Telefon
Mobil Menü

ISO 27001 Bilgilendirme Eğitimi

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına sahip olmak isteyenler, ISO 27001 bilgilendirme eğitimi alabilir.

Şirketlerin müşterilerine ait bilgileri ve şirketin finansal verileri 27001 sertifikası ile koruma altına alınır. Özellikle uluslararası çapta bir güvenlik sağlayan ISO 27001 sertifikası, şirketlere gizlilik konusundaki riskleri doğru yönetebilme niteliği sağlar. Şirket çalışanlarının, yöneticilerin ve herkesin katılım sağlayabileceği 27001 bilgilendirme eğitiminin içeriği, işleyişi ve amacıyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, online sistem üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


ISO 27001 Bilgilendirme Eğitimi Nedir?


Kurumsal bilgi güvenliğini sağlamada uluslararası bir standart sayılan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarının genel düzeni, koşulları ve kurulumu hakkında bilgi veren ISO 27001 bilgilendirme eğitimi, oldukça faydalı olabilir.

Eğitim içeriği incelendiğinde; ISO 27001 standartları, yöntemi, süreci, faydaları, kapsamı, planlanması, iyileştirilmesi ve belgelendirme aşamalarının yer aldığı görülür. Eğitim, firmanın etkileşime geçtiği gerek müşteri gerekse firmanın kendi tarafı açısından kontrol ve denetimin nasıl yapılacağını açıklar.
Eğitim genel katılıma uygun bir nitelik teşkil etmekle birlikte, tüm sektörlerde küçük, orta ve büyük ölçekli faaliyet gösteren firmaların katılımına açıktır. ISO 27001 bilgilendirme eğitimine katılım sağlamak isteyen kişiler, online sistem üzerinden iletişime geçebilir.


ISO 27001 Bilgilendirme Eğitimi Ne İşe Yarar?


Şirketler bilgi güvenliği ve yönetim sistemini doğru bir şekilde uygulayabilmeleri için sahip olmaları gereken tüm nitelikleri, ISO 27001 bilgilendirme eğitimiyle öğrenebilir.
Bilgi kurum ve kuruluşlarının sürekliliğini sağlayan en önemli faktördür. Özellikle teknolojik bir dönemin gerekliliği olarak bilginin güvenliğine duyulan ihtiyaç, birtakım uluslararası ölçekte koruma standartlarının gerekliliğini doğurur.

Bilginin güvenliğini sağlayamayan firmalar bazı durumlarda, maddi kayıptan ziyade uzun vadede kaybedebilir. Bu nedenle özellikle sağlık, finans ve bilgi teknolojileri gibi sektörlerde bilginin güvenliğine duyulan ihtiyacın artış göstermesiyle birlikte, bilginin nasıl güvenilir kılınacağına yönelik birtakım uluslararası standartlar ortaya çıkarılır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, kişileri ve tüm sürecin dahil edildiği etkili bir yönetim sistemidir. Firma ve müşterilerin karşılıklı birbirine güven duymasını sağlayan yönetim sistemi; prosedür, denetim mekanizmaları, politikalar, planlama ve uygulama sürecine sahiptir. Firmaların uluslararası düzeyde belirtilen bu güvenlik yönetim sistemini ISO 27001 bilgilendirme eğitimiyle en iyi şekilde anlayabilmesi sağlanır.


ISO 27001 Bilgilendirme Eğitimi Nasıl Alınır?


Firmanın organizasyon departmanında çalışan tüm yönetici ve personeller, 27001 bilgilendirme eğitimine katılım sağlayabilir. Firmanın ölçek büyüklüğü katılım sağlamak için bir koşul olmamakla birlikte, dünya çapında faaliyet gösteren tüm şirket çalışanları ve yöneticiler bu eğitim programına katılabilir.

Şirketlerin uzun vadede bilgi kaybından kaynaklı oluşan risklerin minimize edildiği bu eğitim programı ile firmaların bilgi varlıklarının gizliliği koruma altına alınabilir. Şirketler için uluslararası standartlara uygun bilgi güvenliğinin nasıl sağlanacağını öğreten bilgilendirme eğitimine katılım sağlamak isteyenler, web sayfası üzerinden danışmanlık şirketi ile iletişime geçebilir. Fonksiyonel ve faydalı bir eğitim işlevi bulunan ISO 27001 bilgilendirme eğitimi ve fiyatları için iletişime geçebilir, teklif isteyebilirsiniz.

 

Whatsapp
Instagram