Telefon
Mobil Menü

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

Bilginin güvenliğini sağlamak için kuruluşlar tarafından ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi tercih edilir. Bilginin bütünlüğünü, gizliliğini ve ulaşılabilirliğini korumak amacıyla tercih edilen bir belgedir.


ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?


Varlıkların ve bilgilerin korunmasını, yönetilmesini sağlamak için kullanılan bir sistemdir. Bilgi güvenliğinin yönetim sistemi için gerekli olan her şeyin detaylandırılması amacıyla da tercih edilir. Sadece Türkiye içinde değil aynı zamanda uluslararası olarak da kullanıldığı için kuruluşların profesyonelliğini çok daha artırır. Bilgi güvenliği standardı belgesi bilgi güvenliği yönetiminin çok daha verimli hale getirilebilmesi amacıyla tasarlanmıştır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi kurulu ve kurumların tüm güvenlik beklentilerini en iyi şekilde tanımlar. TSE’nin de yayınladığı kitapçıkta bu standardın hazırlanış amacına detaylı bir şekilde yer verilmiştir. Şu an sadece teknik önlemler ile bilgi güvenliği sağlanmaz. Bu sebeple teknik önlemlerin de çok ötesinde her türlü süreci ve insanı da destekleyen bir sistemdir.
 

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Ne İşe Yarar?


ISO 27001 belgesi sayesinde kuruluşunuzdaki her türlü bilgiyi koruyabilirsiniz. Müşteri listeleriniz, hedefleriniz, gizli bilgileriniz, ürün formülleriniz, maliyet hesaplarınız, maaş bilgileri, personel özlük bilgileri, sözleşmeler, fiyat teklifleri ya da müşteri siparişleriniz de en iyi şekilde korunur. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sayesinde tasarım dokümanlarını, resimleri, laptop bilgilerini, bilgisayarınızı, klasörleri, veri tabanını ve dosyalarınızı koruyabilirsiniz. Aynı zamanda bu gibi önemli içeriklerin nereden saklanabileceğini ya da kimlerin erişebileceğine karar verebilirsiniz. Uzaktan da olsa firma bilgilerine ISO 27001 sayesinde saklayabilirsiniz. ISO 27001 aynı zamanda riskleri minimalize eder. İş sürekliliğini sağlar. Yasal tarafların zorunlu olduğu her türlü kriter sağlanır. Güvenirliğin ve saygınlığın sürdürülmesine yardımcı olur.
 

 ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nasıl Alınır?


ISO 27001
alabilmek için ilk olarak bilginin neden değerli bir şey olduğuna inanmanız gerekmektedir. Aksi halde sadece genel olarak sizleri koruduğunu düşündüğünüz bir belgeye sahip olabilirsiniz. Sertifika içerisinde yer alan bilgilerin en detaylı şekilde sizlere uyup uymadığını bilmelidir. İlk olarak kuruluşunuz değerlendirilmelidir. Bilgiyi hangi durumlarda korumanız gerektiği ve risk noktalarının tespiti yapılmalıdır. Risk içeren herhangi bir durumda risk değerlendirme puanınızı belirlemelisiniz. Bu puanlamaya yönelik olarak bilginin güvenli kullanımına en uygun talimatlar ve prosedürler oluşturulur. Tüm yetki ve sorumluluklar tamamlanmalı ve kullanılacak olan formlar oluşturulmalıdır. Bilgi yönetim sistemi tamamen hazırlandıktan sonra bu belgeyi veren ve uluslararası olarak geçerli olan bir firmayla iletişime geçerek gerekli tüm şartlar sağlanmalıdır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sizler için en uygun koşulları belirleyerek en kısa sürede bu belgeyi almanızı sağlıyoruz. İletişim numaraları üzerinden bizlerle en kısa sürede iletişime geçebilirsiniz.
 

 

Whatsapp
Instagram