Telefon
Mobil Menü

ISO 10002 Müşteri Şikayetlerinin Yönetim Sistemi

Şirketlere müşteri geri bildirimi standartlarını kapsayan ISO 10002 işletmelerin dışarıya açılan bir  kapısı olarak firmamız tarafından danışmanlık hizmeti verilmektedir.

ISO 10002 Müşteri Şikayetlerinin Yönetim Sistemi Standardı stratejik bir araç olarak firmanıza önemli katkıları olan bir belgedir.  Kuruluşun müşteri şikayet hattını ciddiye alan bir çalışma yapıldığında, etkisi uzun vadede avantaja dönüşebilir.

ISO 10002 Belgesi Nedir?


ISO 10002 Belgesi, bir firmanın müşterileri karşılama, memnuniyet, öneri, talep ve şikayetlerine yönelik nasıl bir prosedür izlemesi gerektiğine yönelik kuralları kapsar. Şikayetlerin giderilmesine dair kurum tarafından belirlenmesi gereken standartları optimize eder. Firmamızda verilen eğitimler ardından bu belge işletmenize özel olarak optimize edilmekte ve değişiklikler tasarlanmaktadır.

Kamusal alanda faaliyetlerini sürdüren işletmenizin gelişiminde en önemli kısımlardan biri şikayet kısmıdır. Firmanızı daha da ileriye taşımak için çok özel kriterleri müşterilerinizde bulabilir ve yeni yönetim standartlarını uygulamaya sokabilirsiniz.

ISO 10002 Müşteri Şikayetlerinin Yönetim Sistemi Standardı  danışmanlığı veren ekibimiz gerekli bilgi ve uygulamaları yerine getirecektir. Sistemi iyileştiren konular için başvurularınızı bekliyoruz.
 

ISO 10002 Belgesi Ne İşe Yarar?


ISO 10002 Belgesi birçok avantajla birlikte firmanızın gelişimine katkı sağlayacaktır. Genel bir sıralama yapılacak olursa:

* Müşterilerinizi elde tutma kapasiteniz artacaktır. Dolayısıyla daha kalıcı bir marka haline dönüşmeye başlarsınız. Bu durum beraberinde birçok avantajı getirecektir.

* Yenilikçi bir bakış açısı kazanma şansınız olacaktır. Müşterilerinizin yeni beklentilerini şikayetlerden öğrenme ve yeni teknikler geliştirme olanağı elde edersiniz. Ne gibi standartlar belirlemeniz gerektiği konusunda size gereken teknik yönlendirmeleri yapıyoruz.

* Markanız kalite standartları geliştikçe itibar anlamında çok daha iyi bir hal alacaktır. Gelişimi destekleyen firmamız sayesinde belge olarak da epey ilerleme kaydetmiş olursunuz. Bu durum geri dönüş anlamında da avantaj sağlayacaktır.

Firmanız için sıklıkla gelen şikayetler, gelişmek ve iç iletişimi güçlendirmek için ayrıca bir fırsata dönüşebilir.  Bazı sorunlar kurumsal iletişim konusundaki aksamalara bağlı görülmektedir. Dolayısıyla yeni bir iletişim standardı oluşturursanız  firmanızdaki iletişim ve verim de giderek artacaktır.

Sürekli gelişim odaklı bir bakış açısı sayesinde işletmeniz daha da iyi bir hal alabilir. Müşterilerinizden gelen devamlı şikayetleri engelleyen optimize edilmiş bir yönetim sayesinde avantaj sağlarsınız.
 

ISO 10002 Belgesi  Nasıl Alınır?


ISO 10002 Belgesi almak için firmamız etkili bir danışmanlık süreci başlatacaktır. Başvurularınız öncesinde yöneticileriniz ve personelinizle birlikte nasıl bir proje olacağına karar verebilirsiniz.  Belge talepleriniz için hazırlık yaparak belirli bir proje kapsamında hareket ediyoruz. İlerleyen dönemlerdeki getirilerle birlikte sektöre özel müşteri hizmeti standartları oluşturulacaktır. Firmanız için özel şekilde çalışıyor ve görüşmelerimizi de bu kapsamda sağlıyoruz.

Genel standartlar ve sektöre özel prosedürlerle birlikte yenilenmiş bir firma sizi bekliyor olacaktır. Geleneksel değişim süreçlerine ek sizlerle iş birliği yaparken güvenli adımlar atmaya gayret ediyoruz. ISO 10002 Müşteri Şikayetlerinin Yönetim Sistemi Standardı  ve yeni başlangıçlar için sadece firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Whatsapp
Instagram