Telefon
Mobil Menü

IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

Ticarette ve sanayide ürün akışını sağlayan firmalar IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi sayesinde değerlendirilir. Gıda güvenliğinde iş birliği sağlamak adına en önemli organdır.

IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?


Tüketiciler zaman geçtikçe çok daha ağır istekleri olmaya başlamıştır. Özellikle yükselmiş tazminat istek tehditleri ve aynı zamanda mamul akışlarının globalleşmesi tek çeşit kalite standartlarını ortaya çıkartır. Bu belge üreticilerin ve genel gıda güvenliğinin kalite seviyesinin eşit analizini yapmak için tercih edilir. Tarımsal üretimi izleyen ve buna yönelik olarak gıdanın işlendiği tüm üretim süreçleri için uygulanmaktadır.  IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi genel anlamda gıdanın güvenliği ve kalitesiyle ilgili olarak her ürün ve proses uyumluluğunu değerlendirmek için alınır. Tarımsal aşamaların hepsi gerçekleştikten sonra ürünlerin üretim aşamasına gelince bu belge kullanılır.
 

IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Ne İşe Yarar?


IFS Food sertifikası Avrupa perakendecilerin tedarik zincirlerinde olan tedarikçilerden istediği bir sertifikadır. Çünkü IFS Food sertifikası aslında uluslararası bir standarttır. Bu da ürünün üretildiği firmanın rakip firmalara göre çok daha güvenilir olduğunu kanıtlar. IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi kuruluşunuza şu gibi faydalar sağlıyor;

•    Herhangi bir gıda güvenliği durumunda taahhüt kanıtı sağlamanıza yardımcı oluyor. Durum konsepti çerçevesinde kuruluşa yasal bir savunma sağlıyor.
•    Final ürünün tüketilmiş olduğu ülkelerde geçerli olan her mevzuata ait özel bir referans sağlıyor. Bu da gıda kalitesinin güvenlik gereksinimlerini yasal uygunluğu adına çok daha iyi karşılaşmasına yardımcı oluyor.
•    Gıda güvenliğiyle ilgili olarak kuruluşunda herhangi bir performans eksikliği varsa bunun iyileşmesine yardımcı oluyor.
•    Gıda güvenliğinin performansını da iyileştirir. Aynı zamanda güvenliğin performansının nasıl etkilendiğini de izler ve ölçer.
•    Ürün israfından kaçınmaya yardımcı olur. Ürünlerin yeniden çalışmasında ve geri çağırmayı azaltmayı oldukça kolaylaştırır.
 

IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?


IFS Food sertifikasını
alabilmeniz için ilk olarak başvuru yapmalısınız. Başvurudan sonra sizlere bir tarih verilir ve bu tarihte kuruluşunuza gelerek bu belgeye uygun olarak çalışıp çalışmadığınız kontrol edilir. Eğer kuruluşunuz bu belgenin maddelerine uygun olarak bir çalışma programı sergilemiyorsa bu durumda eğitimciler tarafından bir eğitim verilir. Bu eğitim tüm çalışanlara verilir. Bu sayede kuruluşunda belgenin maddesine uymayan herhangi bir durum gerçekleşmez.

Sertifika için eğitim verildikten sonra kuruluş en baştan yeniden incelenir. Bu inceleme sonucunda eğer tüm çalışma prensibi maddelere uygun bir şekilde yapılıyorsa sertifika verilir. Eğitim içerisinde hijyen konuları da yer alır. Sizler de iyi bir danışmandan IFS Food Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi almak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak sertifikayı en iyi şekilde elde edebilirsiniz.

 

Whatsapp
Instagram