Telefon
Mobil Menü

INDITEX Danışmanlığı

INDITEX, dünya çapındaki en büyük moda markalarının perakendecilerinden biridir. Dünya genelindeki önemli markalara INDITEX Danışmalığı olarak ev sahipliği yapmıştır. Bu markalar, Massimo, Stradivarius, Zara, Oysho, Bershka gibi ünlü markalardan oluşur.

 Dünya genelinde hizmet veren INDITEX, 100’e yakın ülke de ve 7 bine yakın mağaza ile faaliyet göstermektedir. Geniş bir yelpazeli şirket olan INDITEX, üretim-tasarım-dağıtım gibi alanlarda da moda sektörüne öncülük etmektedir.

Geniş bir müşteri potansiyeli bulunan bu marka, tedarik aşamasında sosyal ve çevresel olan uygunluk faktörlerine önem veriyor. Bu amaçla, tedarik zincirindeki markalar INDITEX, denetimlerinden geçen markalar arasından seçilmektedir. Bu denetim aşamasından geçen firmalara INDITEX onayı belgesi verilmektedir.

INDITEX Danışmanlığı Nedir?


INDITEX, markaların oluşturduğu tedarik zincirinde sosyal yönden sorumlu olan, İnsan Hakları ve işçi haklarını için standart çalışmalar yapan bir kuruluştur. Kadın giyim kategorisinde bir aile şirketi ile başlayan 1963 yılından itibaren, 1800 den fazla tedarikçi, 2 milyon çalışanı ve 7000 fabrikadan oluşmaktadır.

INDITEX danışmanlığı, tedarik zincirinin tüm paydaşlarını tanımak ve onlarla beraber iş birliği yaparak beklentilerini anlayarak ve onlara cevap vermek Indıtex’ın temel görevidir. Bu nedenle Indıtex her paydaşı ile olan ilişkilerini sürekli gözden geçirir, beraberce hedefler koyar, geliştirilen iletişim kanaları ile ortak bir iletişim sürdürmeyi amaçlar. Indıtex birçok marka ile işbirliği yaparak tedarikçilerin iletişim ve şeffaflık yaklaşımı ile hedeflerini tanır ve faaliyetlerin ortaya çıkması aşamasında ortaya çıkan zorluklar için rehber görevi üstlenir.
 

INDITEX Ne İşe Yarar?


Indıtex onay belgeleri ile büyük markların denetim ile alakalı olan faaliyetleri işlevsellik kazanır. Indıtex’in görevlendirdiği kişiler ile üçüncü taraf firmalar ile yapılabilir.  Ayrıca bu belgelendirme ile denetim ile ilgili Inditex danışmanlığı hizmet ide verilmektedir. Inditex ile amaç, bu denetime girecek olan firmalara gerekli bilgilendirme ve dokümantasyon yardımı yapmak ve personel ekibini bu alanda bilgilendirmek.
 

INDITEX Nasıl Alınır?


INDITEX, dünyanın en büyük çaplı moda dağıtımı markalarından biridir ve sekiz farklı alanda ticari formata sahiptir. Inditex moda markaları bünyesinde 8 büyük marka bulunmaktadır ve bu firmalara üretim için, belli denetimlerin başarıyla tamamlanması gerekir. Bu sebeple, Inditex ile üretim yaparak yâda tedarikçi şekilde yer almak isteyenler, bu belgeye başvurmadan önce INDITEX danışmanlığı hizmeti alarak daha olumlu sonuçlar yakalayabilir.

Bu hizmetler, potansiyel tedarikçilerin üretim standartlarını karşılamalarına yardımcı olabilir ve işbirliği yapacakları firmanın kalitesini artırabilir. Inditex belgesi büyük moda markalarının tedarikçisi olmak isteyenlerin sahip olması gereken bir belgedir. Inditex belgesi tedarikçi davranış ilkelerine uymayı taahhüt edenlere ve denetim aşamasında doğrulandığı zaman bu belgeyi almaya hak kazanabilirsiniz. Bu nedenle sosyal ve çevresel performansın yeterlilik aşamasıyla ölçülen denetimleri başarı ile geçem tedarikçiler bu belgeyi alamaya hak kazanır.

Whatsapp
Instagram