Hijyen Denetimi

HİJYEN DENETİMLERİ

Hijyen Denetimi

Hijyen denetimi, işletmeleri ve üreticilerin daha hijyenik bir ortamda üretim yapabilmeleri adına önem taşır. Bu amaç doğrultusunda restoran hijyen denetimi, fabrika hijyen denetimi gibi birçok alana denetim yapılmaktadır.

Tam Çözüm firmamız ise bu noktada sürekli olarak hijyen denetimi desteğini sizlere sunar. Bu hizmet sayesinde tüm gıda üreticilerinin üretim faaliyetleri denetlenerek, üretilen ürünlerin insan sağlığına uygun olup olmadığı kontrol edilir.

Hijyen Denetimi Nasıl Yapılır?

Hijyen ve gıda güvenliği denetimi, tamamen talepleriniz doğrultusunda firmamız bünyesinde yer alan uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Denetim sırasında Hijyen Denetimi Yönetmeliği baz alınır. Bu sayede yapılan kontroller tamamen yönetmeliğe uyumlu bir şekilde gerçekleştirilir ve kontrol aşamasında herhangi bir problemin meydana gelmesi engellenir.

Tam Çözüm tarafından yapılacak olan denetimler ve kontroller, belirli kontrol listesiyle birlikte uygulanır. Yönetmelik tarafından belirlenen hijyen denetimi checklist ile kontroller yapılarak gıdaların sağlığa uygunluğuna dikkat edilir.

Hijyen Denetimi Listesi Nelerdir?

Hijyen denetimi, gıda üretimi veya satışı yapılan her türlü işletmeye yapılabilir. Bu noktada Tam Çözüm tamamen sizlerden gelecek olan talepler doğrultusunda hareket etmektedir. Ancak kontrol aşamasında dikkat edilen noktalar yönetmelikte belirtilen listedir. Denetim sırasında kontrolü yapılacak noktalar genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Katı atıklar,
  • Kullanılan alet ekipmanlar
  • Genel üretim koşulları
  • Üretim alanlarının temizliği
  • Gıdada kullanılan ek maddeler ve bunların yönetmeliğe uygunluğu
  • Gıdaların insan sağlığı üzerindeki etkisi
  • Belirlenen hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı

 

Belgeler ve Denetimler