Telefon
Mobil Menü

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

Çevre yönetim sistemine odaklanan işletmeler/kurumlar ISO 14001 Belgesi almak için firmamıza başvurabilirsiniz. Kurumsal optimizasyon ve ardından belgelendirme sağlamaktayız.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi marka değeri ve bütçe bakımından birçok avantaj sağlamaktadır. Belge yönetim sürecine dair merak ettiğiniz her konuda firmamıza başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz. Gelecekte ve şu anda sektör değeriniz için uygulamalı standartları hemen optimize edebilirsiniz.


ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi Nedir?


Kurumlardaki çevre bilincini destekleyen, zorunlu uygulamalar ve maliyet tasarrufu sağlayan konularda verilen bir belgedir. Belgenin temel amacı kurumun çevresel konulardaki bağlantılarını optimize ederek ulusal/uluslararası standartlar konusunda geliştirmektir.

ISO14001 Belgesi yaşam döngüsü bakımından önemli olan konularda etkili bir belge olup yasal olarak önemli görülmektedir. Çevre Yönetim Sistemi düzenlemeleri kurumları birinci dereceden etkilediği için firmamızla bu konuda hemen iletişime geçebilirsiniz.
 

ISO 14001 Belgesi Ne İşe Yarar?


ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi tasarruf sağlamanızda son derece etkili bir belgedir. Yani düşük maliyetlerle çalışma fırsatınız olduğu için geri dönüşler de avantaj sağlar.

•    Üretimi yapılan malzemelerde önemli bir giderden kurtulma olanağınız bulunur.
•    İmal edilen üründeki atıklar azalacağı için daha verimli bir çalışma elde edersiniz.
•    Yasal değişiklikler konusunda kurumsal açıdan güncellemeleri tamamlamış olursunuz. Çevre yasalarına uygunluk sayesinde birçok cezai yaptırımdan da kurtulabilirsiniz.
•    Pazar payınızın değer kazanması durumunu yaşarsınız. Kuruluşunuz her zamankinden daha verimli bir çalışma sürecine girecektir. Dolayısıyla iş ortaklarınız da çoğalabilir.
•    Çevresel etkiler imalat sürecinden satışa kadar önemlidir. Müşterileriniz bu konuda sorunsuz bir hizmet aldıklarını bilecektir.
•    Bir ürünün kuruluşunuzdan nasıl gönderildiği konusunda ayrıntılı bilgi sağlamış olursunuz.
•    Zarar konusunda gerekli prosedürlerin uygulanması, firma güvenilirliğinizi artıracaktır.
•    Üretilen malzemelerin doğal olması sayesinde sağlık açısından riskleri azaltmaya başlarsınız.
•    ISO 14001 belgesi kamusal alana verdiğiniz bir taahhüt gibi düşünülebilir. Çünkü yasal açıdan sorumluluk, firmanız ve müşterileriniz açısından son derece önemlidir.
•    Sürdürülebilir kalkınma açısından devlete destek sağlamış olursunuz. Tasarruflarınız ve vergileriniz dolaylı yoldan birbirini destekleyebilir.
•    ISO 14001 Belgesi ile uluslararası standartlara daha uygun bir firmanız olabilir. Ortaklıklarda da yurt dışı irtibat olanağınız söz konusudur.

Tedarik zincirindeki prosedürleri daha kolay ve çevreye uygun biçimde şekillendirme olanağınız olacaktır.
 

ISO 14001 Belgesi Nasıl Alınır?


ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi almak isteyenler öncelikle firmamıza başvuru yaparak talepte bulunabilir. İletişim bilgilerimizi kullanarak detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Belge aşamasına geçilmeden önce ürünleri nasıl dağıttığınıza yönelik bir standart süreci uygulanacaktır.

ISO 14001 Belgesi almak isteyen müşterilerimiz kuruma uygun bir optimize aşaması ardından belge temin edebilmektedir. Standartlara dair tüm açıklamalar ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
Danışmanlık sürecimiz prosedüre uygun şekilde devam ederken, yasal güncellemeler olduğunda bilgi de vermekteyiz. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi hakkında bilgi taleplerinizi bekliyoruz.

 

Whatsapp
Instagram