Telefon
Mobil Menü

Hijyen Denetimi

Sağlıklı bir yaşam sağlamak için alınan tüm önlemler hijyen denetimi içinde yer alır. Hijyen her sektörde önemli olmakla birlikte, tüm  şirketler hizmet sağlıyoruz.

Gıda sektörünün her aşamasında işletmelerin çalışma ortamlarının ve gıda ile temas eden maddelerin insan sağlığını tehdit etmemesi büyük önem taşımaktadır.Gıda üretimi yapan veya hizmet veren işletmelerin herhangi bir hijyen sorunu ile karşılaşmaması için çok sayıda denetim yapılmaktadır. "Hijyen Denetimleri" terimi, bu denetimleri tanımlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu denetim çok çeşitli işletmeler için geçerlidir. Böylece, işletmenizin hijyen denetimini yapılmasını istiyorsanız, firmamızla iletişime geçerk tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.


Hijyen Denetimi Nedir?


Covid-19 pandemi dönemi, kurum ve sektör fark etmeksizin her yapıdaki her kuruluşu etkisi altına almış ve o olayın ardından tüm üretim ve hizmet sağlayıcıların aynı hızla normal döngü ve süreçlere dönmesi, işletmelerin bir noktada bir araya gelmesi, çalışanları ve müşterileri için mümkün olan en kısa sürede ve uygun sağlık ve güvenlik hijyen denetimi sağlamaktayız. Covid-19  ve benzerinin yayılmasını durdurmak için hijyen denetimi ve önlemlerinin değeri, duruş ve sosyal mesafe gibi eylemlerle kanıtlanmıştır. Enfeksiyon oranlarını daha da düşürmek ve kontrol altına almak için hem işte hem de evde enfeksiyon etkilerinin bitirilmesi gerekiyor.

Bu yüzden firmamız bu hedefe ulaşmak için normalleşme sürecine geçtiğimiz bu adımlarda uygulayacağımız ve kontrol edeceğimiz potansiyel riskli noktaları incelemekteyiz. Bunu, işletmenizde mevcut koşulları değerlendirmek ve Hijyen Denetimi kontrol listemizi kullanarak genel hijyen kurallarına ilişkin riskleri uygulamak ve kontrol etmek için yapıyoruz. Hem sürdürülebilir hem de güvenli bir çalışma ortamı tasarlamanız için ihtiyacınız olan araçları size sağlayacağız.

Daha önce de hijyen denetim ve kontrolleri sırasında işlediğimiz ve değerlendirdiğimiz hususlar, enfeksiyon riskini kontrol altına almak için iyi hijyen uygulamaları, sosyal mesafe ve ilgili yönetmelik ve mevzuata uygunluğun sağlanması için kontrol edilmesi gereken tüm unsurları içermektedir.
 

Hijyen Denetimi Ne İşe Yarar?


Hijyen denetimlerinde işletme genelinde görsel kontroller yapılmakta, numune istenerek laboratuvar analizleri yapılmaktadır. İşletmenin yasal gerekliliklere ve uluslararası sanitasyon ve hijyen standartlarına uygunluğu görsel denetimler sırasında değerlendirilir. Denetimler işletmeniz gerekli gördüğü sıklıkta yapılır. Profesyonel ekibimiz önceden bildirimde bulunarak veya bildirimde bulunmaksızın denetimler gerçekleştirir. Haberli denetimlerde denetçimiz denetiminin tarih ve saati önceden uyarılırken, habersiz denetimlerde habersiz denetimler gerçekleştiriliriz. Hijyen denetimlerinde işletme genelinde görsel kontroller yapmaktayız ve gerektiğinde numune alınarak laboratuvar analizleri yaparız.
 

Hijyen Denetimi Nasıl Alınır?


İnsanların iyi beslendikleri takdirde uzun yaşamaları şüphesiz mümkündür. Hızla artan insan nüfusunun tüketim gereksinimlerini karşılamak için yeni teknolojiler yaratılmaktadır. Gelişen teknoloji, ürün ve hizmetlerle ilgili hijyen sorunlarını da gündeme getiriyor. İnsanlar sağlıklı gıda üretimi, hammadde temini ve tüketimi konusunda bilinçlendikçe hijyen denetimi toplumsal bir önem kazanmaya başlamıştır.
İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren bu konu, insanlara gıda yoluyla bulaşan yüzlerce hayvan hastalığı, insanları zehirleyebilen bakteriler, toksinler, zararlı katkı maddeleri, ağır metaller, radyoaktif madde kalıntıları tespit edildikçe hijyen denetimi daha da önem kazanmaktadır. Bu tehditlerle büyük ölçüde tespit edilemez ve görünmez oldukları için eğitimli ve planlı bir şekilde mücadele edilmesi gerekir.

 

Whatsapp
Instagram