretim, ambalajlama ve dağıtım yapıldığının taahhütü olan GRS Belgesi, müşteri sayısının ve satışların artmasına katkı sağlamaktadır. GRS sertifikası, belirli sektörlerle sınırlı olmayıp, tekstil dışındaki sektörler de bu belgelendirmeden faydalanabilmektedir. GRS Sertifikası ve Belgelendirme süreciyle ilgili detaylı bilgi ya da danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Kimler GRS Sertifikalı Olabilir?
    Geri dönüştürülmüş materyal ticareti yapan ya da üretimlerinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanan işletmeler için alınabilir sertifikalar arasında GRS Sertifikası da yer alır. Kimler GRS sertifikalı olabilir?
  • Makinalarda CE İşareti
    Makinalarınızın uluslararası önemli pazarlarda yer almasında, daha da etkin bir biçimde tercih edilmesinde CE işareti etkili olacaktır. Makinalar için CE belgelendirme süreci oldukça kapsamlıdır.
  • BRC Belgesi Nedir?
    BRC belgesi nedir sorusunun cevabı, özellikle gıda işletmeleri için son derece önemlidir. BRC belgesi, gıda konusunda faaliyet gösteren firmaların öğrenmesi ve uygulamaya geçirmesi gereken standartları ortaya koyar.
Whatsapp
Instagram